Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valami támogatás kint...

Van valami támogatás kint Németországban ha van egy gyerkőc?

Figyelt kérdés
Bőm terhes, (4 hónapos) kint élnek férjével Ulmban. És azon filózik hogy a gyerkőccel 1 éves koráig maradhat otthon úgy hogy kapja a pénzt is. De ott kint 700 euro a bölcsi és 08-12:00-ig lehet csak ott. Ha 4 órára elmegy dolgozni akkor keres 5-600 eurot kb. Tehát még azt az összeget sem keresi meg amennyibe a bölcsi kerül. De ha otthon is marad a gyerekkel akkor is a második évtől csak 192 eurot kap. Az ovi is 500 euro mert magán ovik vannak. Még annyi hogy ott kint 6 hétig tart a téli szünet. A nyári 2 hónapig. Melyik munkáltató adna ennyi szabit? Van olyan ismerőse aki otthon van a kicsivel 3 éve, oviba sem tervezi vinni, egy fizuból meg nem lehet megélni, de ők még is megélnek szépen.
2017. márc. 3. 14:12
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
* Bnőmet szerettem volna írni, csak lemaradt az n betű, sorry.
2017. márc. 3. 14:12
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A barátnö vagy hülye, vagy hazudik vagy mindkettö.


Itt Németországban sem a bölcsöde nem 700 euro, sem az óvoda nem 500, és nemcsak magán ovik vannak, és mindenhol lehet egész napos ellátást is kérni, a félnapos is ebéd utánig (14 óra) tart.



Itt egy táblázat a bölcsi-ovi árakról (Ulm is zserepel) ez az óránkénti ár, ha beszorzod, akkor is max. 150-200 Euro jön ki.


[link]


A téli szünet dec 24-töl jan 6-ig tart, a nyári szünet meg összesen 6 hét. Ezen kivül az összes bölcsöde-óvoda-iskola ad lehetöséget ez a két szünet kivételével minde évközi szünetben a gyerekek felügyeletére is.


Mellesleg minden nönek ugyanúgy meg kell oldania a szüneteket és ez böven belefér az éves szabadságba, mivel gyakorlatilag mindenki meg tudja oldani. És itt a nagymama/család nem játszik, mert ök is dolgoznak.


Egyébként nem értem, mi a tulajdonképpen kérdés: a gyerek egy éves koráig max. 1800 Euro jár az anyának, meg a kindergeld, ami egy gyerek esetében 192 euro, ez nagykorúságiáig jár.


Amit a barátnöd ír abból jóformán semmi sem igaz!

2017. márc. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%

"Bőm terhes, (4 hónapos) kint élnek férjével Ulmban."


ha van férje és annak jó keresete, akkor lehet hogy nem tud igenyleni semmit, csak amik alapbol jarnak a gyerek melle. Mellesleg ha a baratnod ferjnel van az vele el, hogy lehet a te baratnod? :DDD


"700 euro a bölcsi"


Ez tuti kamu, ennyire sehol sem draga. Valoban nem olcso, de nalunk itt havi 150 euro korul van.


"08-12:00-ig lehet csak ott"


Szintén kamu. Nalunk van aki 2kor megy a gyerekert.


"Ha 4 órára elmegy dolgozni akkor keres 5-600 eurot kb"


Ez már hihetobb, a nejem 6 oras Teilzeitban kap kb 830 eurot havonta.


"ott kint 6 hétig tart a téli szünet"


LOL, ez mekkora kamu. a legutóbbi nálunk dec 24-tol tartott januar 8-ig. ez masfel honap lett volna?


De ha ennyire para a dolog, kerhet lakhatasi tamogatast (Wohngeld), ha valaki annyira keveset keres es kerhet etkezesi hozzajarulast a gyereknek majd, stb... Van Elterngeld, Kindergeld...stb...olvasson utana inkabb hivatalos oldalakon, neadjisten jarjon utana, ne a magyaroktol hallott hulyesegeket osztogassa.

