Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek nem igazán szép a...

Akinek nem igazán szép a gyereke, az tisztában van vele? Vagy elfogultan azt hiszi büszkén, hogy gyönyörű?

Figyelt kérdés
Persze, a sajátja mindenkinek tetszik, de tudja-e, hogy egyébként-külső szemmel- csúnya gyerek?
2017. febr. 10. 09:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%

Érdekes kérdés. Szerintem minden gyerekben babában, ahogy felnőttben is meg lehet látni,találni a szépet. És igen, annak a szülőnek az a külső szemlélő által látott szép momentumtól a gyereken lesz szép a sajátja és attól, hogy szereti. Nem kell olyan élesen nézni a külsőségeket :)

Biztos tudja, h nem övé a legszebb gyerek a világon,de a szülőnek mégis az. Szép az, amire szeretettel nézünk...nagy igazság.

2017. febr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Milyen szépen megfogalmaztad:-)!
2017. febr. 10. 10:14
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
szerintem tudja. azért gondolom, mert nekem az első lányom gyönyörű szép. tényleg nagyon szép baba volt, már a csecsemősök is mondták, persze azt hittem mindenkinek ezt mondják, de most már kislány, és mindenki írja hogy "Úristen, gyönyörű a lányod " de látom is hogy az...ugyanakkor most megszületett a kishúga, és én mondtam is mindig magamban hogy ha nem lesz olyan gyönyörű nem számít akkor is ugyanúgy fogom szeretni. Na már most megszületett, és nagyon szép ő is. De be kell látnom, hogy a nővére szebb volt :) külső szemlélők persze mondják hogy ő is milyen szép baba, és az is, de akkor sem olyan szép mint a nagyobb. Ezt most azért írtam le hogy ha én látom a különbséget a gyerekeim között, és más gyerekei között is, korrekten, akkor szerintem másnak is látnia kell.
2017. febr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%
#3 nem feltételezem, hogy ilyet tennél, de remélem ezt sosem fogod éreztetni a kicsivel, vagy megjegyzést tenni ezzel kapcsolatban, mert egy életre lerombolhatod az önbizalmát.
2017. febr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

én magamból kiindúlva. jól látom a gyerekem hibáit,és nem vagyok elfogult. tudom miben jók vagy miben gyengébbek. és ez a külsőségekre is vonatkozik. nem egyformán szépek.sőt az egyik csecsemőként nem volt annyira szép (persze ettől még imádtuk) és ha megkérdezik hogy: anya én szép baba voltam-e?-akkor természetesen azt mondom a legszebb a világon..! :)


de amúgy mindegyikben van valami ami széppé teszi őket.

2017. febr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
4: attol hogy oszinten leirtam amit gondolok nem vagyok hulye...egyebkent mint irtam a kisebbik is gyonyoru :) a noverem szep lany. de en szebb vagyok. ő nagyon tanult okos. nekem sose volt kitartasom a tanulashoz. anyam sosem ereztette a novetemmel hogy en szebb vagyok. velem sem ereztette sose hogy en "butabb" vagyok. de attol még nem vagyok vak es hulye sem :)
2017. febr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tudják :) De mégis szépnek látják a gyerekeiket az anyukák. A nagyfiam pl. pár perces újszülöttként nem volt túl szép. Hát na, tudjuk, hogy néznek ki az újszülöttek, ő is olyan volt, bedagadt arcú, csúcsos fejű. Láttam, hogy milyen. De mégis gyönyörűnek láttam :)


A kisebbik fiam két teljes hétig csúnyácska csecsemő volt szerintem, mégis NEKEM nagyon szép volt :)


Egyébként szépek a gyerekeim, kimondottan helyes kis pofijuk van, a nagy már egy nagyon jóképű kiskamasz. Szerintem látnám most is, ha nem lennének olyan nagyon előnyös külsejűek, ahogy pici korukban is láttam. De ez szerintem olyan, mint azok a trükkös képek, amiken el van rejtve valami. Ha akarod, látod, ha nem akarod, nem látod.

2017. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Hát figyi,a szépség mint olyan ugye relatív dolog.Mindenkinek más a szép,akkor is ha nem a gyerekéről van szó. Pl. nem mindenkinek ugyanazok az ellenkező neműek, autók vagy kutyák tetszenek. Stb.


Biztos van aki úgy látja,hogy nem olyan szép a gyereke és van aki a legszebbnek látja.


De a szeretetnek nem feltétele a szépség, szóval tök mindegy ki milyennek látja. Nem kell ahhoz szépnek lennie, hogy nagyon szeressünk valakit!

2017. febr. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Egyébként az is érdekes dolog, hogy idővel hogyan tud változni egy ember külseje. A férjem mesélte, hogy egész gyerekkorában azt hallgatta, hogy milyen szép a nővére, őt észre se vették az idegenek.

Mivel felnőttként ismertem meg a nővérét, nem tudtam hova tenni a dolgot, mert nagyon kedves nő, de nem szép.


Aztán mutatott gyerekkori fotókat és tényleg, nagyon szép lett.

Vagy a lánya esete. 20 éves a lánya, sokszor hívják arcmodellnek (gyönyörű, karcsú lány, csak alacsony, így másfajta modellkedésre nem alkalmas). A most szép, markáns arcéllel, finom vonásokkal rendelkező lány kisgyereknek kalácsképű, túlsúlyos kislány volt. Rajta a kamaszkor változtatott rengeteget. Addig dagi volt (8 évesen 50 kg körül), felpuffadt arccal.

2017. febr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
79%

Ez valóban érdekes kérdés...

Kisfiam 15 hónapos és az első perctől kezdve dicsérte mindenki, hogy milyen szép. Én is láttam, hogy jól sikerült baba, de nem foglalkoztam vele, mert ugye nekem kódolva van, hogy gyönyörűséges. Egészen a születéséig engem nem nagyon érdekelt a mások gyereke, szép/nem szép, mit érdekelt engem. Most már persze megnézegetem az ismerősök, távoli rokonok, volt osztálytársak babáit is facebookon, és néha kicsúszik a számon egy "hubammeg, szegényke" kezdetű mondat. Konkrétan ma került fel egy 2 hetes kisfiú képe, és szabályosan megijedtem először, mert azt hittem, hogy beteg. Jobban fókuszálva láttam, hogy nem az, csak hát....olyan kis csúnyácska. De az anyukája és az apukája szerintem nem látja ezt.

Valószínűleg a saját babáját az ember nem látja csúnyának, nem láthatja csúnyának. Ez valami ösztönnel összeköthető dolog lesz szerintem.

2017. febr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!