Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rábíznál egy babát egy 14 évesre?

Rábíznál egy babát egy 14 évesre?

Figyelt kérdés

A pici nagyon jókat alszik a délutáni séta közben, egy órát egész biztosan. Egyébként inkább csak cicin alszik.

A gondom az, hogy én sehogy se haladok a dolgommal.

A férjem gyakran csak fürdetésre ér haza.


A legnagyobb tesó (is) többször volt velünk sétálni, tolta is a babakocsit. Kicsit szeleburdi, de megbízható gyerek.

Falun lakunk, járda van, egy hosszú egyenes utcában lakunk, egy helyen kell átmenni az úton, de nagyon ritka a forgalom.


A férjem szerint korai egy ekkora gyerekre bízni a kistesót. (Ráadásul fiú, szerinte a lányok korábban érnek.) Nem akarja, hogy néha tologassa ő a babakocsit, én meg egy óra alatt nyugodtan mindent megcsinálok itthon.


Szerintem semmi baj nem történne. Ha esetleg megébred és sírni kezd, legfeljebb 10 perc és hazaérnek. De az egy óra a minimum, amit ilyenkor alszik. Nem mindennap kellene kivinnie sétálni, nem "kötelező", de a nagyfiú is szívesen segítene.

Próbáltam csak kivinni a teraszra a picit babakocsiban, de nem aludt rendesen, negyed óra múlva felébredt. Ha nem mozog a popsija alatt, az nem ugyanaz. :)


Jogos a férjem aggodalma? Te rábíznál egy kamaszra egy pici babát? Milyen baj történhet velük (ami velünk nem).

(Mobilja van a fiamnak, tehát azonnal tud segítséget hívni is.)


Apukára jellemző, hogy borzasztóan túlfélti a gyerekeket.

De nekem már bogarat tett a fülembe, hogy felelőtlenség lenne két gyereket elengedni sétálni.



2017. ápr. 24. 10:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Ha a 14 évesnek oké, szívesen elvinné a testvérét, akkor én igen, elengedném őket. Nem két csecsemőről van szó.
2017. ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
40%
Akkor csak a teraszra vidd ki a fiaddal ott is el tudja tologatni egy órát.
2017. ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
60%
Inkabb nem terhelnem ezzel a kamaszfiamat. Ha az ember sok gyereket vallal ugy, hogy nincs segitsege, az sajnos magaban hordozza hogy nehezebbek a hetkoznapok. Biztos nem a masik gyerekeim egyikere terhelnem ra a kisebbet / kisebbeket.
2017. ápr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Mi mennyit babakocsiztuk z unokatestvéreimet a faluban! 14 évesen már bőven ránk merték bízni őket, pedig még járda sincs mindenhol. Ha a fiad szeretné, had menjen. De ne legyen kötelező.
2017. ápr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Ha a 14 éves szívesen vinné sétálni a tesóját én simán rábíznám.
2017. ápr. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
26%

Nem. Azon egyszerű oknál fogva, hogy bizonyos agyi területei még nincsenek kifejlődve, pl. a veszélyközpont.

És ha rosszul dönt, az életre szóló trauma lehet neki is, a kicsinek is, sőt ...


Ez független a 14 éves személyiségétől, megbízhatóságától: biológiailag nem alkalmas még ró, s elég, ha csak egyszer mérlegel rosszul.

2017. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

Szia,


Biztosan engedném, hiszen ez nem arról szól hogy "mindig mindent " majd a nagyfiad nyakába varsz, ha a kicsiről lenne szó, hanem ha ő is szeretné - akkor megteheti. Ezzel szerintem különben is egy alapot adsz arra, hogy felelősségteljesen viselkedjen. Illetve ez is a tanulási folyamat része... részedről meg a bizalom elmélyítése irányába.

A bajra fel kell készíteni: pl. váratlan fulladás, spontán légzéskihagyás stb. hiszen ez is hozzátartozik vagy mint nálunk volt kutyatámadás (persze ez veled felnőttel is megeshet..)..

De nem görcsölnék rá ennél jobban.

2017. ápr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
22%
Nem. Akkor se ha szerinted "érett" rá, nem az ő dolga. Max annyi, hogy a baba kint van a teraszon a kocsiban, a nagyobbik meg ott van mellette. De el nem engedném őket, és mint írtam, amúgy se az ő dolga.
2017. ápr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
"nem az ő dolga"... valóban, nem az ő dolga. DE! Itt a nagyfiú SZERETNE segíteni. Ebben az esetben én simán elengedném őket.
2017. ápr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

14 evesen vigyaztam ejjel nappal a tesomra (nyariszunetben), mivel a neveloapuka sajnos mar nem volt tobbet, igy anyanak hetvegi ottalvos munkat is kellett vallania, meg hetkoznap reggeltol estig.

Imadtam az ocsemmel minden pillanatot(akkor 2 eves volt), sajatomkent szerettem es a mai napig sajatomkent szeretem. Soha nem volt semmi problema belole, ugy vigyaztam ra, mint a szemem fenyere. Nem volt gond, hogy emiatt nem csinaltam mast nyaron.


Viszont ellenben velem, volt egy akkor 16 eves noverem, aki szinten imadta az ocsenket, de neki teher volt. O inkabb el akart menni otthonrol, filmezni akart, stb. Ugyhogy en jartam boltba, en csinaltam kajat (oke, fagyasztottat legtobbszor), es en csereltem pelust. A noverem egyszer sem.

Ugyhogy ez a beallitottsagtol fugg. 14 evesen is megtehet a rendes felugyeletert mindent az ember, ha akar, de ha nem akar, akkor a 16 evesre se biznam ra.


Egyebkent nagyon elkenyeztettem az ocsemet, mivel fogalmam sem volt, hogy a hisztit hogy kell kezelni, nyilvan odaadtam neki mindent, amiert sirt, meg sok meset is nezettem vele, ha epp mosnom kellett vagy takaritanom, ugyhogy arra is nagyon raszokott :/ most mar banom utolag, de akkor nem tudtam. De egyebkent semmi baj nincs vele, 9 eves mar, es nagyon jo kisfiu lett. Mai napig velem alszik el, velem tanul, nekem meseli el, hogy mi volt a suliban stb stb, mivel anya termeszetesen meg mindig reggeltol estig dolgozik, a noverem meg mar reg lekopott, neha itt van, neha nincs. De akkor sincs sok turelme az ocsihez, hogyha itt van.

2017. ápr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!