Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség próbaidő alatt....

Terhesség próbaidő alatt. Eltitkoljam?

Figyelt kérdés

A héten kezdek az új munkahelyemen. Határozatlan idejű munkaszerződést kaptam 3 hónapos próbaidővel.

Viszont ma kiderült, hogy terhes vagyok. Kb 4hetes lehet.

Ha elmondom a munkáltatónak, simán kirúghat, és akkor nem kapok semmi anyagi támogatást a terhesség idejére.

Titkoljam el?

Ezt pofátlanságnak érzem, de nincs jobb ötletem.

A babát nagyon szeretnénk megtartani.


2017. máj. 22. 09:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%
Bejelentési kötelezettséged nincs.
2017. máj. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
48%

3 hónap alatt már kell menni ide-oda egy-egy vizsgálatra. Védőnői találkozó, ultrahang. El tudnál menni amúgy?

Mindenesetre, nem tudom, hogy szerződésben vagy munkajogi leírásokban van-e szó erről, de ez olyan információ visszatartás amiről el tudom képzelni, hogy támadható.

Ha nem mondod el, akkor sem foghatod arra később, hogy jaj nem is vetted észre hogy nem jött meg 3 hónapig :( Főleg hogy dokinál is leszel közben, papír lesz a terhességedről.


Nagyon kényes dolog, mert így vagy úgy, de hamar el kell búcsúznod az új munkahelytől tehát jogos lenne a munkáltató mérge, hiszen nem fél évre akart felvenni valakit.


Sajnálom, remélem hogy a legjobb módon lesz megoldva ez, hogy mindenkinek, főleg nektek jó lesz.. Na meg, bízom benne hogy válaszol itt valaki, aki már látott/átélt már ilyet. Ő okosabb lenne.

2017. máj. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
65%

Bár én már nem próbaidőn voltam, de tudtam azt, hogyha ilyen fiatal terhesen elmondom a munkáltatómnak a lehető leggyorsabban ki akar majd rúgni.

Egy kínai üzletben dolgoztam, ahol ugyan nagyon jó helyem volt, mert átlag felett fizetett, de sokat is dolgoztam ezért. Volt már kismamája táppénzen, és ők az ilyent nem igazán szeretik fizetni.


Tehát, megvártam míg a védőnőm kiállította a kiskönyvet, és a 13-5.hét között megmutattam nekik. Ugyanis ha ő ezután szeretne kirúgni azt nyugodtan vihetném peres útra is.

Persze nem akartam táppénzre menni, de a helyzet úgy hozta, hogy veszélyeztetett terhes lettem, és pár hétig tudtam csak dolgozni utána. Ő pedig már hozni akarta a felmondási papíromat, mert ő nem fizeti utánam a "járulékokat" mondván. Én pedig megmondtam, hogy ez nem így működik. Szeretnek sunyizni, hogy minél több pénz maradjon a zsebükben, így én sem éreztem ezt pofátlanságnak.


Szerintem 4 hetes terhességet még ne köss az orrukra. Sajnos még bármi történhet, DE NE LEGYEN ÍGY! Ha nem lép fel komplikáció a terhességedben, akkor ne mond el. Viszont lehet, hogy szülés után pont emiatt majd nem tartanak rád igényt, és akkor már semmi, és senki nem kötelezheti arra őket, hogy ne rúgjanak ki.

2017. máj. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos más megoldást nem találok, mint azt, hogy titkolom. Kénytelen vagyok ezt az utat járni,mivel szükségünk van a pénzre...

A vizsgálatokat pedig majd csak sikerül megoldani.

Az meg, hogy gyes után nem vesznek vissza, az még a jövő zenéje.

Ráérek akkor másik munkahelyet keresni.

