Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagypénteken dolgoztathatnak...

Nagypénteken dolgoztathatnak egy kisgyermekes anyát?

Figyelt kérdés
Van egy két éves kislànyom,akinek a nevelése mellett csak 4 óràban dolgozom.Pàr napja szólt a bölcsőde,hogy nagypénteken nem lesznek nyitva.Szóltam a munkaügyisnek,de semmi vàlaszt nem kaptam.Félek,hogy beosztanak,de nem tudnék menni,mert nincs kire biznom a kislànyomat.Felmondani nem akarok emiatt,mert kell a munka.Mit tehetek ha mégis a kérésem ellenére munkàra köteleznek?

#munka #Nagypéntek #kisgyermek;anya
2017. ápr. 5. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
keresel egy bébiszittert
2017. ápr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem megoldható most írtam.Idegent meg nem fogok keresni(jó pàrszor az évek soràn betörtek hozzànk) de kösz a vàlaszt.
2017. ápr. 5. 21:35
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Én indok nélkül szabit kérnék.

Nem fújnám fel,nem ragoznám körbe.magánügy hogy miért.


Amugy ez nem kötelezo munkaszuneti nap lett??

2017. ápr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem, nagypéntek munkaszüneti nap, ez hónapok óta ismert. Tudható volt, hogy a bölcsi is zárva lesz.
2017. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

mit dolgozol?

Munka szüneti nap lett a nagypéntek, persze kivétel, ahol a többi ünnepnap is dolgozni kell(egészségügy, közlekedés, vendéglátás,..)

2017. ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy írták: munkaszüneti nap lesz. Nagyjából senki nem fog dolgozni sehol, kivéve a fentebb említett munkahelyeket. Ha ilyen helyen dolgozol, akkor szabit kell kivenni vagy beteget jelentesz.
2017. ápr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Nézd ha olyan helyen dolgozol ahol ilyenkor is kell pl ápolónő, akkor bizony beoszthatnak, nincs arra törvény, hogy ünnep napokon nem dolgozhat egy kisgyerekes anya. Majd mikor a téli, tavaszi, nyári szüneteket kell egyeztetni a kollégákkal, főnökkel az sokkal nagyobb gond lesz mint ez az egy nap.

Annyit tudsz tenni, hogy megmondod nekik, hogy mi a helyzet és hátha méltányosságból nem osztanak be, de lehet hogy más kolléga sem szeretne dolgozni akkor bár nem a kisgyerek miatt hanem mert pl befizetett wellness hétvégéje van.... szóval nem kizáró ok a kisgyerek.

Nem tudom mit dolozol, de legfeljebb vidd be a gyereket arra a 4 órára mást nem tudsz csinálni. Aztán legközelebb nem te mész be ilyen napon hanem más.

2017. ápr. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Az én kislányom is 2 éves,ápolónő vagyok,és igen,dolgozom nagy pénteken.Míg gyesen vagy,addig annyi kedvezményben részesülsz,hogy nem írhatnak ki túlórát és hivatalosan nem éjszakázhatsz.Ez utóbbi persze vannak kiskapuk.Nagy péntek munkaszüneti nap,akárcsak a többi ünnepnap,illetve vasárnap.Nincs arra jogszabály,hogy azok,akik folyamatos munkarendben dolgoznak,ilyenkor ne lehessen beosztani őket.
2017. ápr. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Most szóltak a bölcsiben, hogy nem lesznek?

Már tavaly óta lehet tudni, hogy nagypéntek munkaszüneti nap. Nem gondoltál rá eddig?

És más munkaszüneti napokat hogy oldasz meg?

Milyen munkakörben dolgozol?


Ha szabira nem engednek, beteget jelentesz.

2017. ápr. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Nagypéntek ünnep lett,igy csak azok dolgoznak akik olyan munkahelyen dolgoznak ahol amugy is dolgoznak ünnepekor is .
2017. ápr. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!