Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyereknek 2 keresztneve...

Ha a gyereknek 2 keresztneve lesz, muszáj az elsőt használnia?

Figyelt kérdés
Dallamosabban hangzik ha azt a nevét tesszük második helyre amit használni szeretnénk. Van erre valami íratlan szabály hogy az elsőt kell használnia?
2017. márc. 9. 15:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Azt használja, amelyiket akarja.
2017. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Azt használjátok amelyiket szeretnétek. Pl keresztfiam Kevin Máté, de Máténak hívják. Az eddigi 16 év alatt senkinek nem okozott gondot :)
2017. márc. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

Nincs, de mindenhol azon fogják első körben szólítani. Amúgy azt használja, amelyiket akarja. De ha ez nem az első, akkor egy életen keresztül mindenhol mindenkinek a szájába kell rágnia, hogy ugyan Kovács Béla Jóska vagyok, de hívjatok Jóskának.


Az "íratlan" szabály abból ered, hogy valaha úgy volt, hogy az első név általában, amit a szülők választanak és tetszik nekik, a második meg amit a keresztszülő ad pl. Utóbbi általában csak úgy volt, nem foglalkozott vele senki.


Le leszek pontozva, de én baromságnak tartom a két keresztnevet.

2017. márc. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

2-es vagyok. Utolsó ez nem egészen így van. Régen sem volt ez természetes. Nagybátyám neve János István és mégis az Istvánt használja, soha senkinek nem jutott eszébe Jánosozni az elmúlt 68 évben. Bemutatkozásnál is csak az Istvánt használja, csak hivatalos dokumentumokban szerepel a két neve.

Egyébként még a lányomnak is két neve van Hanna Liza, mivel a bátyjai ezt választották neki (a fiúknak viszont csak 1 keresztnevük van), viszont őt mindkét nevén szólítjuk. Szóval ez inkább szokás kérdése.

2017. márc. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Mindossze fura.

Ismerosomek pl. Cintia Saranak neveztek el a lanyt, 14 eves. Par evig Cintike volt. Aztan kikertek maguknak. Azota csakis Sara! Ha valaki elteveszti, annak leorditjak a fejet:/

2017. márc. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Volt olyan tanárunk 20 éve,aki automatikusan mindig az első nevén szólította a kétnevűeket. Amikor tiltakoztak ellene,le lettek torkollva,hogy az első nevet szokták használni,azért első. És pont. A lányok többen már sírtak,óráról órára ez volt. Senki nem szólt neki,a szülők közül sem. Mondjuk ha szóltak volna neki,akkor sem változott volna semmi. Erős akaratú,határozott,öntudatos idős nő volt,nyugdíj mellett tanított.
2017. márc. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Dehogy muszáj. Nekem kettő van, és ugyanúgy használom a másodikat is, mint az elsőt.
2017. márc. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Metionin ***** válasza:
75%

Azt használja, amelyiket szeretné. Én az elsőt használom, mert az tetszik. Ennek ellenére hivatalos helyeken, orvosnál ha behívnak stb. mindig próbálnak a másodikon szólítani, mert azt tudják hova tenni (az első név nem magyar). Ilyenkor szólok, hogy elnézést de az elsőt használom.


Több olyan ismerősöm van, aki mindkét keresztnevét használja és van olyan is, aki csak a másodikat. Amikor pl. tanítok és olvasom a névsort, első órán mindig megkérdezem a két keresztnevűektől, hogy melyiket használják. Nem olyan bonyolult ez.

2017. márc. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Engem tanár, illetve hivatalos helyen idegen is szólított már a mádodik nevemen. Nem feltétlenül rögtön az elsőt mondják.

De volt olyan is, aki kipróbálta, hogy hallgatok-e mindkettőre. No comment.

Ha a gyerek mindkettőt hallja, semmit nem fog számítani, hogy elöl vagy a második helyen van.

2017. márc. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem baromság a 2 keresztnév. Több okból sem. És nem kötelező az elsőn hívni senkinek.
2017. márc. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!