Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig vennéd komolyan a...

Meddig vennéd komolyan a gyereked "félelmét"?

Figyelt kérdés
Adott egy három éves,akit életébe nem bántott még kutya,meg sem ugatott. De ha a gyerek meglátja akár a csalàd kisnövésű kutyáját,akár a nagyszülőkét elezd nyüszögni,csápolni,könny nélkül hisztizni. Mindaddig,míg fel nem mászik az anyján. Ha a kutya netán feléjük sétál,rúg,vág,nyávog. Eddig csak a kutyától félt,mostmár a cicátók is,a madaraktót és a múltkor meglàtott egy katicát és sikítva rohant az anyjához. Szerintetek kell,normàlis,alap ezért megvígasztalni és felkapkosni egy gyereket,vagy anyuka túlzásba esett,a gyerek pedig ràharapott?

2017. máj. 21. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem esett túlzásba, ez a dolga. Attól mert nem értem meg vki félelmét, még tiszteletben tartom.
2017. máj. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elso irja. Majd kinovi a gyerek, sok kisgyereknek van valami fobiaja (sotettol, agy alatt lako szornyektol, stb.).

Szerintem ne azzal foglalkozz, hogy a kornyezetben xy rossz anya-e, hanem ha van gyereked akkor inkabb magatokkal, ha nincs, akkor meg plane magaddal!

2017. máj. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én felnőtt ember vagyok, mégis van fóbiám, a csúszómászóktól rettegek, és utálom ha valaki nem veszi komolyan, és direkt kukacokat mutogat, holott fel tudom mérni, hogy semmilyen módon nem tud nekem ártani egy kukac vagy egy földigiliszta.

Azt gondolom a gyerek félelmét csak mélyítené ha nem vennék komolyan. Persze meg lehet próbálni összebarátkoztatni az állatokkal,pl. kutyás, cicás meséskönyv, beszélgetni az állatokról, stb.,de a félelmét elbagatellizálni, kinevetni, hisztinek titulálni nagyon nem szerencsés.

2017. máj. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még felnőttként is vannak félelmek, ki a pókoktól, ki a tűtől és a vér látványától, ki a magasságtól. Sőt van egy 50 éves 3 gyerekes férfi ismerősöm, aki mai napig bevallottan fél a villámlástól mennydörgéstől.

Persze a felnőttek már nem szaladnak az anyukájukhoz, mert a legtöbb esetben megtanulták kezelni ezt a helyzetet, tudják, hogyan vészeljék ezt át.

De egy 3 éves kisgyerektől még nem feltétlenül várható ez el. Türelem és az idő kell hozzá.


A lányom 4,5 éves, ő pl. kicsi korától fél a repülő rovaroktól (kivétel a pillangó és a katica). Most épp ott tart, hogy az oviban nem tud aludni, mert egy-két légy mindig beszökik a csoportszobába, és iszonyodik tőlük.

Nem hinném, hogy így marad felnőttkorában is, de amíg tart ez a félelme, addig igyekszem megnyugtatni és kezelni épp a helyzetet.

2017. máj. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egész életében komolyan veszem, mert a gyerekem és az a dolgom, hogy megvédjem a valós vagy akár a képzelt félelmeitől.
2017. máj. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 8 éves és ő is retteg a kutyáktól, egész kicsi kora óta, pedig őt sem bántotta egy sem. Felvettem én is, ha láttam, hogy fél, most pedig átmegyünk az út túloldalára. El fog múlni, vagy nem, de a gyerekek félelmét komolyan kell venni. Én meg a pókoktól rettegek, a legkisebbektől is. Ez nem hiszti, és felnőtt létemre nekem is rosszul esik, ha lekicsinylik a félelmemet, mondván hogy nem bánt. Én is tudom, mint ahogy a gyerek is tudja, hogy a húsz cm-s kutya nem bánt, ez nem segít. Persze azt meg kell tanítani a gyereknek, hogy mi a helyes viselkedés, ha meglát egy kutyát. Semmiképp ne kiabáljon, fusson, hangoskodjon, mert felhergelheti vele. A fiamnak megtanítottam, ezért már kicsiként sem hisztizett, csak nyújtotta a kezét, hogy vegyem fel. Mostanra egy kicsit jobb, talán egyszer elmúlik.
2017. máj. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
egyetértek az elsővel. amúgy én is félek az összes kutyától, mindegy milyen kicsi, és az összes bogáról, darázstól,féregtől stbtól, pedig soha nem csípett meg darázs, soha nem harapott meg egy kutya se. mégis rögtön olyan félelem jön rám pl ha berepül egy darázs a lakásba, hogy rögtön bőgni kezdek, pedig felnőtt vagyok.
2017. máj. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Anyukámmal ugyanez volt gyerekkorában. Nagymamám "erőszakkal" próbálta vele megszerettetni az állatojat értsd. vettek neki hörcsögöt, kutyát, cicát. Senki nem tartotta tiszteletben, hogy ő ezt nem szeretné. Eredmény az lett, hogy a mai napig fóbiája van és erős hányinger jön rá ha egy állat jön a közelébe.

Nem szabad erőltetni, nem mindenki állatbarát.

2017. máj. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A 2 éves lányom is fél tőlük, nem erőltetem, max elmondom párszor, hogy nem bánt. Ő nem rúg meg visít, csak az ölembe akar jönni. Fura különben, mert nekünk viszont születésekor is volt már egy akkor 5 éves német juhászunk kint, meg egy cica, aki bejárós, szóval hozzá van szokva, hogy van állat körülötte. Nála ez úgy működik, hogy tőlük nem fél, minden más állattól viszont igen. Kicsit vicces, hogy a 45 kilós német juhász nem gond, anyósék 4 kilós szőnyegcirkálójától meg retteg :D Dehát ez van, majd talán kinövi.
2017. máj. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Addig, amíg el nem múlik. Minden ilyen esetben, még a nyüszítés és hiszti ELŐTT fel kell venni a gyereket, vagy még jobb lenne a kutyát/macskát elzárni, amikor ott a gyerek.

Ha a helyzet nem javul vagy tovább romlik, érdemes lenne gyerekpszichológusoz vinni.

2017. máj. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!