Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amennyiben a szülés kiírt...

Amennyiben a szülés kiírt időpontja előtt 28 nappal igénylem a TGYÁS-t, a szülést követően be kell mutatni a baba születési anyakönyvi kivonatát? És ha igen, kinek, vagy melyik szervhez?

Figyelt kérdés

A munkahelyem nem TB kifizető hely, de a szülési szabadságról szóló papírt náluk kellett leadnom, és ők küldik meg az igénylésemet az OEP-nek.

Annyit mondtak csak, hogy a baba megszületése után valószínűleg be kell mutatnom az eredeti születési anyakönyvi kivonatát, de erről ők sem tudnak biztosat.

Ebben az esetben csak be kell menni az OEP-be a születési anyakönyvi kivonattal, mert már korábban igényeltem a TGYÁS-t, vagy kell hozzá más papír/kitöltött nyomtatvány is?

Tudja valaki hogy pontosan hogy működik ez, vagy mi lesz a teendőm így a szülés után, hogy ne szakadjon meg a TGYÁS folyósítása?

Egyáltalán addig is kapni fogom a TGYÁS-t, vagy csak visszamenőleg fogják küldeni majd a baba születése után, ha már a születési anyakönyvi kivonatot is látták?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2010. máj. 12. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A kiírt időpont elött 28 nappal kezded meg a TGYÁST!

Igen, be kell menni a TB-be és bemutatni a kötelező papírokat, szanykivonat stb..(amit a munkáltatód elvileg előre elkészít Neked) a TGYÁS folytatásához és a GYED, GYES igényléshez is!

2010. máj. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm! Igazából kitöltették velem a TGYÁS igénylő lapot, a munkáltatói igazolást azt meg ugye ők töltik ki, és azt mondták, hogy ezeket beküldik ők (a munkáltató által kitöltött papírt is az én igénylésemmel együtt). Akkor jól értem, hogy elvileg ennyi, ezek az adatok meg lesznek az OEP-nél, mivel már a munkáltatóm beküldte, és nekem majd csak a TB kártyát meg a születési anyakönyvit kell bevinnem a szülés után, és ezzel minden hiányt pótoltam?

2010. máj. 12. 13:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen!
2010. máj. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, még a baba zárója is kell majd!

A kh-ban mindent elmondanak elvileg!


Még annyit tegyél meg, hogy amikor a baba megszületik, érdeklődj a védőnőnél a baba után járó pénzösszegről!

Minden településen, városban az Önkormányzattól jár ez, az összeg, csak sok esetben elfelejtik megemlíteni a kismamáknak! Remélem ez nem változott!

2010. máj. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, akkor a mostmár teljesen tiszta mit kell csinálnom :)! És persze a tanácsot is, akkor mindenképpen megérdeklődöm majd a védőnőnél, hogy nálunk hogy működik ez.
2010. máj. 12. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!