Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek terhessé...

Van itt olyan, akinek terhesség alatt sokszor (több, mint 10x) UH-ozták a gyerekét?

Figyelt kérdés
Nem lett semmi baja? Nincsenek vele problémák?
2017. febr. 25. 09:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%
Ne aggódj. Havonta kell menni dokihoz ott uh is van. Erre jön a kötelező uh-ok és esetleg babamozi. Szerintem ez kB 10 meg van.
2017. febr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%
tesómnak a 3. trimeszterben hetente, mert túl gyorsan gyarapodott, így ellenőrizték. 3 hetes, egészséges :)
2017. febr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
4%

Ezer van a sok autista gyerek sajnos.

Radiologusokat kellene errol megkerdezni.

A nogyogyasz persze, hogy csinalja, hisz tomik a nok penzzel ...

Nem veletlen van kulfoldon korlatozott 2 ultrahang.

Ha gond van az persze mas.

2017. febr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
4%
* ezert
2017. febr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
70%

Összefüggést nem tudtak/tudnak kimutatni a gyakori UH-k és bármiféle probléma között, szóval a hármas erősen túloz. Az viszont való igaz, hogy sok helyen egyrészt financiális okok miatt, másrészt az esetleges, még nem ismert károk miatt a minimális UH-ra szorítkoznak (felmerült a gyanú, hogy a baba fülének fejlődését károsan befolyásolja, de ezt sem sikerült bizonyítani).


Az alapelv az, hogy bármiféle macera csak akkor történjen, ha oka van. A havi/heti UH egy egészséges terhességben teljesen felesleges, nincs célja és értelme, kizárólag a hazai nőgyógyászok zsebét és anyuka (hamis) biztonságérzetét szolgálja, nem a baba-mama egészségét. Ha viszont szükséges, akkor szükséges, és a legjobb vizsgálatok egyike.

2017. febr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
13%
De bizony van osszefugges. Egy vilaghiru radiologus eloadason voltam ezzel kapcsolatban ( szakmabeli vagyok , igazabol laikusokkal nem fogok errol vitatkozni ;) )
2017. febr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
49%

A muszaki egyetemen vegeztem, ahol tanultunk az ultrahangrol. Es bizony azt tanitottak, hogy nagyon is karos a babanak. Csak persze az uzlet az uzlet.

Nem harom hetes koraban fog kiderulni, ha lett baj. Nagyon sok gyerek, ember van akinel az elojott betegseg az miatt van. (Amit persze soha senki nem fog kimondani, hogy a magzati rengeteg Uh okozhatta)

2017. febr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
24%

Elozo, detto ugyanezt mondjak a radiologusok.


Dehat amig a terhes nok penzelik a hazai nogyogyaszokat, addig ez lesz. Aztan meg jonnek naponta a hiperaktiv es autista kerdesek...

2017. febr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
39%
Nekem sokszor. Nagyon sokszor. Az elején véreztem, 12 hetes UH volt az 5. UH, utána havonta terhesgondozáson plusz 2 ügyelet mert egyszer kegyetlenül fájt az alhasam meg egyszer nem éreztem mozogni, az utolsó hónapban kevés volt a magzatvíz, az első héten 3 UH volt, hogy ha még kevesebb lenne akkor nem várunk az indítással, utána meg hetente. A babának semmi baja úgy néz ki, másfél éves, korának megfelelően fejlődik.
2017. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
70%

65%, pedig nyugodtan leállhatsz vitatkozni :)


Sajnos az elmúlt 10 percben a szakirodalomban egy cikket találtam, ami releváns lehet és nem negatív eredménnyel zárult, aszerint az autisták között egy bizonyos részképesség csökken bizonyos genetikai mintázat mellett ismételt első trimeszterbeli UH vizsgálatok esetén... Ez közel sem egyenlő azzal, hogy UH = autizmus, különösen annak fényében, hogy az egy darab különbséget kimutató cikkre legalább öt-hat negatív eredményű cikk jut.


Van esetleg ehhez anyagod? Mert tényleg kíváncsi vagyok, én is feleslegesnek tartom a prenatális macerálást.

2017. febr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!