Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek nincs gyereke, vagy...

Akinek nincs gyereke, vagy nem szeretne: miért?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok másokra :)

Kérlek írd le hogy miért választottad ezt/alakult így, a korodat és a nemedet. Köszi :)


2017. jún. 22. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Szia! :)

22 éves vagyok. Tudom, ilyenkor mindenki benyomatja azt a szöveget, hogy fiatal vagyok még, bármikor változhat a hozzáállásom, de remélem, hogy nem fog soha. Már évekkel ezelőtt tudtam, hogy én nem akarok gyermeket.

- idegesít a gyereksírás

- nem akarom az egész életemet egy gyereknek áldozni

- undorodom a pelenkázástól, hányástól, szoptatástól, stb.

- nem akarok éjjelente felkelni minden órában (hihetetlenül ingerült vagyok, ha nem alszom ki magam rendesen)

- nem akarok lemondani a hobbijaimról

- betegesen rettegek a szüléstől

meg még sok más egyéb oka van, jelenleg ennyi jutott eszembe. Egyébként a gyerekeket nem utálom, meg ilyesmi, csak számomra egyszerűen elképzelhetetlen, hogy gyerekem legyen.

2017. jún. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Miert kerdezi ezt meg ketnaponta valaki, raadasul a gyerekvallalas topikban?
2017. jún. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

A kategoria azert rossz, mert itt nagyon sokan kuzdenek azert, hogy teherbeessenek (szerencsere nekem nincs ilyen gondom, van gyerkocom) es ehhez adnak tippeket egymasnak, es baromi idegesito lehet parnaponta olvasni hogy a huszon-pareves epphogy-felnottek itt nyafkaznak hogy fujfuj baba meg aldozathozatal es a babak budosek meg hulyek meg ilyesmik.

Nem lehetne ezeket a gyerekes nyafikat mondjuk az Emberek topikban attargyalni??

2017. jún. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: a páromnak nem lehetett gyereke természetes úton. Öt inszeminációból 4 megfogant, mindben elvetélt. A lombikot nem akartam, mert tönkre vágta volna a hormonháztartását. Végig csináltuk az örökbefogadási procedúrát, megkaptuk az engedélyt - és 3 év alatt egyetlen gyereket sem mutattak, akit örökbe fogadhattunk volna. Aztán 3 év múlva szóltak, hogy lejárt az engedély, újra kéne az egész eljárást kezdeni ( orvosi igazolások, környezettanulmány, pszichológia vizsgálat, 28 órás tanfolyam...)

Na, ott döntöttünk úgy, hogy akkor élünk ketten tovább.


48/f

2017. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

1es

En 20 évesen voltam ilysn rendíthetetlen, parom bele is nyugodott o akk 25 volt. Mondtam h 28 evesen talan.. vagy kesobb

Erre egy isteni szikra 21.szülinapom előtt 2 hónappal belém utott h babat szeretnek. Megvolt hozzá minden,ház autó félretetr pénz és vőlegény(mire a baba jott mar 1 éve férj) de mire sikerult es megszultem bőven 22 is elmultam. Szval hidd el valtozni fog ez



Bocsánat az off miatt

2017. jún. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem biztos, hogy változni fog. Persze soha nem lehet tudni :) Én 32 vagyok, 22 évesen sem szerettem volna, sőt talán akkor még jobban, mint most... Az ok egyszerű: nem hiszem, hogy valaha (még egyszer) meg fogok bízni egy férfiban annyira, hogy feladjam magam, az állásom, mindent, hogy szülhessek neki. Akárki akármit mond, ez egy nőnek kiszolgáltatott helyzetet jelent. És én ezt nem szeretném. Továbbá én sem vagyok oda a gyerekekért alapból. Kényelmes vagyok, szeretek magammal foglalkozni, szeretem a munkám (nem tartom magam karrieristának, de azért lépkednék előre), és a víz ver ha huzamosabb ideig gyerekek közelében kell lennem. Mindegyik életkornak megvannak nyilván a szépségei, de én sajnos mindegyikben csak a nyűgöt látom. Továbbá nem szeretem a "végleges" dolgokat. Az egész életet (ez lehet, hogy egyeseknek túl spirituális :D) egy folyamatos változónak tartom, és bármikor bármi történhet, mindenre fel kell készülni lehetőségek szerint legjobban. És akkor itt kanyarodnék vissza a kiinduló gondolathoz: amikor ott a gyerek a nyakamban, akkor már fújhatom a hirtelen váltásokat meg B terveket és egyebeket. Ki tudja, talán nálam is beüt pár év múlva, vagy ha késő lesz, de most már elég fixen érzem, hogy nem fog.
2017. jún. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

1-es vagyok.

5-ös, szívből remélem, hogy nem fog változni. :) Nem akarok gyereket és kész. Aki akar, az szüljön nyugodtan.

2017. jún. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

43 vagyok, és gyerekkorom óta tudom, hogy nem akarok... már a papás-mamás játékoknál sem tudtam mit kezdeni a szerepekkel, akkor már inkább "papa" akartam lenni, mert akkor lehetett kisautóm.

Egyszerűen nem vágyom rá, családra se. Úgy általában az embereket sem szeretem (egy-egy személy akad, mint kivétel), egyedül érzem jól magam. Ebből gondolom kiderül, hogy erősen introvertált vagyok :)

A másik az, hogy én magam sem éreztem soha jól magam ebben a világban, nem értettem, miért kényszerített létezésre a családom? A pszichológus sem tudott olyan magyarázatot adni, ami egy kicsit is meggyőzött volna. Mióta élek, szinte minden nap úgy fekszek le este, hogy bárcsak soha ne ébrednék fel többé. Mert minek? Eszünk-alszunk-bszunk-szrunk-megdöglünk... és? Minek szüljek? Hogy elém áll 5 évesen és megkérdezi, "minek vagyok?" akkor mit mondjak neki? Mikor én magam sem tudnám okát adni, hogy minek lenne?

2017. jún. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
31 éves vagyok, utálom a lárvákat. Büdösek, visitanak, rombolnak, tönkre teszik a lakásod amiért megdolgoztál, egy perc nyugta nincs az embernek tőlük. Csomó pénzt elbaszol rá és aztán ugyan úgy egy szoc. otthonban fogsz megrohadni. Amíg kicsi egy nyugodt éjszakád sincs, nyaralni nem fogsz menni, ha igen akkor is tönkre teszi, tolhatod a pujavagont, ordít mindenért, rohangálhatsz utána. Ráadásul egy nő szervezetét a terhesség és a teljesen tönkre vágja!! Kívül belül!! szottyadt segg, narancsbőr, szikkadt csöcs a pinád szétvágva akkora lyuk lesz alattad mint egy barlang, apuka már csak harangozni fog oda járni. Felejtsd el, inkább utazgass, dolgozz éld a nyugodt, kényelmes életed, és örülj hogy éjszaka nyugodtan alhatsz, csend és tisztaság van a lakásodban,költsd magadra a pénzt amiért megdolgozol!!
2017. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!

Azért a gyerekvállalás kategóriába írtam, mert ide tartozik...

Tudom hogy akiknek nem lehet gyerekük ez érzékenyen érintheti őket, de elég egyértelmű a kérdés, nem muszáj rákattintani és elolvasni a válaszokat.

2017. júl. 3. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!