Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy valaki a...

Miért van az, hogy valaki a saját gyermekére legtöbbször úgy utal, hogy "a gyerek"? Tehát nem a nevét mondja, ha róla beszél. Ez szerintetek is zavaró? Lehet jelentősége? (főleg ha a jelen is van a "gyerek", és úgy beszél róla)

Figyelt kérdés
2013. okt. 3. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám is mindig ezen akad ki :-) Még csak a pocimban volt én már akkor is úgy beszéltem róla, hogy a gyerek. Talán mert évekig hajtogattam, hogy én gyereket akarok. Aztán mikor megszületett sem változott ez meg, de nem tudom megindokolni, hogy miért nem. Persze hívom a nevén is, meg becézem is, meg ő a törpikém, kicsim, kismackóm stb. De a neve becézett alakja után, a gyerek szót használom legtöbbször. Persze az nem csak olyan egyszerű gyerek, hanem A GYEREK, csupa nagy betűvel, aki az enyém :-)
2013. okt. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én is sokszor hívom gyereknek, apával ha róla beszélünk, csak így hívjuk egymás között :) olyan ez mint egy becenév, mikor még pici volt, akkor meg babámnak hívtam...

nem hiszem, hogy van jelentősége, vagy gondolod kevésbé szeretem, mert "gyereknek" hívom, nem pedig "Janinak"?

Imádom a gyereket, most is itt szuszog mellettem, mert a mai kérése, hogy velem alszik... :)

2013. okt. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

lekicsinylőnek érzed?

én is sokszor emlegetem így. nekem boldogság így mondani, hiszen így mindenkinek a tudtára tudom adni,hogy nekem VAN EGY GYEREKEM! :D ha csak az mondanám egy távolabbi ismerősnek, hogy "még megyek a tscoba,mert veszek Julisnak gyümölcsöt"... Julis akár a szomszéd is lehetne. Így viszont egyértelműen kitűnik a szövegkörnyezetből,hogy Julis nem a szomszéd,hanem a GYEREK. és egyetértek az előző válaszolóval, NAGYBETŰS GYEREK! Mint mikor a szerelmemről úgy "beszélek" írásban,hogy "Ő". nem úgy,hogy "ő". pedig ugye a magyar nem kezdi nagy betűvel a személyes névmásokat. így fejezi ki az ember betűkkel, hogy Ő fontos nekem. a Gyerek is fontos nekem :)

2013. okt. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a nevén is emlegetem, de közelebbi ismerősök körében gyakran úgy, hogy "a csajszim".
2013. okt. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
:) én Gyereklánynak hívom.
2013. okt. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos, ha valami rosszaságot követnek el, akkor szoktam le Gyerekezni a gyermekeimet!

Amúgy mindig a nevükön szólítom őket, vagy Kisfiamnak és Nagylányomnak, szoktam még.


Üdv két gyermekes Anyuka.

2013. okt. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!