Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Néznétek olyan mesét, amiben...

Néznétek olyan mesét, amiben fogyatékosok is szerepelnek?

Figyelt kérdés

1,5 éves kislányommal nemrég találtunk egy fogyatékkal élő és egészséges gyerekek által előadott mesére, szeretjük mert aranyos története és zenéje van.

Pár napja a férjem belenézett, kb. megtiltotta, hogy ilyeneket nézessek a gyerekkel, mert nem egészséges betegeket nézni, utánozni fogja, ő is ilyen lesz, azt hiszi, hogy az a normális, stb.

Szerintem meg tökmindegy ki adja elő és meg fogjuk még nézni, ha az úton megy valaki azt is kerüljük ki?


Erről van szó:

https://www.youtube.com/watch?v=iw_ya5oTLog



2017. ápr. 9. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Ó, ezt imádjuk. Karácsonykor rongyosra néztük. :)))))

A férjed buta, mint a tök ezügyben, a gyereknek direkt jót tesz, ha tanul egy kis elfogadást.

Egészséges gyerek nem fogja utánozni a kerekesszékest, mi is kicsit beszélgettünk róla a gyerekekkel, hogy igen, betegek, azért járnak furcsán, vagy ülnek székben, vagy mosolyognak kicsit érdekesen.

Ha lesz megint élőben előadás, szeretnénk is rá elmenni, sajnos legutóbb lemaradtunk róla.

2017. ápr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Igen.
2017. ápr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Úgyanugy ahogy a fogyatékkal élőknek is szükségük van arra, hogy ne csak olyan környezetbe legyenek amilyenek ők hanem teljesen egészséges emberekkel is, ugyanúgy fontos, hogy mi akik teljesen egészségesek vagyunk ne ítéljük el őket, ne rázzuk őket le ha ismerkedni akarnak.

Szerintem ha a gyermek egy ilyen mesén nő fel ő biztos elfogja fogadni ha esetleg az óvodában vagy az iskolában találkozna egy fogyatékos gyermekkel, nem fogja őt elítélni mert úgyanolyan normális embernek fogja tartani őt is mint a többieket.

Én egyébként egy óvodai dajka vagyok és teljes szívvel ajánlom a mesét.

2017. ápr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
számomra megdöbbentő a férjed reakciója :( a fogyatékkal élők ugyanúgy hozzá tartoznak az élethez mint az egészséges társaik.Biztos azért érint ez érzékenyen mert szociális területen dolgozom... legalább szorul a gyermeketekbe egy kis empátia. Apába se ártana...
2017. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Én nem értem, mi ezzel a baj? :o Szerintem jó, ha már kisgyerekkorban megtanulják az elfogadást. Sajnos sok felnőtt még ma is viszolyognak a sérült emberektől, és kb. úgy állnak hozzájuk, hogy le kellett volna őket dobni a Tajgetoszról, ahelyett, hogy segítenék őket. A kislányod meg nem fogja utánozni (WTF??) őket.
2017. ápr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Csak nehogy tortenjen valami baleset es a ferjed toloszekbe keruljon, aztan nezzen nagyokat mikor magara marad!

Milyen ember az ilyen ??

2017. ápr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Inkább ezt utánozza, mint a Spongyabob​ot! A mai "modern" rajzfilmek szereplői többnyire úgy viselkednek, mint az erősen szellemi fogyatékosok, csak mellé normálisnak van beállítva.
2017. ápr. 10. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 jafnrétti ***** válasza:
100%
Juj, de ostoba férjed van...
2017. ápr. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nemhogy néznénk, írunk is!

[link]

A férjed tényleg buta, mert ne attól a kislányod csak segítőkészebb és megértőbb lesz.

2017. júl. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!