Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hosszabb útra anyatejet hogy...

Hosszabb útra anyatejet hogy tudok vinni?

Figyelt kérdés

Nincs sok tejem, és elég sokáig nyammog rajta a manó. Így ha elmegyünk otthonról, nem egyszerű megszoptatni.

Délután még macerásabb, akkor gyakrabban is kell etetni, este már kap üvegből is egy kis pótlást, hogy este mindketten aludjunk picit.


Gondoltam arra, hogy ha menni kell vele valahová (pl. orvosi vizsgálat, ügyintézés, ami muszáj és jellemzően sokáig is tart), vinnék anyatejet cumisüvegben.

De nem tudom, hogy lehetne megoldani. Kb. Indulás után két órával lenne rá szükség. Ha felmelegítem, és termoszba teszem, nem romlik meg? Melegíteni nem tudom sehol.

Szokott valaki ilyet csinálni? Megoldható?



2017. ápr. 7. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha elmentek otthonról, akkor viszel a cumisüvegüvegben kimért tápszert, termoszban melegvizet és ha etetni akarsz, akkor összekevered frissen. A teljesen tápszeres babákkal is így lehet kimozdulni.
2017. ápr. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A melledben tudsz vinni.

Egyébként szobahőn (25 fok alatt) ~2 órát tartható a tej. Ha hosszabb a kimozdulás, csakis az első pillanattól hűtve viheted. Kis mennyiséget fel tudsz langyítani a kezed közt szorongatva, nagyobbat nem.

2017. ápr. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Itt: [link] azt írják "25 °C-on, szobahőmérsékleten 6-8 óráig" áll el az anyatej steril üvegben.

Első gyerekkel hazaszaladtam szoptatni, a másodikkal már nem tudtam mindig megcsinálni. Így amellett, hogy azért igyekeztem előre vetetni magunkat orvosnál és ügyintézést meg meghatalmazással vagy nagymamai felügyelettel már nyitásra odaérve... stb. oldottam meg, autóban, játszótéren, parkban, sőt egyszer egy kirakodóvásár közepén is sikerült szoptatnom (annyira üvöltött a kicsi, a család másik fele meg még sorban állt valami nagyon fontos játéknál), de reményeim szerint mindig teljesen letakarva a hadműveletet egy babatakaróval. Gyerekorvosnál, gyermek szakrendelőkben a váróban vagy folyosón is tapasztalatom szerint szinte mindig akad, aki épp szoptat. Szerintem ha eszébe is jut olyankor a többieknek, hogy ők ezt nem vállalnák be, biztos, hogy ugyanakkor örülnek neki, hogy csönd van :)

2017. ápr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Én nem vinnék a helyedben, max. tápszeres pótlást. Az anyatejet a mellemben vinném, és bárhol megszoptatnám. Ha délután már kevesebb a tej, akkor megszoptatnám, és kapná a pótlást, mint otthon.

Két gyermekem volt tisztán anyatejes, soseü kelletz tápszer, tejem is volt elegendő, meg nem csináltam problémát a szoptatásból. Ha éhes a baba, meg kell etetni, diszkréten. Aki pedig fujjog, az le van ejtve. Ha más megteheti, hogy nyilvánosan eszik, az utcán fagyit nyal, akkor az én kisbabám miért ne étkezhetne nyilvánosan, természetesen diszkréten letakarva a mellet.

2017. ápr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A muszáj nagy úr, eszünk ahol éhes lesz. :)

A legtöbb plázában, hivatalban van pelenkázó, ott lehet szoptatni is (van szék). Vicces, hogy pont egészségügyi intézmények állnak rosszul ilyen téren. De ha megkérdeztem, hogy hol lehet szoptatni, mindig volt rá megoldás. Nagyon ritka, hogy tényleg nincs más, és mondjuk egy padon kell etetni.

Általában ahol van lehetőség, ott beülök szoptatni mielőtt éhes lesz. Úgyse fogja kiköpni. ;)


A gond az, hogy ezek az etetések így nagyon sokáig tartanak. Ha előbb elveszem, akkor morcos és tíz perc múlva megint éhes. Vagy ülünk egy órát. Erre jó lenne egy kis tejci üvegből. De akkor így nem lesz jó. :(


Nyár közepén már meg lehet kezdeni a hozzátáplálást, onnantól könnyebb, addig kibírjuk. :(

2017. ápr. 7. 09:50
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Én tápszert vinnék, úgy mint az egyes írja (úgy szoktam én is ha megyünk a fiammal, tápszeres).
2017. ápr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék ezért tápszert adni. Az se biztos, hogy elfogadja. Lányomnak se kellett.
2017. ápr. 7. 14:44
 8/8 jafnrétti ***** válasza:
72%
ha amúgy is gondok vannak a mennyiséggel is, meg a baba lassan szopizik, tutifix, hogy nem kavarnék be tápszerrel. Inkább szopizzon egy órán keresztül akkor, de legalább megkapja a mell a kellő ingert. Ha kimarad egy evés, tovább csökkenhet a tej mennyisége. Szóval jó lesz így, kérdező, elhiszem, hogy macerásabb ez, de hosszabb távon ezzel teszel jót, ha tovább akarsz szoptatni.
2017. ápr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!