Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi a baja, helyre fog jönni a...

Mi a baja, helyre fog jönni a térdem?

Figyelt kérdés
Tegnap tesi órán magasugrás közben kicsit ráestem a lábamra, a térdem azonnal el kezdett fájni. A bal térdem bal oldala fáj, meg is van dagadva az egész térdem egy kicsit. Ki nyújtani nem tudom teljesen a lábam mert fáj, behúzni meg nem tudom. Mi lehet a baj? Helyre fog jönni?

2016. dec. 17. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet szalag,porcsérülés,repedés. Ha 1-2 nap alatt nem javul,akkor menj el traumatológiára.
2016. dec. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha 48-órán belül felmelegszik és eltérőbb lesz hőfokra a másiknál akkor menj el a sebészetre lehet hogy be vizesedik.
2016. dec. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Este jegeltük és jobb lett.
2016. dec. 18. 07:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Jobb lett, de mostmár a térdhajlatnál is fáj, mintha feszülne húzna, meg is van dagadva a térdem és a haljatban is. Mit csináljak vele?
2016. dec. 18. 21:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Menj el holnap orvoshoz!
2016. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem is egy magasugrással kezdődött, és majd valoszínűleg műteni fognak. Én később mentem el orvoshoz de megbántam, mert már több mint 1 éve szenvedek vele... Szóval menj orvoshoz mindenképpen :)
2016. dec. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Esés következtében több minden sérülhet a térdben: kimozdulhat a térdkalács majd vissza kerül a helyére, de egy ideig érzékeny marad, sérülhetnek az oldal és keresztszalagok, ami járhat mikro vagy nagyobb kiterjedésű szakadással, a "C" alakú porc (meniscus) kimozdulhat, beakadhat, ami szintén okozhat mozgástartomány beszűkülést.

Az első 7-8 napban a polcolás, jegelés, járás közben fásli viselés segít a tünetek enyhítésében, viszont jóval hatékonyabban tudsz a térdednek segíteni, ha gyógytornászhoz fordulsz, aki megvizsgálja a térded és segít helyre állítani a mozgásodat.


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2017. jan. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen mindenkinek!
2017. jan. 4. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!