Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Régen is ennyire ünnepeltek a...

Régen is ennyire ünnepeltek a gyereknapot vagy nekem újszerű? (pl. játékot kap, soksok program stb)

Figyelt kérdés

Mikor ti voltátok gyerekek, a ti családotok is ennyire felkapottn kezelte?

Mert nekem maximum annyi volt hogy kimentünk a programra és ott felülhettem egy két dologra.

Ma meg, kapjon xy összegben játékot a gyerek, hozd ki ide, oda :D ejj de jó nekik! Ha lesz valaha gyerekem én tuti így állok hozza :D


2017. máj. 27. 13:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%

Amikor volt az oviban anyák napi műsor, akkor az volt az ünneplés, hogy elmentem megnézni, de valahogy nem jött át a hatás, vegyes csoport volt, fele sírt, fele rendetlenkedett, inkább ne lett volna. Iskolában nincs ilyesmi. A párhuzam inkább a nőnappal lett volna értelmes, nem anyák napjával.

Nálunk ez nem szokás, aki ezért lepontoz, ez legyen a legnagyobb öröme. Más a névnapot nem ünnepli, hát nálunk ez pont ilyen, a gyereknap, de ez nem azt jelenti, hogy soha nem foglalkozunk a gyerekkel, mert pont ezen a hétvégén nem kap ajándékot. Egyébként vettem nekik két labdát, de nem gyereknapra, csak úgy, mert megtetszett és drága sem volt.

2017. máj. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Éngyereknapokrol semmire nem emlékszem..csak a majálisokra, apa munkahelyi mikulásra, az éves szokásos balcsis üdülőjegyes üdülésekre. Csak arra emlékszem, hogy dédi felnőttkoromban is köszönt gyereknapra ahogy régen is, aprobb ajándekokkal pl gyermekkormbol arra a hosszu rágora(sok szines gömb rágo egy hosszu papirban :))


Én ha tudom, amugy is meglepem a gyermekem, pl biciklit is akkor kapott mikor megtudtam venni es nem rejtegettem egy indokra várva hogy átadjam.gyereknapon gyereknapra viszem csak, nem tervezek egyebet, de pl juniusban rollert fog kapni, csak ugy, mert nincs. Ill kapni fog állithato magasságu kisszéket, ill kiságyat, mert a régiek feladták.vagy most kapott nemrég irto cuki lábon állo fogkefét. De speciel egy flakon is kincs neki a kádban. Multkor törölgetőket kaptam viledát, olyan büszkén vett el egyet a fürdős játékaihoz, hogy majd azzal mosogatja magát és a csempét :). Nem gondolom, ha pont gyereknapra nem kapna semmit a progikon kivül (habár lufit ugy is fog) akkor kimaradna valami neki

2017. máj. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

*és ballagásra terveztem volna kishátitáskát venni neki, de azt sem birtam ki, hogy ne vegyem meg már most és ne adjam át. Így legalább választhatott, volt miki egeres is, stb, de neki a nagy és erős falra is mászni tudo pokemberes kellett. Olyan cuki ahogy másnap, vagy du megörül a bölcsiben egy -egy benne felejtett kisautojának :)

Ezekre nem tud pluszt tenni egy konkrétan gyereknapi ajándék szerintem. Ott lesznek az ugrálováras videoi egyéb fényképek, azokat is nézve ujra es ujra átéli

2017. máj. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Elmúltam 35. Mi ünnepeltük a gyereknapot, minden évben nagy kaland volt. Lehetett fagyit reggelizni, egész nap programok voltak, kaphattam mindenféle hülyeséget, tárgyakat és élményeket is.


Ezt akarom én is továbbadni: az ünneplést is tanulni kell ugyanis. Ez a gyerekek kis napja, minden róluk szól. Reggelire süti, ami meg lehet enni a kanapén is, nem csak az ebédlőben. Utána hajókirándulás, mert ezt választották, majd kalandpark, aztán piknik. Ezen a napon az van, amit ők akarnak. Ha 3 lufi és 4 fagyi, akkor az. Bármit. Miért ne? :)

2017. máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Milyen igaz utolso, ha az enyémek is nagyobbak lesznek hasonloan csinálom :)

Azt speciel én nem is ertettem még anya sem voltam, pl hogy képes egy anya gyereknapi rendezvényen idegbeteg modon nevelni a gyerekeit, hisz gyereknap. Szabályosan sajnáltam vadidegen gyerekeket pedig anyai ösztönnek hire sem volt még bennem. Ez az ellenpélda-emlék anno nagyon belémült.

2017. máj. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

35 éves vagyok. Amikor kisebb gyerek voltam, nem emlékszem, hogy tartottak volna nekem gyereknapot. Amikor általánosban felsős lettem, akkor tartottak, és sokféle csokit kaptunk (inkább minőségi, vagy ritkán megkaphatót, pl. snikers, mars stb.).

A 2 éves fiamnak vettem építőkockát, de nem a gyereknap miatt, hanem amúgy is kapott volna.

2017. máj. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Én is kaptam ajándékot gyerekkoromban, és a környezetemben élők is. Mi is adunk, program is. Egy fordított anyáknapja.
2017. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 jafnrétti ***** válasza:
51%

Nálunk az ajándék sose volt szokás, nem is nagyon értem, hogy mit lehet gyereknapRA venni, maximum a nagyik küldtek egy kifestőt, vagy ilyesmit, ha nem tudtak velünk tartani, de nem volt ilyen, hogy most akkor megajándékoznak valami nagy dologgal, mert gyereknap van.


Viszont program, az volt mindig. Amikor én gyerek voltam, mindig a vidámparkba mentünk (akkor még volt Pécsen vidámpark), és ha belefért a költségvetésbe, akkor utána állatkertbe is, kisvasúttal mentünk át egyikből a másikba.


Nálunk változó, hogy a gyerekkel mit csinálunk gyereknapon. Egy madnem tíz, és egy egyéves kisfiunk van, volt, hogy állatkerbe mentünk, meg Katica tanya, meg ilyesmik, de volt, hogy csak elmentünk egy messzebb lévő, jobbféle játszótérre, meg fagyi, vattacukor, és volt egy szuper délutánunk. Igazából ilyenkor mindenhol tömeg van, ha programot akarunk csinálni, azt megcsináljuk máskor. A kicsinek még mindegy, a nagy meg sokkal szívesebben megy olyankor pl. kalandparkba, állatkertbe, akárhova, amikor nem kell fél órákat sorbanállni mindenhol.

2017. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
30%
Bírom mikor valaki írja, hogy jaj hát nálunk nem szokás az ajándék max. egy kifestő. Miért az nem ajándék? Miért kell azt gondolni, ha valaki ajándékot ad/kap az csak valami méregdrága dolog lehet? Egy szaros bonbon is ajándék, ha annak adják!
2017. máj. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 jafnrétti ***** válasza:
35%
Jó, akkor hogy te is értsd: A szüleimtől nem kaptunk ajándékot, és a nagyszülőktől is csak akkor, ha ők nem jöttek velünk. Bocs, hogy nem felelt meg az ízlésednek a válaszom, vagy annak megfogalmazása :D
2017. máj. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!