2017. máj. 22. 10:10
 5/35 anonim ***** válasza:
39%
Nem rosszindulatból, de gyerekvállalás előtt nem váltottam volna már munkahelyet, vagy addig nem kezdtem volna bele a "babaprojektbe " amíg az új munkahelyen le nem dolgozok valamennyi időt.Azonban ha már így alakult én nem mondanám el csak a próbaidő lejárta után.Egyik ismerősömmel hasonló történt ő becsületesen elmondta, azt mondta nekem, hogy a lelkiismerete nem engedi, hogy másképp cselekedjen.Hát a főnöke nagyon díjazta az őszinteségét pár héttel később ki is rúgta.Ezek után tetmészetesen már megbánta az őszinteséget.Szóval én nem mondanám el.
2017. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ.

Nem tervezett baba, gyógyszer mellett fogant meg.

Nem tudom hogyan...azt tudom, hogy egyszer volt pár napig hasmenésem, lehet akkor nem volt 100%-os a védelem.

2017. máj. 22. 10:13
 7/35 anonim ***** válasza:
81%
5-ös vagyok, értem szóval meglepi baba 😊 Továbbra is azt mondom, hogy ne mondd el, de tegyél úgy, hogy Nektek jó legyen, mással ne törődj!Boldog és egészséges babavárást!
2017. máj. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
64%

Nem mondanám el. Sajnos nem jótékony a legtöbb munkahely, ha megmondod, kirúgnak, ha elmész szülni, nem vesznek vissza, ezért kénytelen az ember trükközni. Egyik ismerősöm nem akart babát, úgy tudta, nem is lehet neki, aztán terhes lett, megmondta, sajnos elment, erre kirúgták. Pedig teljesen vétlen volt és nem titkolta a terhességet.

Ne mondd el, csak ha állandóra vesznek és akkor már nem rúghatnak ki. Nézd a saját érdekeidet, a munkáltató is azt nézi.

2017. máj. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
65%

" szerződésben vagy munkajogi leírásokban van-e szó erről, de ez olyan információ visszatartás amiről el tudom képzelni, hogy támadható. "


Az lenne támadható, ha lenne ilyen leírva. De mivel ez diszkrimináció lenne, ilyet senki nem mer leírni, még akkor sem, ha esetleg szóban elhangzik.


"fiatal terhesen elmondom a munkáltatómnak a lehető leggyorsabban ki akar majd rúgni. "


Visszamenőleg védett mindenki a fogantatásig visszamenőleg, akkor is, ha nem jelenti be. Fiatal terhest sem lehet kirúgni. (Más kérdés, hogy ha elmegy a baba, azonnal megteszik.)


Hogy a kérdésre is válaszoljak:

Próbaidő alatt sem lehet kirúgni valakit, csak azért, mert terhes. Viszont: bármi másért ki lehet, akár azért is, mert reggel jó napottal köszönsz, vagy kettőt tüsszentesz a konyhában. Tehát fognak találni indokot.

Tehát igen, ilyenkor nem szabad szólni, mert rengeteg pénzt buknál.

És igen, tényleg pofátlanság... de néha önzőnek kell lenni. Ha a munkáltatód megtudná, egy percig se gondolkozna azon, mekkora szemétség lenne kiszúrni egy terhes nővel. Tehát vagy te vagy pofátlan, vagy ők lesznek azok - ezt nem lehet szebben megfogalmazni. A saját érdekeidet nézd.


Én még a próbaidő végén se biztos, hogy szólnék, csak amikor már nagyon látszik. Akkor nem tűnne úgy, hogy csak a próbaidő végét vártad. Amikor meg már látszik, meg lehet mondani, hogy még nagyon sokáig szeretnél/tudsz dolgozni, ezért nem szóltál korábban.


Én évek óta ugyanott dolgozom, de én is nagyon későn szóltam, igaz, benne volt egy közel 3 hetes karácsonyi szabi is, ami alatt ugye nem látták a hasamat. :)

2017. máj. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
74%
Azért arra készülj fel, hogy ha nem szólsz (én sem tenném), az esetleges terhestüneteket simán észrevehetik - pláne, ha van olyan, aki már szintén volt kismama. Akkor is kirúghatnak...3 hónap nagyon hosszú idő...
2017. máj. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!