Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan ösztönözzem az önálló...

Hogyan ösztönözzem az önálló evésre?

Figyelt kérdés
15 hónapos a lányom, De eddig még nem evett kanállal egyedül. Nem hajlandó megfogni. Csak játszik vele, esetleg kavargatja az ételt. Az étvágya nagyon rossz, lehet, hogy ez is oka lehet. A darabosat felcsipegeti, a nagyobbat kézben fogja és harapja. Már teljesen egyedül iszik rendes pohárból. De nem értem, mi baja lehet a kanállal. Ha valakinek van jó ötlete, azt szívesen fogadom.

2014. nov. 15. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:

van jó ötletem! kanalazd neki az ételt és örülj, hogy jó étvágya van :)

picit irreális az elvárásod, 2 éves korukra tanulnak meg kanállal enni a gyerekek

2014. nov. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

18 hós fiam még pohárból sem iszik.

És a kanalas evés sem megy még neki. Azaz próbálkotik, csak mindig minden lefolyik a kanálról, mire a szájához ér.

Viszont villával nagyon szépen eszik. Összekockázom az almát egy tálkába, és kis villát adok neki. Azt megeszi úgy simán. Mert ha már felszúrta a falatot, az már nem esik le, mire a szájába ér...


Én hagyom az ő tempójában haladni. Majd eljön az ideje annak is.

2014. nov. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld meg 2 kanállal etetni. Lassan valóban meg kell tanulnia. 1 éves státuszon már kérdezik próbál e kanállal enni. 1,5 évesen meg pl már bölcsiben elvárás.
2014. nov. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy etettem, és közben elé is tettem egy kanalat, hogy próbálkozzon, de ennyi idősen még egyáltalán nem kell egyedül ennie. Ha jövő ilyenkor még mindig etetni kell, esetlen vissza lehet térni a problémára.
2014. nov. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A kisfiam még 2 évesen sem nagyon volt hajlandó egyedül enni, sőt még rágni sem nagyon. Egyáltalán nem motiválta az evés, aztán 2 évesen bölcsibe került és érdekes módon ott mindent egyedül eszik :)
2014. nov. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Először is nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

1-esnek: Fent írtam, hogy nagyon rossz az étvágya.

A két kanalas módszert 100-szor próbáltam, de xsak játszik és kitúrja a kaját a tányérból, de nem emeli a szájjához. Ő már második gyerek. Tudom, hogy nem egyformák a gyerekek, de a fiam már akkor próbálgatta emelgetni a kanalat, amikor elkezdtük a hozzátáplálást. Kb 1 évvel korábban, mint a lányom. Valószínű, hogy 3 hónap múlva megy bölcsibe, ezért lenne lassan aktuális. Nem az a baj, hogy nem tudja, hanem meg se próbálja. Ha vezetem a kezét, akkor ideges lesz és leszorja, ami benne van.

2014. nov. 16. 10:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel két gyereked van, pontosan tudod, hogy nagyon eltérő ütemben tanulják meg a dolgokat. A kisebbik nekem is ügyesen kanalazott 1 évesen, a nagy pedig 2 évesen vett először evőeszközt a kezébe, na és akkor mi van. A bölcsiben pedig semmiféle elvárás nincs, max. annyi, hogy ha pl. nem eszik önállóan, akkor ott megtanítják (a többi gyerek között minden ilyen gyorsabban szokott menni). De olyan nincs, hogy ez vagy az elvárás lenne a bölcsis felvételnél.
2014. nov. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!