2017. márc. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem kell lekamuzni. Itt ahol én élek az ovik és a bölcsik 6-700 euró körül mozognak. Amit már a gyerek születésekor intéznek az anyukák mert különben nem lesz már helye.
2017. márc. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Utolsó: ugyan írd már meg, hogy HOL van az az "ahol én élek", mert elég sok részét ismerem Németországnak, itt élek több, mint 30 éve, de olyat sehol nem hallottam, hogy a rendes ovi sokszáz Euro lenne. (Ha valami extra magánovi, az esetleg, de az meg nem az, amit értelmes ember választ)
2017. márc. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
erre en is kivancsi lennek. itt a kozelben sem hallottam senkitol, hogy 6-700 euro lenne havonta. Hallottam mar 200-220 eurorol, de ilyen magas osszegrol sehol.
2017. márc. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb mind hazugság.

Bölcsi 4 óra max 100 euro, plus kaja(havonta)

Kindergeld, elterngeld ha már dolgozott egy évet. Erziehungsgeld. Meg egy egyszeri 150 euro. Mi ezeket kapjuk egy gyerkőcre.

2017. márc. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Oké, akkor kamuzok, értékeljetek haszontalannak, holnap meg megmondom az oviban, hogy hazudtak nekem és mostantól fogva csak 100 eurót vagyok hajlandó fizetni havonta.

Kicsit utánna is nézhettek, de csak a szátok nagy, németül egyikőtök beszél legalább? Vagy azért csak 100 euró mert államnéni pénztárcáján élősködtök? Ja úgy igen, akkor csak 100 eurót kell havonta fizetni a többit meg a város fizeti.

2017. márc. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

A 2/5 válaszoló vagyok, és igenis beszélek németül, süt dolgozom is (mérnökként), emellett egyetlen egy euró segélyt sem kaptam még.

A gyerekeim is itt jártak oviba, havi 140-160 eurót kellett fizetni utánuk, söt az unokám is itt árt oviba, neki 175 euro volt, egész napos ellátásban (a szülei mérnök és tanár, tehát ök sem segélyböl élnek).

De - mivel 30 év alatt elég sok ismerösünk lett -, nemcsak a saját gyerekeimröl, hanem a többiek gyerekeiröl is tudom, hogy senki nem fizet 200 eurót az oviban, és ez kb 150-200 család, akiröl szó van.


Te ugyan veszekedni meg belekötni tudsz a másikakba, de azt még mindig nem írtad meg, hogy hol élsz, ahol ilyen

magas az ovi díja.

2017. márc. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

8-as: csak hogy megnyugodj - remélem, te is tudsz annyira németül, hogy el tudd olvasni:


(Akik nem értenek németül - ezek a listák az óvodai dijak egy hónapra a különbörö német városokban, a szülök jövedelmétöl függöen - az összeg a táblázatok elején fel van tüntetve - egy és két gyerekre vonatkoztatva.)

Sajnos kicsit elcsúszott a táblázat, de azért lehet értelmezni.


Die Kosten für den Kindergarten pro Monat werden im Folgenden für Eltern mit einem gemeinsamen Monatseinkommen von 3.750 Euro brutto dargestellt.

Stadt 1 Kind 2 Kinder

Berlin 30 € 58 €

Stuttgart 47 € 51 €

Leipzig 49 € 29 €

München 55 € 96 €

Erfurt 60 € 45 €

Dresden 65 € 39 €

Köln 71 € 71 €

Frankfurt a. M. 78 € 62 €

Nürnberg 80 € 159 €

Saarbrücken 85 € 64 €

Magdeburg 90 € 120 €

Potsdam 100 € 160 €

Kiel 120 € 60 €

Hannover 122 € 61 €

Hamburg 138 € 117 €

Bremen 146 € 181 €


Die Kosten für den Kindergarten pro Monat werden im Folgenden für Eltern mit einem gemeinsamen Monatseinkommen von 6.667 Euro brutto dargestellt.

Stadt 1 Kind 2 Kinder

Stuttgart 47 € 61 €

Leipzig 49 € 29 €

Dresden 65 € 39 €

München 76 € 141€

Berlin 78 € 151 €

Nürnberg 80 € 150 €

Saarbrücken 85 € 64 €

Magdeburg 90 € 120 €

Frankfurt a. M. 104 € 83 €

Kiel 120 € 60 €

Hannover 122 € 61 €

Bremen 146 € 204 €

Köln 149 € 149 €

Erfurt 150 € 225 €

Hamburg 153 € 153€

Potsdam 193 € 308 €

2017. márc. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!