Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tanítsam meg pohárból...

Hogyan tanítsam meg pohárból inni a kisgyermekemet?

Figyelt kérdés

Nincs még másfél éves, de nagyon hirtelen hörpint, sokszor félrenyel, pedig alig töltök folyadékot a pohárba, direkt azért, hogy félre ne menjen és meg tudjon vele birkózni.


Kb. mikorra szoktak megtanulni önállóan inni pohárból?



2017. febr. 6. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Hogy hogyan? Szerintem elég sokáig kell próbálkozni. :)

16 hónapos a fiam, önállóan nem tud inni. Bevallom kényelmesebb lenne nekem itatni mert akkor nem megy félre, viszont csak gyakorlással fog sikerülni. Hogy mikor.. az a baj, itt nagyon sok a szuperbaba. Gondolom sokan 1 évesen is akár üvegpohárból egyedül ittak.

2017. febr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tedd mindkét kezét a pohàrra emelje ő a szàjàhoz ő.Te viszont a pohàr aljàt fogd és ha nagyon borítanà tarts egy kicsit ellen hogy ne boruljon a nyakàba.Kis gyakorlàssal rájön hogy mennyire kell emelni.Ha nem az asztalról kell elvennie hanem álla magasàgàban nyújtod felé talàn nem vesz akkora lendületet .Mi bölcsiben így szoktuk nekik tanítani.
2017. febr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Mi olyan pohárral kezdtük amin mind 2 oldalon van füle , a teteje pedig csőrös volt. Mikor azzal ügyes volt, levettem a tetejét.

Én is hagytam h ő magának fogja, alul tartottam, ha kellett visszabillentettem a poharat.

Mostmár nagyon ügyesen iszik rendes pohárból, bögréből 1,5 éves.


Jah és van kisasztal, h eltudja venni magának.

2017. febr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk bejött a Doidycup pohár! Elvileg 6 hónapos kortól ajánlják. 10 hónapos volt kb.a babám, amikor vettük, akkor még nem ment belőle az ivás, ő nem nyelt félre, de nagyon sok víz kifolyott a szájából, hiába öntöttem lassan kevés vizet. El is tettem egy időre. Most egy éves múlt, újra elővettem, sokkal ügyesebb, segítséggel szépen iszik, van, hogy egyedül is, nem sok megy mellé. Nem változott semmi, meg kellett érnie rá.


Ebből szerintem könnyebben megtanul inni, mint a sima pohárból.

2017. febr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi a kádban próbálkozunk rendszeresen. Ott nem baj ha leönti magát. Már 2 éves de szegénynek nagyon nem megy. A nyeléssel neki születése óta baj van, az egy mumus nála. Rengeteg levegőt nyel, nagyot kortyol. A csöppmentes poharat pl. Lovi nem érti sehogysem. Pedig a tesója 10 hónaposan abból ivott már. Érdemes kipróbálni. Elvileg Avent is van ilyen.
2017. febr. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!