Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki apának/anyának szólítja a...

Aki apának/anyának szólítja a párját, nem zavarodik össze, ha a saját szülei is jelen vannak?

Figyelt kérdés

A férjemet a keresztnevén hívom, kivéve, ha a lányunknak mondok valamit róla, vagy kifejezetten neki szántan mondok valamit (pl. "Apu, vedd fel a papucsodat a kövön!" - mert a gyerek se mindig veszi fel)

Ennek ellenére, amikor a szüleimnél voltunk és apát kiabáltam a saját apukámnak, a lányom odacincálta a férjemet.


2017. ápr. 4. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Én a szüleimet Papának/mamának szólítom mióta van gyerekünk, pontosan azért hogy ne zavarodjunk össze hogy most akkor kiről is van szó.

Nagy ritkán szólítom a becenevén ha csak kettesben vagyunk.

2017. ápr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Ahogy az első is írja. Mióta van gyerekünk, papának- mamának szólítjuk őket.
2017. ápr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Én a páromat nem szólítom, apának, mivel nem az apám. Ez nem azt jelenti, hogy a lányomnak nem mondom, azt, hogy "Vidd oda apának, szólj apának, stb..." Viszont ha én kiabálok neki, akkor nem azt "Apa, gyere! Hanem, hogy xy, gyere!" Ugyanígy, ha apukámnak szólok, akkor azt úgy teszem, hogy "Apa!', ha meg a gyereknek beszélek róla, akkor "papa". Magamról sem beszélek E/3-ban! Nem én akarok a gyerektől tanulni, azt szeretném, ha ő tanulna tőlem!
2017. ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

3-as

Pont azt írja a kérdező,hogy a saját apjának kiabált,hogy apa gyere és a gyerek a saját apját hozta.

És azt is írta,a gyereknek apát mond,meg papát ha a párjáról és édesapjáról beszél...

2017. ápr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Elég hülye szokás papának és mamának hívni a nagyszülőket. Minden más országban a szülők azok. A tata is az apa egyes szláv népeknél, ha már itt tartunk. Semmit nem tud rendesen átvenni a magyar ?
2017. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Utolso, azert papa es mama, mert Magyarorszagon ez a szokas! Nem tetszik? Foglalkozz a sajat orszagoddal! Nagy szivesseget tennel az oldalnak.
2017. ápr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Az első sokk akkor ért, amikor a saját apám "anyukának" szólított a kisfiam kedvéért. Lesz még kavarodás bőven, főleg ha megtanul beszélni.
2017. ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Mi parommal apazzuk,anyazzuk egymast.

A szuleimet regen sem apanak es anyanak szolitottam,hanem apukamnak es anyukamnak,vagy apunak es anyunak.

Ha a gyerekekkel vagyunk naluk,akkor papa es mama.

Soha nem volt ebbol keveredes.

2017. ápr. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi a párommal néha anya és apának szólítjuk egymást(pedig még nincs gyerek) (rengeteg becenéven szólitjuk egymást) egyszer volt hogy az anyósom is jelen volt és ő is felfigyelt mikor a férjem nekem szólt, jót nevettünk rajta mindannyian nem kell itt semmit felfújni, mindenki úgy szólítja a párját ahogy nekik tetszik.... Ennyi
2017. ápr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!