Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Szülés után mennyire...

Anyukák! Szülés után mennyire pontosan állt vissza a menstruációtok, illetve milyen volt a ciklus hossza a szülés előttihez képest?

Figyelt kérdés
7 hónapja szültem, azóta háromszor jött meg, volt egy 21 és egy 22 napos ciklus. Rövidnek éreztem, viszont most a ciklus 30. napján járok, és sehol semmi. Tudom ez még önmagában nem sok, de nekem életemben nem volt 30+ napos, 25-26 napos ciklussal estem teherbe. Terhes biztos nem vagyok.
2017. márc. 29. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Szabályos 28 napos ciklusom volt baba előtt. Utána átlag 30-32 napos lett de volt 28 és 37 napos ciklus is. 6-7 hónappal szülés után jött be az első 35+ napos ciklus, hát, nem tudtam elképzelni se mi van. Csak megjött.. azért tesztet csináltam, persze negatív volt, de védekeztünk is normálisan. A fiam 14 hónapos korában terhes lettem (tervezetten) szóval azt nem tudom beállt volna-e előbb vagy utóbb.
2017. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8 hettel szules utan, viszont most 2 eves a pici es meg mindig rendszertelen, meg szopik.
2017. márc. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kb 11-12 honappal szules utan, akkor is csak azert szerintem, mert oktober vegen spiralt rakattam. Most kb havonta ugyanazon a napon jon meg, de volt, hogy 2 het utan megjott miutan elmult.
2017. márc. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elsőnél 6. hétre jött meg (gyermekágyi vérzés 2 hét volt), utána "szabályosan" 25-27 napra, ahogy előtte is.

Másodiknál 7. hétre jött meg (gyermekágyi vérzés 3 hét volt), utána szintén beállt.

Harmadiknál már komplikáltabb volt a dolog. A gyermekágyi vérzés kb 7 hétig tartott. Pár nap szünet és megint véreztem, ez így ment kb 12 héten keresztül, igaz most a kontroll után elkezdtem szedni fogamzásgátlót is, ami felborította a hormonjaimat, mert amint abbahagytam elállta vérzés és beállt szintén a szabályos ciklusra, ez van már 5. hónapja.

2017. márc. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, azt szokták mondani, hogy akár 1 év is kell ahhoz, hogy minden helyre álljon szülés után.

Számít az is, hogy szoptatsz-e vagy sem.

Sajnos a fiam 1 hónapos korára már elfogyott a tejem. Körülbelül rendre meg is jött 8. héten a menstruációm. Utána szokásos időn belül a következő.


Ha jól emlékszem, mondta már valaki ugyanebben a témában, hogy ki-ki hagy neki a ciklusa. Össze vissza van neki is.

2017. márc. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7 hónapra jött meg majd 2 hónapig 30 és 28 majd 2 25 napos és azóta ismét a régi 26 naposak a ciklusaim.
2017. márc. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem szülés után átlagosan egy napot rövidültek a ciklusaim (25-26 napról 24-25 napra). Egyébként a 21-22 napos sem számít még kórosnak, a 21 naposnál rövidebbet tekintik csak annak.
2017. márc. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, akkor megnyugodtam hogy ez nem kóros. Még szoptatok is egyébként, csak az orvosommal erről nem esett szó, és már éppen készültem bejelentkezni hozzá. Akkor még várok. Köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld!
2017. márc. 29. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!