Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyk-n különbözik a vélemény?

Ha a gyk-n különbözik a vélemény?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy ha pl. a gyereknevelésben nem egyezik a két tábor véleménye akkor azok a nők már egyből elborult agyú, frusztrált, megb***tlan nők akik itt verik a nyálukat meg fröcsögnek?

Miért ne lehetne eltérő vélemény és ezen vitatkozni akár itt a gyk-n? Az élet attól szép és színes, hogy mindenki másképpen viszonyul dolgokhoz. Személyeskedés nélkül szerintem nagyon is érdekes megismerni a másik fél gondolkodását.


2017. jún. 14. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szeretem ezt a pontozásos rendszert!lepontoznak mert valakinek nem tetszik 😒
2017. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt a gyerekvállalás nevelés részben többnyire otthon ülő anyukák vannak. Mivel más kapcsolatuk nem nagyon van a külvilággal, sokan itt vezetik le az aznap felgyükemlett feszültséget.

Itt név nélkül, arc nélkül írhatsz olyan dolgokat, amit egyébként nem tennél. Pont emiatt van az is h némelyek olyan alpári stílust is megengednek így maguknak, amit a " kinti világban" nem vállalnának fel.

2017. jún. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem a nem egyező vélemény a baj, sőt ahogy írod, attól sokszinű a világ. Hanem egyes emberek stílusa. Ha kulturált vita folyna senki nem mondana ilyet, hidd el. :)
2017. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 jafnrétti ***** válasza:

Az az érdekes, hogy mivel itt név nélkül (vagy nick névvel) megy a dolog, itt sokkal jobban elengedi magát mindenki.

Én elég sok babás témájú facebook csoportban vagyok/voltam tag, néhány kivételtől eltekintve, ezeken a helyeken, mivel névvel, arccal írnak véleményt az emberek, általában kultúráltabb az eszmecsere. Nem mondom, ott is vannak viták, veszekedések, undorító személyeskedések, de azért a legtöbb csoportban ezt eleve nem nagyon tűrik meg az adminok. Meg azért ott nem lehet név nélkül odavágni a másiknak, hogy "na, te hülye barom, ez mekkora ostobaság", hiszen lehet látni, hogy ki az, aki ennyire primitív.

Itt viszont eleve maga a pontozás is indulatgerjesztő sokszor. Fb-on, vagy akár egy sima fórumon, ha olyat írsz, amit mások nem így gondolnak, lehet, hogy le se reagálja senki, egyszerűen csak megírja mindenki, hogy mit gondol, aztán ennyi. Itt viszont általában le van pontozva nullára az ember, ha eltérő véleményt fogalmaz meg, akkor is, ha tényleg a kérdésre válaszol, és nem tud egy értelmes diskurzus kialakulni, mert akinek nem egyezik a véleménye, az nem szokta megindokolni, hogy neki ez meg ez nem tetszett, maximum lehülyézi a másikat, és kész.

2017. jún. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Amúgy szerintem sokat nem is érdekel a pontozás és sokszor lehet akár értelmesen is vitatkozni akár itt is arc nélkül. Sőt talán itt még jobban mert tényleg őszintén ki merik írni a vélményüket az emberek. Általában pont, hogy este jönnek azok akik beleszólnak és csak a fenti példákhoz hasonló hsz-eket tudnak írni.

2017. jún. 15. 10:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert ilyen a magyar vitakultúra, ez nem csak GYK-n megy, hanem youtube-on, meg az összes politikai oldalon, hírportálokon, stb...


Sőt, manapság már kezd átterjedni az ügy arra is, hogy a főzés blogtól kezdve a ruházati oldalakig egymást anyázza mindenki.

Ha valakinek nincs esze (ez a többség) akkor érvek helyett anyázni kezd, így pedig, aki értelmes érveket írna, már nem fog bekapcsolódni a beszélgetésbe, hisz látja, mi zajlik ott.

2017. jún. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!