Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt már valaki aki külföldi...

Volt már valaki aki külföldi (angliai) tartózkodás után haza ment Magyarországra szülni?

Figyelt kérdés
31 hetesen szeretnék hazamenni és otthon szülni.milyen papírok kellenek angliából? Azt olvastan hogy mivel itt vagyok biztosított,illetve itt van munkaviszonyom jár a maternity pay. Ezt otthon be kell jelentenem ha hosszabb időre megyek haza? Előre is köszönöm a válaszokat!

#szülés #külföldi tartózkodás után
2017. máj. 3. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Elméletileg ha x számú hetet töltesz otthon, akkor nem jár a benefit, meg be kell jelenteni, de igazából nem nagyon veszik észre. Legalább is 2011-ben nem vették észre, hogy 5 hónapot otthon voltam. Igaz, akkor én nekem már nem járt a maternity, meg igazándiból a child tax creditet se annyira effektálja. Nem tudtam, milyen hosszan maradok otthon. 5 hónapot voltam otthon az akkor már 1.5 éves gyerekemmel. Elméletileg le kéne jelenteni. A hetek számában már nem vagyok biztos, de azért nem 2-3 heti otthonmaradást kell bejelenteni. De igazából én azért nem jelentettem be, mert akkor még azt gondoltam, megveszem az állampolgárságit és akkor egyhuzamba kis szünetekkel itt kell élned 5 évig. De azóta se kértem magamnak, csak a másodszülöttünknek, mert az már viszont ki volt, de ha bejelentettem volna azt az 5 hónapot akkor nem lett volna meg. Nálad más a helyzet, mert otthon szülöd. Mondjuk én nem mennék haza szülni, mert csak bonyolítja a helyzetet. 31 hetesen már haza akarsz menni? Vagy végleg haza akarsz költözni? Mert akkor persze érthető, de ha vissza akarsz jönni akkor csak bonyolítod a dolgaidat. Ha vissza akarsz jönni, mennyi idő után akarsz visszajönni? Apuka is veled marad? Nagyon rossz ám, ha szétszakad a család. Tapasztalatból mondom, szörnyű volt nekem.
2017. máj. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Otthon akarok maradni mert úgy szeretném felnevelni a gyereket,hogy körülötte van a család,nekem ez nagyon fontos. Apuka egy kis ideig marad még,aztán jön ő is haza. De mivel itt vagyok biztosított és még itt van munkaviszonyom innen kellene járni a pénznek,nem?
2017. máj. 9. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!