Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha szeretnék örökbefogadni...

Ha szeretnék örökbefogadni egy kisbabát, nem alapítványon keresztül, mikre figyeljek oda? Mit kell aláíratni az Édesanyával?

Figyelt kérdés
Az örökbefogadás mellett döntöttünk, és úgy néz ki, van egy anyuka, aki örökbeadná a Kicsit! De nem alapítványon keresztül, hanem magán úton! Segítsetek!
2008. okt. 15. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bocs, hogy ezt írom, de szerintem több sikerrel járnál, ha nem a terhesség témakörben tennéd fel ezt a kérdést. Körülnéztem az oldalon, és az egyéb kérdésekben találtam az összes ilyen jellegű kérdést.

Sok sikert!

2008. okt. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen egyszerűbb lenne, ha megkeresnél egy ezzel foglalkozó alapítványt. Vidd el hozzájuk az anyukát is, ők tudják, mikor mit kell tenni. Az biztos, hogy egy tanfolyamot el kell végezni, ez független attól, hogy magánúton, vagy valakik segítségével intézed az ügyet. Ha minden igaz, talán egy alkalmassági vizsgálat is van. De ezekről egy alapítványnál biztosat tudnak mondani. Keresd meg például a Gólyahír Alapítványt!


Most kicsit utánanéztem és ezt találtam: [link]

Ezek szerint talán elég, ha megkeresed a területileg illetékes gyámhivatalt és ott kérsz segítséget. (Az alapítványt azért ne vesd el teljesen, mert ha elakadsz, vagy belekötnek valamibe, ők biztosan jobban ismerik a lehetőségeket.)

2008. okt. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Teljesen törvénytelen így. És az édesapával mit íratsz alá, és alkalmas vagy-e egyáltalán gyereknevelésre, és jobb körülmények közé kerül-e egyáltalán a gyerek, és kihasználod-e esetleg egy kétségbeesett ember szorult helyzetét? Millió kérdés van egy örökbefogadásnál. Azért akarod a hivatalos utat kikerülni, mert úgyse bíznának rád gyereket? Mára túlléptünk az "embervásár, adok-veszek gyereket mint egy tárgyat" dolgon. Nyílt örökbefogadásra a gyámhivatalnál is van lehetőség, és ha törvényesen csinálod, legalább zsarolható se leszel a vér szerinti szülők által.
2008. okt. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ebből te nagyon rosszul kerülhetsz ki, tényleg törvénytelen, amit tenni akarsz. Biztosan kapsz gyerkőcöt törvényes úton is, lehet kicsit több időbe kerül, de nem véletlenül van leszabályozva a dolog!

2008. okt. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!!De valamit tisztázzunk!!!Van alkalmassági határozatunk!!!:) Szóval??Kérdés??
2008. okt. 16. 13:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Az alkalmassági véleményem szerint egy dolog. Attól még nem törvénytelen magán úton ezt intézni???
2008. okt. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!