Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most tényleg nem szülhetek?...

Most tényleg nem szülhetek? Van ilyen törvény?

Figyelt kérdés
21 hetes kismama vagyok. Bekerültem a kórházba, mert kinyílt a méhszájam, és össze kellett varrni. Még poénkodtam is az orvossal, hogy vagy tépő, vagy húzózárat rakjon oda, mert lesz még gyerek, férjemmel nagy családot szeretnénk. Ekkor jött a megdöbbentő válasz, hogy akkor a császármetszés helyére is ilyet rak. Mondom neki: Mi van? Én nem akarok császárt, eddig szó sem volt róla. Mire a doki azt mondja, hogy mivel alacsony vagyok (140 cm) nem szülhetek, mert magasak a kockázatok. Ezért törvény mondja ki, hogy ilyen esetben császárt kell alkalmazni. szerintem ez butaság. Anyám sem magasabb nálam, és 3 gyereket rendesen a világra hozott. Én nem akarok császárt, csak egy hülye törvény miatt nem. Ha veszélyben vagyunk, az más. De én így nem akarom. Most tényleg van ilyen?

2017. máj. 11. 11:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Nincs erre törvény, ha orvosi indikációja nincs, akkor nem császároznak. Kérd ki másik orvos véleményét.
2017. máj. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
60%
Az az orvos egy barom, már bocsánat. Keress egy másikat.
2017. máj. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
55%
Jesszus, meg ne engedd!!! Melyik kh ez?!?!
2017. máj. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a "törvényt" úgy értette, hogy "törvényszerűség".

Azaz ha valaki ilyen extrám alacsony, akkor az orvos szavaival élve nagy a kockázat, ezért már inkább császároznak.

Persze kérj másik szakvéleményt!

De anyukád esetére ne alapozz! A protokollok nagyon sokat változnak 20-30 év alatt!

2017. máj. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem, ha más nem indokolja, a magasságod sem fogja. Én ismerek törpe növésűt, aki természetes úton szült 2 gyereket, te messze vagy tőle magasságban. Én beszélnék más dokikkal azért.
2017. máj. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
Én ennyire nem vagyok alacsony, 156 cm, de nekem is mondta az orvosom, hogy az én alkatommal elég komoly esély van a téraránytalanságra (vékony is vagyok, 46 kiló +/- 2). Nem mondta, hogy automatikusan császár, csak hogy majd meglátjuk. Végül igazodott a gyerek hozzám, időre született 2200 grammal és 44 centivel, de a sors fintora, hogy így is császárral, mert farfekvéses volt. Viszont az ultrahangokon szépen látszott, hogy hiába volt ő is picike, már nagyon nehezen fért el, ezért sem tudott befordulni. 140 cm pedig azért még nálam is sokkal kisebb.
2017. máj. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem tapasztalatból mondta, hogy valószínű téraránytalanság lesz.
2017. máj. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

Mint laikus nyilván értesz hozzá, a dokinak meg, aki hosszu evekig tanult és szakmai tapasztalata is van, egyértelműen fogalma nincs róla. Végül is igazad van, semmi kockázat nincs hüvelyi szulesnel. Teraranytalansag all fenn, hiszen te csupán abból, hogy te x cm magas vagy, anyad meg y és simán szült természetesen biztosra meg tudod állapitani.

Mondjuk én annyira nem csodálkoznék a helyedben, ha az orvosok egyszer csak kozolne, hogy inkább mégsem kiserne tovább a terhessegedet, hiszen te úgyis jobban értesz hozza

2017. máj. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%

Utolso kemenyen fogalmaz de lenyegeben igazat ir.


A mai kismamak ugy fosnak a csaszartol mintha az azt jelentene hogy szogesdrottal csavart dinamitot dugnak beked es kirobbantjak a gyereket. Most oszinten: nem az a lenyeg hogy megszulessen?? Miert az a legfontosabb, hogy puncin vagy hason keresztul jon ki? Attol jobb anya vagy netan kemenyebb csajszi valaki mert kinyomja? Ez szamit vagy a minel komplikacio mentesebb szules? Ha a szakember javasol valamit, az ugy jo. Ha nem hiszed, vedd elo a szulesznoi vagy orvosi tankonyved. Ja nincs olyan, mert soha nem tanultal olyat? Akkor hallgass arra aki igen!

2017. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
30%

Utolsó, hadd f.o.sson már a kèrdező úgy a csâszártól, ahogy ő akar!

Ès nem, k.u.rvára nem mindegy, hogy 5cmt vágnak rajtad vagy 20-at!

2017. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!