Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van az, hogy az ADHD-s...

Miért van az, hogy az ADHD-s fiam az iskolában még úgy-ahogy viselkedik, itthon meg kikészíti a családot?

Figyelt kérdés
A tanítónéni szerint elég jól közreműködik órákon, azt mondta, látott már durvábbat is. Ahogy hazajön, kistesóját piszkálja, de általában én vagyok a célpont. Ahol tud keresztbetesz. Tanulni nem akar, utálja az egészet, házi feladatát csak segítséggel hajlandó megcsinálni, mert ha nem ülök mellé, visít, ordít, és elmond mindennek. Az egész napját képes végigenni, hazajön, és estig eszik! Megpróbáltam vele nyugodtan beszélni, hogy ez nem jó, ordibál velem. Mérgemben elvettem tőle a kaját, erre nekemesett. Egyre többször van, hogy elkezd ütni, rúgni, fenyeget, és olyanokat mond, hogy ha öreg leszel, megbánod ezt még...

2015. okt. 9. 13:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Otthon vezet le minden feszültséget, az iskolait is meg az otthonit is.
2015. okt. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én gondoltam ezt, de a rossz étkezés is kiválthatja vajon ezt? Alig tudok egy kis folyadékot beletukmálni, de viszont egész nap eszik. Ezáltal nem tud gondolkodni rendesen, fáradtnak érzi magát agyilag. De 10 éves, és most nő. Ha meg megvonom tőle a kaját, akkor az is baj. A rendszeres és egészséges étkezés híve vagyok, de ha hagyom enni, akkor meg nem tud koncentrálni tanulásnál. Ez egy körforgás...
2015. okt. 9. 14:15
 3/14 A kérdező kommentje:
A tanulmánya is romlik, rossz jegyeket kap, holott oviban azt mondták róla, hogy soha nem lesz gond a tanulás neki, nagyon okos. De már az óvónők is látták, hogy hiperaktív.
2015. okt. 9. 14:18
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem szakember tudna Neked ebben tanácsot adni, hogy hogy kezeld. Jártok fejlesztésre?
2015. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a gyerek fejlesztőpedagógusától kellene tanácsot kérni, mert ő ismeri a helyzetet. Amúgy ezt a cikket olvastad már?

[link]

2015. okt. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy csúnyán beszél veled, neked esik, üt , rúg, nem az ADHD következménye!!!! Ez az indulatkontroll zavara és a határnélküliség következménye! Mindenképpen javaslom, hogy szakembert keressetek fel és beszéljétek át a nevelési módszereket. Esetleg a gyógyszerelést.

Képes napirend, kiszámíthatóság, világos elvárások kellenek. Büntetés, jutalmazás szakszerű kivitelezése. Büntetni nem lehet hirtelen felindulásból, kiszámíthatatlan módon egy ilyen gyereknél. (elveszed tőle a kaját...)

Nagyon pontos, precíz napirend (képekkel illusztrálva), feladatvégzés estén jutalmazások. (ezeket megbeszélni a szakemberrel). Ha a belső motováció nem megy, akkor marad a külső.

2015. okt. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de az ADHD nem mentség mindenre. Semmiképp nem engedném meg ezt a gyerekemnek, és az, hogy megteheti, egy rossz folyamat végeredménye. A gyerek nem hülye, egyszerűen tudja, hogy megteheti, mindent megtehet. Nem látom leírva, te hogyan reagálod le a dührohamait. Tudod, van határ, nálam mondjuk az nagyon az, ha megütne a gyerek. Olyat kapna, hogy nyulat fog.
2015. okt. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

dehogy tudja, egyszerűen nem törte még le a világ a szarvát

be kéne irtani valami sportra

2015. okt. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek. Az a helyzet, lehet, hogy még nem írtam, mi nem Magyarországon élünk. Otthon már végigjártunk mindenkit. Pszichológus, nevelési tanácsadót, gyerek ideggondozót, sőt még kineziológiát is. Sehol konkrétumot nem tudtak nekünk mondani, azt tanácsolták mindenütt: türelem, türelem, ha nagyon nem bír magával, akkor gyógyszerezzük. Én ebből nem kértem. A következő lépésünk a Vadaskert lett volna Pesten, de mivel kiköltöztünk, nem kezdtük el. Sportra jár, focizik, táncolt is egy darabig. Hogy hogy reagálom le az ilyen indulatait? Nagyon sokáig türelmesek vagyunk vele, de elmondunk valamit egy párszor szépen, utána ha kell máshogy. Mindig dícsérjük, ha kap egy jó jegyet, vagy ha valamit jól csinált, elvonással (tv, számítógép stb...) büntetjük, ha nem. Csináltuk régen ezt a táblázatos módszert, hogy mosolyka jeleket kapott és gyűjtögetnie kellett aztán egy nagyobb ajándék ha összejön... ezt már kinőtte, 10 éves. Mikor kiköltöztünk, akkor szinte egy évig "tünetmentes" volt, nagyon örültünk neki, de most mint derült égből... megint visszaestünk :(
2015. okt. 11. 16:22
 10/14 A kérdező kommentje:
Persze, hogy mondjuk neki, hogy velünk így nem beszélhetsz, nem tehetsz ilyet, de nincs az a pont amikor úgy érezném, hogy most megbánta, vagy egy kicsit visszavenne.
2015. okt. 11. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!