Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen hatasa lehet a terhesse...

Milyen hatasa lehet a terhesseg alatti cigizesnek, energiaitalozasnak, alkoholivasnak?

Figyelt kérdés

Korai szakaszban amikor meg nem tudja az ember, hogy terhes es mindet muveli egyszerre.


(Elmeleti kerdes, nem vagyok alkesz es terhes sem!)


2017. márc. 6. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagyon korai szakaszban még nincs összeköttetés az anya és a baba között, úgyhogy semmi. De azért nem úgy kell hozzáállni, hogy 3 hónapig nem sikerült észrevenni...
2017. márc. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Az első két héten még nem okoz károkat, utána viszont egyértelműen káros, felelőtlen dolog. Ismerek olyat, aki "megúszta", de az ilyen miért nem védezik?
2017. márc. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Nekem epp szilveszter utan par nappal derult ki,hogy terhes vagyok.osszevissza ciklusom volt,nem volt gyanus,hogy kesik.

Mint kiderult,szilveszterkor kb 6 hetes lehettem (nem is igazan tervezett baba volt meg,eppen csak elkezdtunk megszakitassal "vedekezni",es szokni a gondolatot,hogy nemsokara elesben megy)

Mar 10 eves,kutya baja.pedig kemeny szilveszteri buli volt...

Persze en vegig aggodtam a terhesseget,es ostoroztam magam amiert igy alakult.

2017. márc. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindet egyszerre? A nagyon korai szakaszban semmi, mivel nincs összeköttetés anya-baba között. Ez kb.az első 1-2 hónap. Utána elég komolyan károsítja a magzatot.

Halvaszülés, koraszülés, légzésiproblémák, ez a három csak a dohányos anyukákra vonatkozik, szóval gondolhatod, hogy milyen hatással lehet ha egyszerre dohányzik, alkoholizál, és energiaitalozik.

2017. márc. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nyáron estem teherbe,dohányoztam és melóban energiaitalt is ittam(kávé helyett jó hidegen) plusz söröztem is gyakrabban. Amint pozi lett a tesztem persze mindent leraktam. Mostanság néha megkívánom a kávét(nagy koffeinfüggő voltam mindig),főzök egy nagyon gyengét és sok tejjel elkortyolgatom. A babámmal minden rendben,pedig én is paráztam,a cigi és a sok koffein miatt. 35hkm
2017. márc. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sógornőm sokáig cigizett, de persze nem doboz / nap arányban. Nem néztük jó szemmel, de lekötni sem lehet az ember kezét ilyenkor sajnos..


A fia egészségesen jött világra, de ki tudja később mi lesz..


Ezeknek a hatását mindig utólag tudja meg az ember.. Amikor már természetesen késő.

2017. márc. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha sokat cigizik a kismama, a baba tüdeje károsodhat, asztmás lehet, stb.

Az energiaitalozás gondolom a szívére hat ki leginkább.

Az alkohol a magzat agyát károsítja.

De mindez közül bizonyítottan az alkohol a legkárosabb. Persze minden a mennyiségtől függ

2017. márc. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!