Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eddig TGYÁS-t kaptam, most...

Eddig TGYÁS-t kaptam, most már GYED-et fogok kapni. Mennyi különbség van a két összeg között? 61000 kaptam eddig. Ezután mennyit fogok kapni?

Figyelt kérdés
2008. okt. 10. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Kb ugyanannyit mert mindkettőt a bérből számítják ki.
2008. okt. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a két összeg között kb. 10000.- különbség volt. A GYED-em kevesebb.
2008. okt. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha jól tudom a tgyás a bruttód 70%-a, a gyed pedig a nettód átlagának a 70%-a
2008. okt. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a GYED-em 9000 ft-tal kevesebb a TGYÁS-omnál. A különbség abból adódik, hogy a GYED-ból vonnak járulékot a TGYÁS-ból pedig nem. Szerintem olyan 5-6ezer ft mínuszra számítsál a TGYÁS-hoz képest.
2008. okt. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A GYED valamivel kevesebb, viszont akkor már jár a családi pótlék, ami 12000 körül van. Így kb. ugyanannyi.
2008. okt. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A családi pótlék a TGYÁS alatt is jár.
2008. okt. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A gyermekgondozási díj a figyelembe vehető jövedelem naptári napi átlagának 70 %-a, azzal, hogy a gyed maximálisan megállapítható összege igazodik a mindenkori minimálbérhez, a gyed legfeljebb havonta a mindenkori minimálbér kétszeresének 70 százaléka lehet. Ennek megfelelően a gyermekgondozási díj 2008. évi felső határa havi bruttó 96.600 Ft.


A gyermekgondozási díj összegéből az adókedvezmények figyelembevételével a személyi jövedelemadó-előleget, a biztosítottat terhelő nyugdíjjárulékot, magánnyugdíjpénztári tag esetén a magánnyugdíjpénztári tagdíjat a folyósító levonja.



A maximális összegben megállapított gyermekgondozási díjak összegét minden évben január 15-éig az azt folyósító szerv – külön kérelem nélkül – felülvizsgálja, és a január l-jei időponttól a tárgyévre érvényes felső határ figyelembevételével a módosított összeget folyósítja

2008. okt. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2008. okt. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!