Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Friss házasok adókedvezménye...

Friss házasok adókedvezménye vagy családi adókedvezmény? Melyikat vehetem igénybe?

Figyelt kérdés
2015 augusztusában esküvőn már 8 hetes terhes voltam. Sem friss házasok kedvezményét sem családi adókedvezményt nem vettem igénybe. Visszamenőleg melyiket lehet és hogyan illetve meddig jár? Azt olvastam hogy a friss házasokét csak addig míg a családi adókedvezményt nem igénylem meg. Nos mi a igazság?

2017. febr. 6. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Idén változott, már nem zárja ki a kettő egymást. De 2015-re csak önellenőrzéssel veheted igénybe utólag.
2017. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mind a kettőt, de csak adóbevalláskor tudod majd visszamenőleg érvényesíteni.
2017. febr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az önellenőrzés mit takar?
2017. febr. 6. 17:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Most már mind a kettőt igénybe veheted, a 2016-osat a most esedékes adóbevallásodban, a 2015-ös első házasok kedvezményét és magzati adókedvezményt (amennyiben van vagy szerzel 91 napos igazolást) pedig önellenőrzéssel.
2017. febr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az önellenőrzés azt jelenti, hogy újra beadod 2015-re az adóbevallásodat, és abban jelölöd, hogy önellenőrzés. Ugyanúgy mindent kitöltesz, mint tavaly, csak beleszámítod az adókedvezményeket, és visszakérheted a különbözetet. Kell egy igazolás az orvosodtól arról, hogy mikor töltötted be a 91 napos terhességet, onnantól lehet igénybe venni.
2017. febr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat 😊
2017. febr. 6. 20:01
 7/9 A kérdező kommentje:
A 91. napos terhesség igazolásához elég a háziorvos vagy nőgyógyász szükséges?
2017. febr. 7. 10:46
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudja esetleg valaki, hogy honnan tudok letölteni 2015-ös adóbevalláshoz nyomtatványt önellenőrzéshez? Nav oldalát néztem már...
2017. febr. 7. 10:54
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]

A nyomtatványkitöltő programot is le kell hozzá tölteni, meg JAVA-t, ha nincs a gépeden (ingyenes).

2017. febr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!