Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apukának a törvény szerint...

Apukának a törvény szerint mennyi láthatási joga van 3 év alatti baba esetében?

Figyelt kérdés
Nem volt házasság, sajnos a kapcsolat tönkre ment, apuka hibájából, baba az apuka nevén van. Anyuka nem enged láthatást. a jog mennyi láthatást biztosít ilyen esetben? És miért jó az egy anyukának, ha személyes bosszúját a gyerek láthatásának tiltásával elégíti ki?
2016. nov. 4. 06:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs konkrét jogstabály. Peres eljárásban , majd a bíró dönt. A bìró szava lesz sz a törvény amiről kérdeztél.
2016. nov. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nincs felesleges pénzem hivatalos ügyvédi tájékoztatásra, ezért kérdezem itt, hátha valaki tudja a törvényi lehetőségeket. Sajnos, hogy idáig jutott a dolog :(
2016. nov. 4. 06:34
 3/23 anonim ***** válasza:
96%

Azt mondom,legyen rá pénzed az ügyvédre!

Annyit láthatid a gyerekedet,amiben megegyeztetek vagy egyezség hiányában,amennyit a bíróság megállapít!


" baba az apuka nevén van" -egy gyerek nem tulajdon! Az apja nevét viseli és kész,ettől nem lesz több vagy kevesebb jogod a saját gyerekedhez.

2016. nov. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha mind a két fél normálisan áll a dolgokhoz, akkor peren kívül megegyeznek. Mivel itt nem ez a helyzet, mindenképp bíróság fogja megítélni.

Nem feltétlen kell ügyvéd, de azért egy alkalommal áldozz rá és kérd ki a tanácsát, hogy hova, mit kell benyújtanod ahhoz, hogy bírósági tárgyalásig eljussatok.

2016. nov. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Kedves kukacoskodó hármas! Azért írtam, hogy az apuka nevén van, mert ha nem lenne, akkor a büdös életben nem láthatnám! Tehát nem egy elhanyagolható tényező! Az meg, hogy milyen megfogalmazásban írtam.., én kérek elnézést.., nem hiszem, hogy ezzel a megfogalmazással tulajdonjogot fejeztem volna ki, egyszerűen a köznyelvben általában így szokták mondani. Bocsánat! Épp elég nagy trauma ez, nincs szükség az okoskodó megjegyzésekre, köszönöm!
2016. nov. 4. 06:46
 6/23 anonim ***** válasza:
97%

Lehetne az "anya nevén is", attól még te lennél az apja, ha volt teljes jogú apasági nyilatkozat. A névviselés semmi.

Létezik bírósági panasznap mindenhol az országban, amikor ingyenes jogsegélyben részesülhetsz.

2016. nov. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom, hogy induljak neki. És mennyi idő, míg lezajlik egy ilyen ügy, és újra láthatom? Kb mennyi?
2016. nov. 4. 06:57
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

1-es vok

Erre nincs törvény. Arra van , hogy kérheted a bíróságtól a láthatás jogát. Bírói határozat nélkül csak a szülők jóindulatára, megbeszélésére, megállapodására lehet hagyatkozni. Ez itt mist hiányzik.

2016. nov. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
37%

Elvileg ugyan annyi jogod van most mint az anyanak ...amig nincs a gyerek helyzete jogilag szabalyozva vagyis nincs gyermekelhelyezesi per


Ha megvan a birosagi papir akkor amennyit a biro kiszab


De van ra energiad akkor erdemes belefektetni h lassak h mennyire fontos neked lattam mar 2 evest az apanak itelni es az any ment lathatasra ...

2016. nov. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
97%

2 hetente hétvége a bevett gyakorlat. Mivel 3 év alatti ìgy el nem viheted majd, de pont emiatt inkàbb heti 1-2 nap lesz a làthatàs.

Amìg nem adsz be a bìrósàgra kérelmet a làthatàs ügyében, addig fújhatod.

Olyan, hogy gyermekelhelyezési per, pedig màr nincs. Ugyanolyan jogod marad a gyerekhez függetlenül attól, hogy veled él- e,azaz a különélés miatt nem lesznek korlàtozva a szülői jogaid.


Mondjuk azt megkérdezném hogy maradt anyukánál a gyerek? Mert nagyon sok pasi panaszkodik itt újabban, hogy ìgy meg úgy nem làthatja a gyereket, de mindnél anyukàra lett hagyva a gyerek. Ezt kicsit érdekesnek tartom.

( Természetesen a szoptatott csecsemő ésszerűn kivétel ez alól.)

Ilyenkor ( bocs,de) csak arra tudok gondolni, hogy jól hangzik az, hogy kell a gyerekem, meg nevelni akarom stb... viszont a macera meg az igazi felelősség az maradjon csak anyukàra. Ezek a vasàrnapi apukàk. Mintaszülők havonta 1-2 alkalommal.


Mert ha nekem kell a gyerek, akkor fogom és viszem, amìg nincs meghatàrozva, hogy kinél fog lakni ugyanannyi lehetősége van anyunak és apunak is. Vagy valamiért a nők mégis jobban ragaszkodnak a gyerekhez?

2016. nov. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!