Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugye nem csak én érzek így?

Ugye nem csak én érzek így?

Figyelt kérdés

Kétgyermekes anyuka vagyok! Mind két fiúnkat nagyon vártam, és akartam. Most mégis sokszor érzem, hogy nem nekem való az anyaság.

Ölik egymást. A nagy haza hoz mindet az oviból így kb felváltva betegek. Nem alszok normálisan és kimerült vagyok. Vannak jó napok/hetek, de vannak szörnyűek. Amikor minden bajom van és legszívesebben elmenekülnék. Anyum és anyósom dolgoznak de amikor tudnak segítenek. Férjem az a tipikus férfi: Én dolgozok kell a pihenés felfogású...

Segít, nem mondom hogy nem, de néha jó lenne ha nem kéne könyörögni azért, hogy csináljon valamit a fiúkkal. Főzni szeret ls a kerti munkát is elvégzi ha ideje engedni. De én mégis leterheltnek érzem magam

Felnőtt társaságom kb csak a férjem. Na meg boltos/óvó/szomszéd nénik! :/

Nem járok el kb soha. Eggyetlen egy barátnőm van de neki is van gyereke így ha nálunk beteg az egyik gyerkőc nem jönnek át.

Semmirekellőnek és gyengének érzem magam. Levegőhöz akarok jutni :(



Tudom szörnyű anya vagyok..

Egy 5 és 2 éves fiú, kétségbeesett anyukája


2017. ápr. 15. 10:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A hibákért bocsánat. Telefonról vagyok!
2017. ápr. 15. 10:21
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Az nem opció, hogy a kicsit beadod bölcsibe, legalább fél napra? Te meg, ha olyan a munkahelyed, vissza mennél 4 órában dolgozni. Felnőttek közt lennél legalább.
2017. ápr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem sokan ereznek igy, eleg ha gyakorit olvasol, ketnaponta jut egy kiborulos kerdes. Es csodak csodaja, mindig olyanoktol, akiknel a ferjuk nem kezeli egyenrangukent az anyukat. Itt a hiba.

Masik hiba pedig ott hogy nincs "me-time"-od, azaz sajat kikapcsolodasod. Ez is a rakfeneje a kisgyerekes eletnek, de ennek sem muszaj igy lennie.

3. hiba: ha jol latom nalad is gyesbol jott a gyed, voltal a ket gyerek kozott dolgozni? Ha nem, megvan a harmadik okozoja az erzeseidnek.


21. szazadban keves az olyan no, aki

- a ferje nelkul viszi a haztartast es elegedett igy

- nincs szuksege baranos kavezasra, sajat hobbira

- eveken (gyerekeken) keresztul csak otthon van, nincs szellemi elfoglaltsaga.


A gyakoris panaszkodo anyukak ezt a harmat elik at, nem partner ferj, tulvallalas en-ido nelkul (martiromsag), es sorozatszules a munka vilagaba valo visszateres kihagyasaval.


Valtozas kell: ferjjel beszelni, segitsen. Jarj el tobbet, sportolj, mozogj, hobbizz. Menj dolgozni legalabb 4 oraban, felnott emberek koze.

Hipp-hopp megoldodik a gond.

2017. ápr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Beszélgess el a férjeddel, feltételezem nemsokára visszamész dolgozni és akkor te is elmondhatod majd hogy dolgozol és kell a pihenés? ahogy ő? Valóban a gyerekekkel foglalkozni kell, játszani velük, vinni játszótérre, mikor beteged akkor meg pláne lefoglalnak, ezekből apuka is kivehetné a részét, nemcsak a te gyerekeid. Pedzegesd hogy visszamész dolgozni, amúgy lehet jót is tenne neked, kiszakadnál ebből, persze zsúfoltabbak lennének a napok, de többet lennél felnőttek között és úgy értem ez is hiányzik neked.

Add bölcsibe a kicsit, a nagy gondolom már ovis és akkor tudsz dolgozni akár pár órás munkára 4-6 órásra gondolok, így azért időd is maradna, meg neked is jót tenne.

2017. ápr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy vagy egyedül! De sajnos ez a "vigasz"nem oldja meg a problémát. Mindenképpen kell feltöltődés, van,akinek ez valamilyen hobbi, kreatív elfoglaltság,másnak sport vagy szellemi kikapcs, és kell ezeken kívül felnőtt társaság. Sajnos azért nehéz mindezt kikövetelni a családban,mert nálunk az az alapfelfogás, hogy aki otthn van a gyerekekkel,az semmit nem csinál,és "jódógában" lesz dep

ressziós, kiégett, bezzeg az ő idejükben,amikor betették a gyereket a járókába egész napra és közben csinálták a dolgukat,mintha nme is született volna gyerekük, vagy beadták 6 hónaposan bölcsibe és visszamentek dolgozni,nemvolt"idejük"depresszióra. Te is érzem,bűntudattal küzdesz,mert n"ahelyett, hogy örülnél, hogy otthon lehetsz",nem vagy maradéktalanul boldog.


Van, aki bevallja,van,a ki nem,de egy-kétkisgyerekkel minden nap valamiprogramot csinálni,akár csak játszóterezni, rendkívül kimerítő, épp azért, mert egysíkú,és mert nem a felnőtt életünk mellett csináljuk, hanem teljes egészében helyette. És erre nemaz a normális reakció, hogy minek szült az olyan,aki ez nem bírja jól,hanem meg kell találni az egyensúlyta gyerekekésönmagunk között.

2017. ápr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :)
2017. ápr. 15. 11:41
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontoz le mindenkit!! :/ én a zöld kezecskét nyomtam mindenkinek!!
2017. ápr. 15. 11:44
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem, azért az az általános, hogy a férj kevesebbet segít, ha a feleség otthon van még 1! gyerekkel.

A többivel nagyjából egyetértek, tényleg kell saját idő, meg mostmár add be bölcsibe, irány a meló.

2017. ápr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A másik, értem én, h kivagy, de nem csak 1-el vagy otthon? a nagy nincs oviban?

Ha 2 kicsivel lennél otthon pl. újszülőtt és 1,5 éves, akkor megérteném, de így azért nem lehet olyan nehéz....

2017. ápr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem látom mitől vagy annyira leterhelt. Amíg a nő otthon van természetes, hogy ő végzi a házimunka nagyobb részét. A férjed megcsinálja a kerti munkát és azt írod főzni is szeret, ami a legidőigényesebb házimunka. Van két nagyi, aki besegít. Ha neked ez mégsem jó így, menj el dolgozni. Majd rájössz, hogy melyik az igazán nehéz.
2017. ápr. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!