Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hany honapig lehet otthon...

Hany honapig lehet otthon maradni Nemetorszagban a baba szuletese utan?

Figyelt kérdés

Illetve milyen tamogatasokat lehet igenybe venni? Ha elotte mindket fel Nemetorszagba dolgozott legalabb 3 honapot a teherbeeses elott. A masik kerdesem hogy meddig lehet dolgozni vagy meddig kotelezik a kismamakat dolgozni terhessegkor Nemetorszagban?


Elore is koszonom a valaszokat.



2015. aug. 10. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Én itt élek kint, jelenleg 32 hetes terhes kismama vagyok.

Nem akarok neked hülyeséget mondani, de én úgy tudom, hogy s támogatásokhoz 1 év folyamatos munkaviszonynak kell lennie. Van valami alap támogatás 400 euró, arra lehet hogy jogosult vagy plusz Kindergeld 180 euro.

Szülés előtt 6-héttel éd az után 8 hétig nem dolgozhat az anyuka, arbeitsverbot van érvényben.

Ha 1 év munkaviszonyod lenne akkor max 3 évig maradhatnál otthon.

2015. aug. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szülést megelőző 1 évben kapott nettód 67%-át kaphatod 1 évig, vagy ezt felezve 2 évig, ha utána is otthonmaradsz, akkor szociális alapon igényelhetsz havi 150 eurot további fél évig.


Az Elterngeld, vagyis itteni Gyed minimum 300, maximum 1800 euro, és jól írja az első, minimum 1 év munkaviszony kell hozzá, egyéb esetben a 300 eurós minimumot kaphatod 1 évig, vagy leosztva kettővel, tehát 150-et 2 évig, plusz ameddig a gyerek nappalin tanul, kb. 186 euro körül van most a családi pótlék.


Nem tilos a szülés előtti 6 hétben dolgozni, csak ha nem akarsz, akkor törvény véd, hogy 6 héttel előtte nem kell. A szülés utáni 8 hétben viszont tényleg nem dolgozhatsz.


A férjednek is jár min. 2 hónap Elternzeit, amit akár veled párhuzamosan is kivehet, ekkor minden ugyanúgy működik, ahogy fentebb leírtam, tehát a szülést megelőző évben a netto átlag fizetés 67%, de min. 300 eurot kaphat. 3 hónap szülést megelőző munkaviszony esetén ő is csak a minimumot kaphatja, és ez esetben nyilván nem kap fizetést, hiszen nem dolgozik.


A támogatásokat meg kell igényelni majd elég gyorsan, hogy időben megkapjátok a pénzt. Változott a törvény mindeközben, ha előbb vissza akarsz menni dolgozni heti max. 30 órában, akkor dolgozhatsz az Elterngeld mellett is (ekkor Elterngeld plust kell igényelni), amiből ugyan levonnak, de kevesebbet, mint korábban, így hosszabb ideig is kaphatod (1 Elterngeldes hónapnak 2 Elterngeld plusos felel meg, de nem feleződik le teljesen a pénz).

2015. aug. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok, sajnos az elterngeld plus-szal az is változott, hogy többet nem lehet a12 havi elterngekd összeget 24 hónapra lebontva igényelni :-( Múlthéten kérdeztem rá :-(
2015. aug. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ó, ezt nem tudtam. De akkor mi a különbség a korábbi lefelezett Elterngeld és az Elterngeld plus közôtt? Úgy tudtam eddig, hogy semmi, azon kívűl, hogy heti max 30 óra munka mellett kevesebbet vonnak le az Elterngeld plusból, mint korábban a lefelezett Elterngeldből, és össze-vissza lehet a sima Elterngeldet a plusos, lefelezett változattal kombinálni.
2015. aug. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak most láttam, hogy irtál utilsó. Én úgy értelmeztem, hogy aki Elterngeld Plus-t kér még 4 hónappal tovább maradhat otthon, azzal hogy a basis elterngeld 50%-át kapja és min.25 max 35 órában dolgozik. A sima basis elterngeld pedig a 67-65%-os pénz, mint eddig is.
2015. szept. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsi nem 35, hanem 30 órában dolgozik.

A héten elmegyünk újra megkérdezni, mert a partnermonat sem világos teljesen. Ha jól értem mindketten elterngeldet csak az első 7 hónapban kaphatunk, utána csak felváltva.

2015. szept. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megint utolsó vagyok, ma kérdeztem újra, azt hiszem most világos: Jó nagy hülyeséget irtam eddig, bicsi!

Szóval a Basis Elterngeld- 12 hónap, a fizu 67-65%-a és 12 hónapon keresztül, nem dolgozhatsz mellette, legkésőbb szülés után 3 hónappal kell igényelni. Apuka 2 hónapot maradhat, ha basis elterngeldet akar és az első 14 hónapban 2 részben lehet szétosztani. Külön kell az anyukájétól benyújtani.

Elterngeld plus- ha dolgozni akarsz max 30 órában, vagy 24 hónapot otthon maradni, akkor a basis elterngeld felét, azaz 50%-at kapod, de ha mellette dolgozol 30 orában, akkor valamennyivel kevesebbet, de ez nem tiszta, nem is mentem bele annyira, mert én 24 hónapot akarok otthon maradni, de mellette nem tudok dolgozni. Ja és az elterngeld basis és a plus kombinálható egymással. Pl. nálam még kapom a mutterschaftsgeld addig basis utána meg szétosztva kérem elterngeld plusként a maradék kb 22 hónapra.

Apuka is kérhet plust is, akkorb2 hónap helyett 4-et maradhat otthon, vagy ketten kiegészítve 28 hónapot.

Remélem tudtam segíteni

2015. szept. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!