Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyes roma...

Miért van az, hogy egyes roma származású szülők fura neveket találnak ki a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok rasszista,de szerintem már mindenki észrevette. Kevin,Dzsesszika(vagy Jessica),Jennifer,Ronáldó és még van pár.

Romák régebben is voltak,de akkor normális,hétköznapibb neveket adtak a gyereknek(Lajos,Gáspár,Béla,Mária,Krisztina).

Mi ennek az oka?



2017. ápr. 11. 10:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Mert nem kötődnek annyira a magyar nemzeti identitáshoz, ezért nem is fontos nekik, hogy "hétköznapi" magyar nevet adjanak a gyereknek. A saját köreikben meg a szappanoperákból vett nevek a hétköznapiak. Régebben, amikor vallásosabbak voltak, akkor inkább a Biblia adta a mintát. Azonkívül a magyar utónévkönyv köti őket is, de gondolom, a rendszerváltás után az is "liberalizálódott", könnyebbé vált új neveket hivatalosan elfogadtatni.
2017. ápr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Wadmalac ***** válasza:
71%

Hmm, gondolom alapból buknak a latin nevekre, a sok közép-amerikai szappansorozat meg a latin focisztárok rátettek egy lapáttal, aztán kialakult egy fura divat.

De nem csak etnikai betegség, ismerek én nem roma Dzsennifert (anyuját Jennifer Rush ihlette meg), Dzsesszikát (okok homályban) stb.

Nekem sem tetszik, de ez van.

2017. ápr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Mert valamivel ki akarnak tűnni. Szeretnének különlegesek lenni. Mint ahogy szeretik a feltűnő ruhákat is.
2017. ápr. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Sokkal több nem roma szülő talál ki értelmetlen és fura neveket. A romák csak utánozzák őket. A magyaroknak is ciki normális magyar nevet adni a gyereknek. Ezt sajnos, engedélyezik is.
2017. ápr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Az első hozzászóló elég jól leírta, csak annyit tennék hozzá, hogy létezik kisebbségeknek írott utónévkönyv, de valahogy még egyetelen Balabaj, Habri vagy Norfi nevűvel sem találkoztam. :) Viszont senki ne lepődjön meg, ha szembejön egy Herceg, az ugyanis engedélyezett név. (lásd még: Grófo...)
2017. ápr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szeretik a kirivo dolgokat, jol irta valaki: arany, csillogos, stb.

A heten seta kozben szembejott egy roma csalad, babakocsiban a csalad legfiatalabb tagja. Epp az ismeroseiknek mutattak a babat: a kicsi a Sanel nevre hallgatott :) Naluk mas a kultura. Nekik egy Zoe vagy Beata vagy Akos a furcsa, es a Sanel, Szamanta meg Armando teljesen szep.

2017. ápr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez altalanositas, mert nalunk nagyon vegyes.

Van Zsombor-Levente-Zeteny vonulat, valamint a Vanessza, Kleopatra es tarsai.


Felenk amugy imadjak utanozni a magyarokat.

2017. ápr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%

Átlagosan alacsonyabb IQ szint.


Pontosan ugyanez a jelenség megfigyelhető az amerikai feketéknél is. A Trónok Harca hatására pl. nem kevés kislány a "Khaleesi" nevet kapta, de ott is akad mindenféle fantázianév, amin tilos nevetni, különben rasszista vagy.


Feltételezem araboknál is megfigyelhető lenne, ha nem kötné őket a vallásuk. Habár a tény, hogy minden második-harmadik ember valami Mohamed, ugyanerre a jelenségre enged következtetni, csak az ellentétes oldalról...


(És nem, az IQ legnagyobb része genetika. "Nem a gettók csinálnak alacsony IQ-t, hanem az alacsony IQ csinál gettót", lásd az amerikai kínaiakat, akik nem beszélték az angolt, és mégis néhány éven belül sikerült felemelkedniük a gettóikból, ellenben a több száz éve ott élő feketékkel, akik beszélik a nyelvet).

2017. ápr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Wadmalac ***** válasza:
Azért bekerülnek kicsit jobb sorozatok is, hallottam már Dzsáffár nevet is. Gondolom az öccse Lakatos Goauld lesz. :D
2017. ápr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
Magyaroknál is divat ilyen neveket adni. Nálunk tele a város Larával, Lorával, Liával, Aminával, Lorenával és Zarával, egyik se kisebbségi, mégis ilyen nevet kaptak.
2017. ápr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!