Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok a szülők mit éreznek,...

Azok a szülők mit éreznek, akik ha pl elesik a gyerekük utána még meg is verik?

Figyelt kérdés
Emlékszem ez velem is így volt. Emeletes házunk van, fényesre van lakkozva a lépcsőnk, ami tök csúszós. Egyszer anyám lemosta, de mivel fényes észre se vettem és elestem és pár lépcsőfokot zuhantam, utána anyám jön oda nagy ordibálás közepette, hogy úgy kellett, biztos futottam a lépcsőn és elkezdi csapkodni a fejemet. Az ilyen szülők mit éreznek ilyenkor?

2017. jún. 11. 18:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%

Ezt sose értettem énse.

Nálam is volt ilyen. Hintáztam azt beütöttem a számat ami vérzet. Aztán jött anyám és még jól el is vert.

Most már csak röhögök rajta. :D

2017. jún. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

Nekem azért üvöltötte le a fejemet anyám például, mert véletlenül eltörtem egy poharat mosogatás közben. Ritka eset volt pedig, nem voltam nagyon kártékony.

Az ilyen szülő hatalom mániás szerintem, aki minden szituációban fitogtatni akarja az erejét, felsőbbrendűségét, tökéletességét és alázni a gyengébbet. Mellesleg a gyermekre úgy tekint, mint egy kellemetlen dísztárgy a kandalló párkányán, nem igazi szeretettel.

2017. jún. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Én nem tudom én azt tudom hogy az olyan szülő anya nekem nem emberi leny aki azért verte meg a 6 eves fiát (a ferjemet) mert nem ment le a boltba. Azota se tudok a nőnek megbocsajtani. Undoritó szamomra.
2017. jún. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Pontozzatok le de lehet sokszor nem ismerük az előzményeket: lehet épp mennek vendégségbe szépruha meg minden,anyuka elmondja ezerszer a gyereknek h ne rohanjon,figyeljen a lába elé,nehogy épp abban az 50 m-ben essen hasra....persze a gyerek rohangál,elesik,bele egy pocsolyába,gatya kilyukad....volt h hasonlo esetben rásoztam a fiam fenekére....na de nem mindig ha elesik vagy megbotlik...
2017. jún. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

Azért csinálják, hogy levezesség az idegességüket. Persze be nem vallanák, én megkérdeztem anno véletlen tányértörésnél, azért kaptam, hogy megtanuljam, hogy jobban kell vigyázni és a tárgyaknak értéke van.


Semmi értelme nincs szerintem, hiszen véletlen volt, de tényleg legközelebb jobban figyeltem, nem akartam még egyet kapni. Felnőttként is néha elejtek ezt azt, de nem stresszelek rajta.


Szóval ők így magyarázzák, ezt simán ki lehet vetíteni az elesésre is.

2017. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan benne van a feszültség levezetés. Nagyon bosszantó tud lenni, mikor egy nagyobb gyereknek ezerszer el kell mondani ugyanazt és még utánna is csinálja. Én nem tudnám bántani az enyémet, de mondtam már neki esés után, hogy megérdemelte. Volt előzmény nálunk is. Egész nap pörgött, pattogott és 5 percenként beütötte valamijét, aztán persze eljátszotta a hattyú halálát. Elkezdtem felmosni és szóltam, hogy maradjon a szobában. Persze fél perc múlva már visított, mert elcsúszott a vizes kövön. Miután megnéztem, hogy nincs komoly baja otthagytam azzal, hogy megérdemelte. Egyszerűen annyira felmérgelt, hogy nem tudtam volna őszintén vigasztalni.
2017. jún. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%

A mi szüleink, de inkább a nagyszüleink mèg ebben szocializálódtak. Szültek halomra, mert akkor talán egy-kettō megèlte a felnőttkort! Nem szerelemből házasodtak, ès ha szr volt sem lèptek ki, mert akkora volt a társadalmi nyomás.

Az èn anyám is ilyen volt, minden szrèrt vert. Pl.volt,hogy a nagynènèmtől kapta egy kis aprósàgot ajándèkba, nagy boldogan mutattam neki, erre lekevert egyet, hogy minek fogadtam el, hiszen ők nincsenek jóban.... Hát, kössz, 5èvesen èn hogyan is èrthettem volna ezt! Ès ez csak egy pl.

Azóta sem tudtam ezeket megbocsátani,nem is vagyunk jóban anyámmal.

2017. jún. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%
Gondolom előtte vagy ezerszer elmondta, hogy ne rohangálj. Úgy kellett, meg is érdemelted.
2017. jún. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, engem is vertek meg sokszor, nagyobb ok nélkül. Ezt nem lehet azzal magyarázni, hogy ők is ebben nőttek fel, mert én ettől még nem verem a gyerekemet. Illetve régen sem verte meg minden szülő a gyerekét: nagypapám (és nagymamám) soha egyszer sem ütötték meg anyukámékat.
2017. jún. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

Kössz a nullát!

😁

Èn sem verem a gyerekem, de èrdekes, hogy a szülők/nagyszülők generációjában ez általános volt. Vagy csak nekem tűnik úgy?

2017. jún. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!