Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mániákus gyermekvállalási...

Mániákus gyermekvállalási kémyszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Gyermeket szeretnék a páromtól, de a körülmények még nem megfelelőek hozzá(anyagaiak, lakás, stb).

A baj inkább az hogy mániákusan akarom ezt.

Szinte mindenhol babákat látok, a párom és én is készen állnánk egy gyerekre, de tisztában vagyok vele hogy még nem lehet.


Hogyan tudnám kiverni a fejemből ezt a gondolatot? Egyáltalán normális ez?



2017. febr. 21. 01:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Normális. Hiszen szereted a párod, és közös gyermeket szeretnél. Ez a természetes.


Ne stresszelj ezen, gondolj csak arra, hogy nektek is lesz idővel csemetétek, de most még nem tudnál minden megadni neki amit szeretnél, ezért várni kell kicsit erre.

Jól gondolkoztok, hidd el nektek is, és neki is jobb lesz ha mindent megtudtok neki adni, és nem kell esetleg nélkülöznie. Kényelmesebb mindenkinek, ha neki is van saját szobája például.


Sajnos ismerek olyan embereket, akik mindegy milyen körülmények között élnek, mégis nyugodtan szülnek, és nem egyet. Utána pedig a gyerek nélkülöz. És nekik ez a természetes, és így a jó.


Én hatalmas lelkifurdalást éreznék, ha a kislányomnak nem tudnék mindent megadni, amire szüksége van!

2017. febr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lasd be jozan esszel.

Tanulj, dolgozz.

2017. febr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én is így voltam vele. mi vállaltunk gyereket. mert a helyzetünk olyan, hogy még legalább 15 évig nem lennénk képesek lakást venni, meg hasonlók, annyit meg nem akartunk várni.

Persze nem szűkölködünk, meg tudjuk adni a gyereknek, ami kell: kaja, ruha, játékok.

Ti hogy álltok anyagilag?

(szerintem manapság kissé túllihegik ezt a "minden körülményt meg kell teremteni" dolgot. Az relatív, hogy mi a megfelelő körülmény és mi nem...)

2017. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A párom mindenféleképp sajã lakást szeretne, addig pedig a szüleimnél élünk. (Ikerház egyik fele. Csak a rezsit kell fizetnünk így amit albérletre költenénk azt félre tudjuk tennk. De ez ugyebár évek kérdése.)

Bár mindkét család felől nehezedik ránk egy kis nyomás. Az ő szülei idősebbek és szeretnének már unokát, mig az enyémek fiatalok és inkább a karrier felé terelnének.

Azt elfogadtam hogy pár évet még várnunk kellene, de szinte mániámmá vált a gyerek téma. Olyannyira hogy állandóan terhességre utaló tüneteket keresek/vélek felfedezni magamon. Mindenhol a gyerekeket figyelem. És szinte napi témává vált ez náluk.

Akármennyire is komoly a kapcsolatom a párommal, félek hogy egy idő után besokkall. Egyszerűen nem tudom tűrtőztetni magam, az pedig ráerősít erre hogy 2 barátnőm is most szült egy harmadik pedig várandós.

2017. febr. 21. 20:00
 5/7 anonim ***** válasza:

hármas vagyok

ha van hol laknotok, és el tudnátok tartani egy gyereket, vágjatok bele! :) én megbolondultam volna, ha még évekig kellett volna halogatnom a gyerekvállalást. Nem az a legfontosabb, hogy mindene meglegyen anyagilag.

Most persze sokan le fognak hurrogni, de attól még az nem változtat semmit az igazságon. én pl úgy nőttem fel, hogy nem volt saját szobám, szüleimmel voltam egy szobában, és köszönöm szépen, nem okozott semmilyen lelki kárt bennem :P

Egy nőnek nem lehet megálljt parancsolni, ha beindul az anyai ösztön :D

beszéljétek szerintem át a pároddal :)

2017. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valakinek a családból van gyereke, kezdetnek jó ha lefoglalod velük magad.

Hány évesek vagytok?

2017. febr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam, 24 évesen..a fiam meg is született.

Nem tudtam elnyomni!!! mindenhol a babákat láttam.:)))

Most dettó ugyanez 41 éves fejjel csak most megint nem jók a körülmények:D Nehéz!!

2017. febr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!