Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így 2 éves fiam?

Miért viselkedik így 2 éves fiam?

Figyelt kérdés

Általában mindenben azt keresi mit lehet tönkretenni. Állandóan a rosszaságot csinálja. Pl kap egy új kisautót egyből azt nézi mit lehet letörni róla. Nem mindig csinálja ezt de többségében ilyen. Már félek valamit is a kezébe adni mert azt keresi hol lehet tönkre tenni. Meg olyanokat csinál, hogy a virágágyásba futkározik. Tudja hogy nem szabad. Szól, hogy "anya" és már fut is végig rajta. És még sorolgatnám.

Elvileg az apja volt ilyen hogy mindent tönkre tett mindig valami rosszat csinált.

Mit tegyek? Ne vegyek róla tudomást? Van egy 3,5 éves nővére ő nem volt ilyen.


2017. ápr. 9. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az èn fiam is ilyen idős. Van a játèkokon jelőlès, ami 3 èvem aluliaknak nem való, azon nincs mit letörni. Pl:megablocks, legoduplo stb.

Ha a fiam könyvet tèp pl, akkor felrakom a szekrèny tetejère, hisz megbeszèltük, hogy nem szabad csak lapozni. Mindem alalommal minden játèk felkerül, ha rongálni akarja.

Ha a virágot tapossa csakazèrt is, bejövök vele.

Te hogy kezeled? Nálunk a rászólás nem elèg, kell hogy èrezze, a szavaimnak súlya van.

2017. ápr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Ez amolyan figyelemfelkeltés, több időt kellene vele tölteni játszani, programokat csinálni. Semmiképp nem szabad leszidni kiabálva ilyenkor mert azzal csak az ellenkezőjét érjük el annak amit szeretnénk.
2017. ápr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szinte egész nap csak vele vagyok. Reggel visszük a tesót oviba és délután 4 re megyünk érte. Addig csak vele vagyok. Amikor szól hogy anya mert éppen valami rosszat csinál és mikor felálok, hogy elvigyem onnan akkor elszalad és mondja hogy "nem" .

Együtt főzünk, seprünk. Az udvaron együtt öntözünk. Sokat búócskázunk, homokozunk csúzdázunk. Ennél több időt tudok rászánni, hisz majdnem mindent együtt csinálunk.

2017. ápr. 9. 22:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Na én a sokadik ilyen virágágyásos akció után biztos a fenekére csapnék. Nagyon szép ez a beszéljük meg, meg elviszem onnan, meg figyelemfelkelt csak és vele kell foglalkozni és társai, de itt is látszik, hogy anyuka csak vele van, és mégis ezt csinálja, direkt, rosszaságból. Azért legyen egy határ, amit ő is érzékel
2017. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

Bigen.figyelemfelkeltés.

Ha vele is vagy attol a minosegi ido még kevés lehet.


hidd el ha egy jot jatszol vele azután nem rosszalkodnak mert tudják hogy szeretik

2017. ápr. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megteszi, amíg megengeded neki. Én a játékot, könyvet úgy raknám el, hogy lássa, és emlékeztetném is, miért nem játszhat vele, miért nem kap újat.

Ez nem örökletes, férjed nem volt megnevelve, de te ha beszigorítanál, változtatni tudnál a gyerek viselkedésén.

2017. ápr. 10. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
3 szor rászólok, negyedszerre odacsapok a fenekére.
2017. ápr. 10. 06:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Játék rongálás lehet azért is, ha érdekli, mi van belül, hogy működik, meddig bírja - szóval nem rendeltetésszerűen játszik vele - vannak ilyen "műszaki" érdeklődésű kisgyerekek. Erre tényleg csak a megoldás, ha olyat kap a kezébe, ami bírja a gyűrődést vagy amiért nem kár. (Nagyobb testvér mellett tudom, ez bajos.)

A direkt rosszalkodás biztos, hogy figyelemfelkeltés, pláne, ha még szól is előtte. Meg kell találni egyrészt az okát (unatkozik, nem találja fel magát? próbálhatsz ajánlani neki más tevékenységet. vagy netán féltékeny, mert a másik nénivel beszélgetsz?), másrészt elmagyarázni, mit miért nem szabad (veszélyes, fáj, elromlik, szomorúságot okoz..), harmadrészt következetesen büntetni is ("most gyere ki, különben megyünk haza"). A messziről kiabálás ebben az életkorban szerintem szinte egyik gyereknél sem hatásos, csak ha odamész hozzá, elkapod és eléred, hogy rád figyeljen, nézzen a szemedbe, értse, hogy komolyan gondolod. Az is fontos, hogy ne őt minősítsd, hanem amit csinál - a gyerekek könnyen elfogadják magukról, hogy "én vagyok a rossz gyerek" és akkor bizony aszerint is viselkednek, tehát nem széplelkűségből, hanem praktikumból érdemes erre odafigyelni. És néha dicsérd meg, ha jól viselkedik - ha épp magában játszik és nem tett tönkre semmit, annak ne az legyen csak mindig a "jutalma", hogy anya elsunnyogott leülni vagy mosogatni :)

2017. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!