Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekem apja több mint egy...

Gyermekem apja több mint egy éve nem fizet gyerektartást. Fél éve nem jelentkezik, semmilyen formában. Melyik hatósággal járok jobban a gyerektartás behajtásával: a gyámüggyel, vagy a rendőrséggel?

Figyelt kérdés
Milyen jogszabályok érvényesek 2017-ben? Van esélyem arra, hogy pénzt látok valaha?
2017. febr. 6. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

A rendőrség büntetés végrehajtó szerv ,az nem fogja az exedet megkeresni és tartani amarkát.

A bíróság ingyenes panasznapján vagy a gyámügyön lehet intézni ezt,és a végrehajtó hajt be mindent,nem a rendőrség. Ők max.lecsukják.

2017. febr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a rendőrségen tehetsz felhelentést ellene.


A rendőrök nem büntetés végrehajtók. Azok a börtönőrök.

2017. febr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Szia. Én ezt már végig jártam, tehát biztosat tudok mondani.

A gyámügy lesz@rja ezt a dolgot. A bíróság hónapokig húzza, majd, nem találtuk apukát címszóval, felfüggeszti az eljárást.

A rendőrség, már másnapra elő kapta apukát, bilincs rabosítás. Majd kiengedték, de elindult a büntető per.

A gyerektartást letiltották és amrnnyiben nem fizet leültetik. Mellé kapott 2 év felfüggesztettet, kiskorú veszélyeztetése miatt. (Annak számít ha szándékosan nem fizet.)

Ez cakk pakk. 2hónap volt.

Mindenkép a rendőrségre kell menni. Senki nem fog kinevetni és elküldeni.

2017. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a gyamhivatalnal kérelmezed a gyermektartas allami megelőlegezését, ők hivatalból kiskorú veszélyeztetése miatt rendőrségi feljelentést tesznek. Semmi rabosítás nincs, ez baromság, simán behívják csak egy kihallgatásra első körben
2018. júl. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!