Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekekkel filmek esetén a...

Gyerekekkel filmek esetén a korhatár besorolást mennyire kell komolyan venni?

Figyelt kérdés

Ti mennyire veszitek komolyan a korhatár besorolást?

Mennyire ártalmas, ha azt nem tartjuk be?

Esetleg vannak konkrét esetek, amikről tudtok, hogy akár pl. 10 éves gyerekre 12 éves kor alatt nem ajánlott film megnézése felkavaróan hatott?


Mert én úgy gondolom, hogy a 6 éves korhatár és a 18-as korhatár kicsit érthetőbb, de a 12-est nem baj, ha nem vesszük annyira komolyan.



2017. ápr. 1. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Ez a gyerek lelki érettségétől is függ. Nekem például 9 évesen 16 év korhatáros filmeket kellett néznem, és megártott. Figyelembe kell venni a filmet, és, hogy milyen célközönségnek találták ki.
2017. ápr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Véleményem szerint elég szubjektív, nagyon nagy mértékben függ a gyerektől, a fejlettségi szintjétől, mennyit tud a világról (pl. halál kérdése), mennyit beszélgetnek vele "komolyabb témákról" (most nem mély filozófiai kérdésekre gondolok, csak pl. olyan hogy baleset, halál, szerelem, mi igazi, mi nem). Én kicsi koromtól felnőttekkel vagyok inkább, mindig beszélgettek velem ilyen témákról, így nem okozott semmiféle kárt a lelkemben, hogy 7 évesen már le tudtam volna szinkronizálni a Harry Pottert, mivel tisztában voltam vele, hogy "mese", igazából nem halnak meg stb stb, de pl a 12 éves unokatesómnak még most sem engedik megnézni. Pont a napokban láttam Grimm mesét filmesitett változatban, és pl azt hiszem a Jancsi és Juliska 12-es volt- ami meglepő, hisz kicsi gyereknek is olvassák. Én a helyedben előre megnézett filmet engednék a gyereknek, ha nagy a "korkülönbség" a film karikája és a gyerek életkora közt, vagy együtt nézném vele (ha kell megmagyarázom neki a "nehéz" részeket, esetleg kikapcsolom. Vagy ha a gyerkőcre nagyon ragad a csúnya beszéd, akkor olyan filmet ne engedj.
2017. ápr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

A 12-es karika régen azzal a megkötéssel futott, hogy szülői felügyelet mellett ajánlott csak a 12 évnál fiatalabbak számára. És szerintem ez a dolog kulcsa. Hogy a szülő jelen legyen, tudjon reagálni, ha esetleg mégsem szeretné, hogy a gyerek lássa az adott műsort, illetve tudjon magyarázatot adni, ha a műsorban olyasmi látható, vagy hangzik el, ami csak úgy, önmagában egy kisebb gyereknek félreérthető lenne.

Én legalább is így szoktam eljárni a 9 éves fiam esetében. Sok olyan filmet látott már, ami 12-es karikás, de ezeket közösen nézzük, és gyakran fűzök hozzá kommentárt, ha úgy érzem, hogy szükséges.

2017. ápr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak viszonyítási alap. Jobban szeretem, ha én​ már ismerem a filmet.

Sokszor nem értek a besorolással. Pl. 16-os korhatár, ha egy mell felbukkan. Nos, én nem hiszem, hogy egy 14 éves megáll tőle a fejlődésben...

Viszont sok esetben a 12 szerintem kevés: durva, sikamlós poénok vannak, baleset, halottak (konkrétan lángoló ember!!), vagy kompletten a film mondanivalója nem gyereknek való.

Jobban ismerem a gyerekem, majd én eldöntöm, hogy mit nézhet, mit nem.


Mondjuk egy 18-as besorolás esetén elég valószínű, hogy ên se fogom megengedni.

2017. ápr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Változó: vannak olyan 12-es filmek amit akár egy hatéves is megnézhet és meg is érti, de láttam már olyan 12-es filmet is amiben volt olyan jelenet is hogy egy ember élve elég.
2017. ápr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nemcsak tv-nél és filmek esetében, de könyveknél is érdemes figyelembe venni, milyen korosztálynak ajánlott. Szerintem egy életre maradandó károkat tud okozni, ha egy nem megfelelő film vagy könyv kerül az utadba. Pl. én 8 évesen láttam a Schindler listája című filmet, de egy életre megemlegettem, amikor a kórházban az ágyon halomra lőtték a betegeket, sok rémálmom volt miatta és sokat szorongtam miatta. 10-12 éves korom körül olvastam a Love story könyvet, hát mondanom sem kell, nem sokat értettem meg belőle...
2017. ápr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell olyan komolyan venni. De előtte nézd meg a filmet mert azért van több olyan 12 karikás film amibe csúnyán beszélnek vagy lövöldöznek.

De persze a gyerektől függ. A testvérem is 11 évesen simán néz 16 is karikás filmeket.

2017. ápr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%

Én nem tartom be.


Ma reggel a hupikék törpikéken 6os korhatár volt, pedig semmi vészes nem volt benne. Hókuszpók összement. Az egész legneccesebb része, mikor a macskája megkergette, mert meg akarta enni. Nem tűnt úgy, hogy zavarná a 2 évesem, nevetett rajta.

2017. ápr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
7 éves lányom csak olyat nézünk együtt ami nem korhatárhoz kötött .
2017. ápr. 2. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2017. ápr. 2. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!