Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt anyuka, akinek térdfáj...

Van itt anyuka, akinek térdfájdalom jött elő?

Figyelt kérdés

Szoptatok, emelgetem napjában sokszor a 9 kg os 8 hónaposomat és a terdeim pokolian fajnak. Előtte sosem fájt edzéstől. Most az üléskor is felszisszenek.

Elmúlt nektek idővel? Mit lehet tenni?


2017. máj. 5. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Jelen. Bár az én kisfiam még kisebb, de nekem is gondom van a térdízületemmel. Engem is érdekelne, hogy mit lehet tenni ellene.
2017. máj. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Valamikor 4-5. Hónapos kora körül kezdett el fájni, de ez utóbbi pár hét szörnyű. Doki azt mondta, ha nem szoptatok már akkor lehet rá szedni porc erősítőt illetve ha nem emelgetem már jobb lesz.

Nem nyugtatott meg, mind a két dolog nagyon távoli még

2017. máj. 5. 17:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem szülés után jött elő kb egyből, hogy mászkálni kezdtem.. Most 4 hónapos a fiam, nekem most múlt el.. Azaz már 90%-osan jó :)

Valószínűleg segített, hogy körülbelül 1 hónapja napi 5 km-t biztosan sétálunk, van hogy 8-at is. Na meg tornára is járok.

2017. máj. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a nagylánynál még nem fájt, most a kicsinél egyre többször, kerti munka után, vagy ha sportolni próbálok, pl ugráló kötelezni.

mozgás fejlődéssel foglalkozó ismerősöm tanácsa, hogy vegyek gumi szalagot és azzal végezzek comberősítést, hogy a terhelést átvegye a comb, emellett segíthet a porcerősítő étrendkiegészítő

2017. máj. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Így is sétálok :)


A comb erősítés jó ötlet, bár én eddig guggoltam, azt most nem tudok, de megnézem mi jöhet szóba

2017. máj. 5. 18:39
 6/8 anonim ***** válasza:
a guggolas a leheto legrosszabb a terdnek...veszel egy gumiszalagot, hanyat fekszel, felemeled a combod es "belelepegetsz" a szalagba. ennyi
2017. máj. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szülés után jött ki kb. 2-3 hónapos volt a babó. Iszonyúan fájt, de ahogy jött úgy el is múlt. Kb. 2 hónapig fájt. Nem szedtem rá semmit sem, magától múlt el.
2017. máj. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem az első után volt egy ízületi gyulladásom, ott traumatológustól kaptam gyulladáscsökkentőt (akkor már nem szoptattam, azt hiszem 8 hós volt a kicsi, de szoptatás mellett ilyenféle gyulladáscsökkentők nem szedhetők, max Panadol, de az meg nemigen segít). Azt mondta, a keresztszalagjaim közül az egyik meg van rövidülve, műteni kellene. Persze nem akartam. Azt is mondta, hogy terhesség előhozhatja (pedig 13 kg volt "csak" a pluszsúlyom). Aztán a második után megint előjött, most ortopédiára mentem, ő nem akart egyből műteni, hanem gyógytornára küldött. A gyógytorna jó, mert speciálisan meg tudják mutatni, milyen gyakorlatokat végezz ahhoz, hogy a problémás terület erősödjön, de kíméljed is egyben. Szóval kérj beutalót ortopédiára, max mozgásszervi rehabra, ők ki tudják írni a gyógytornát.
2017. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!