Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kismamák direkt hergelik...

A kismamák direkt hergelik egymást és éreztetik mással, hogy szar anya?

Figyelt kérdés

Egyik közeli ismerősöm gyereket vár, úgyhogy jobban beleástam magam a témába, hogy tudjak vele erről is beszélgetni, jobban át tudjam érezni min megy keresztül.

Hát eléggé meglepődtem, rengeteg helyen azt látom, hogy az anyukák egyenesen hergelik a többi anyukát, hencegnek a saját sikerükkel és próbálják azt éreztetni, hogy akinek nem csinál még ilyet a gyerek,az debil meg rossz anya .És tényleg minden témában csak a saját dolgukat erősítik, mást leszólnak.

Szóval pl aki nem tud szoptatni, az szar anya, vagy éppen nem is számít anyának, hát hogy képzeli, hogy tápszert ad neki, úristen. Meg aki visszamegy hamarabb dolgozni, az szintén nem is anya, hát hogy merészeli, miért nem marad vele otthon legalább 3 évig?

És egyszerűen semmi empátia nincsen az ilyenekben.

Nem értem ez mire jó?Nem támogatni kéne azokat, akik hasonló cipőben járnak velünk?


2017. ápr. 20. 11:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

És kihagytam, hogy a terhes ismerősöm is panaszkodott, hogy az orvosnál meg a felkészítőn más kismamák úgy éreztették vele, hogy rosszul csinál mindent, meg túl kevesett hízott meg már most nem jó anya stb..

Nem értem mire jó ez

2017. ápr. 20. 11:09
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem olyan bonyolult ennek a pszichológiája. :)


Gyereket nevelni óriási felelősség. Minden anya a legjobbat akarja neki.

Ezért mindegy, hogy ki mit és hogyan​ csinál: szent meggyőződése, hogy az a gyereknek a legjobb.

Ebből indul ki minden vita. Ha valaki másképp csinálja, akkor az "nem jó".

De ha mégis kiderülne, hogy úgy is jó, sőt jobb, mint az ő módszere, akkor szembesül azzal, hogy mégsem a legjobbat adta a saját gyerekének.

Márpedig a legtöbb anyában él ez a kétely, hogy vajon elég jó anya?

És ugye tudjuk, hogy sokkal egyszerűbb önmagunknak is hazudni, mint beismerni másoknak, hogy valamit elb.tunk. Főleg akkor, ha ilyen nagy dologról van szó.

2017. ápr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Megpróbálom megfogalmazni a véleményem, ami már érett bennem, de nem sikerült még megfogalmazni.. :D

Szerintem ennek mindenképp köze van az "én csinálom jól" mentalitáshoz. Szerintem az emberiség 90%-a ilyen. De mivel nem olyan nagy cucc, hogy ki hogy mosogat, ki hogy főz, stb. így az anyaságnál csapódik ki a téma.

Példa: Ha valakivel találkozol, vendégségbe mész, elkezdtek arról beszélni, hogy az ablakot mivel mossátok le? "ÚÚúú Ő ilyen tisztítót használ? De hát az csíkoz!"

Bezzeg az anyaság.. a vizsgálatokon, bölcsiben, oviban egymás előtt vagytok és úgymond ki van teregetve minden. Bele tud kötni a másikba, ha olyan személyiség.

De aztán lehet nem így van. Lehet a babát "féltik" és túlzásokba esnek. Van hogy látok babákat 20 fokban kabátba, sapkába, kesztyűbe, takaróba bugyolálva, én is megjegyzem magamban hogy "szegény gyerek", de úgy vagyok vele, hogy nem az én életem. Én inkább dicsérek, mert senkinek nincs szüksége a kioktatásra.. Én sem vagyok tökéletes :D És minden gyerek felnő..


Na meg egy másik lehetőség: AZ UNALOM. Nincs mivel lekötniük magukat, vagy pont ők a bizonytalanok és ezzel akarják igazolni magukat..

2017. ápr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
atz ilyeneket le kell sz@rni. Én egyszer szóltam vissza, bár elég sokan hallották, mikor azon sápítozott, h nem szoptatok. Közöltem az anyukával, hogy sajnálom a gyerekét, ha nála az jelenti a jó anyaság fokmérőjét, hogy a melléből eteti és nem cumisüvegből.
2017. ápr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Persze, hogy direkt. Már a kínaiak is megfigyelték, hogy a nők összeférhetetlen hárpiák. Nem sok kivétel van sajnos. Egy nő hanzija (gyengébbek kedvéért a kanji kínai megfelelője) a ló, több nőé már a vita. Ugyanis úgy tartották, hogy ahol 1-nél több nő van egy szobában, akkor vita, veszekedés lesz belőle, mert nem bírnak egymással meglenni normálisan.
2017. ápr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

igen mert a nők igy tudnak a legkönnyebben a masikba belerúgni.

Ilyen szánalmasak sokan akik tagadják hogy ők nem ilyenek. Gonoszak és pletykasak.

Bar szerintem egy roasz anya ott kezdődik mit anyósom aki verte a fiait és alkesz volt és mikor a ferjem nem akart lemenni a boltba 6 evesen az esőbe az anyjának vodkáert akkor szetverte a fejen az üveget. Na az ilyen tényleg xar anya es megvetem egy eletre de aki néha hibazik de nem veri es próbálja nevelni a legtöbet megadn neki az nem lehet rossz anya. Az akit tápszert ad vagy hamarabb banant esetleg nem olyan pelenkát az nem lehet rossz anya. Az vagy ketségbeesett vagy kezdő vagy egyszerűen próbálkozó.

Ilyen teren nincs hogy xar.

2017. ápr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Igen!

A legtöbb esetben úgy gondolja az anya, hogy a gyerekkel együtt mérhetetlen bölcsességet is kapott. Beszélgetés során hamar kiderül, hogy ki az aki valóban tanácsot ad, és ki az, aki osztja az észt. Na, ezeket kerülni kell, vagy rettentő gyorsan lerázni.

2017. ápr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
En meg konyvet is irtam a temaban, temakoronkent, amikben megy a sardobalas. De mennyire, hogy igaz!
2017. ápr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Meg egy mondat: az egeszben az a vicces, hogy mindenki eliteli ezt (lasd az osszes valasz), megis mindenki csinalja.
2017. ápr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es, igen, mert ez emberi tulajdonság. Én is válaszoltam és írtam is, hogy én is szoktam véleményezni. De inkább próbálok fordítani ezen, mert zavar.. Nem szeretem.. Ez olyan mint az irigység vagy a lámpaláz, vagy bármi. Azokat is érzed, de tanulni kell kezelni..
2017. ápr. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!