Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennél, ilyen esetben?

Mit tennél, ilyen esetben?

Figyelt kérdés
A kérd3sem,csupán elméleti.A fiam,3 éves folyton leveri\bezúzza magát,elég csúnyán.Szóval,ha hasonló korú gyermeked,olyan szerencsétlenül esne el,hogy közben NAGYON csúnyán elharapná a nyelvét,és nagyon vérezne.Én úgy tudom,hogy a nyelv,igen vérbő,s könnyen ellehet vérezni egy komolyabb sérülésnél.Szóval,ti mit csinálnátok hírtelen?(mondjuk ha pont a játszón történik ez)Elszorítani,ugye nem igazán lehet.Esetleg mentő? Ezért nem biztos h jönnének,illetve mire oda érnek...Szóval?
2017. jún. 23. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha annyira vérezne, igen, hívnám a kórházat telefonos tanácsért.
2017. jún. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én felhívnám a gyerekorvosunkat (nagyon segítőkész és kb vasárnap délben is lehet zavarni, bármikor felveszi a telefont), hogy mit csináljak vele.
2017. jún. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én felhivnam a két mentős családtag közül az egyiket. Eddig mindig jótanácsot adtak. Nálunk nyelvelharapás még pont nem volt, de a szájából már harapott ki egy darabot, nem vittük kórházba. Amikor az egyik lábát megégette illetve nagyon durván beverte a fejét az asztal sarokba, akkor igen. Mindig az adott helyzethez igazodunk.
2017. jún. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon vérzik, és nem múlik néhány perc alatt, vinném a kórházba.
2017. jún. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De miért ne lehetne elszorítani? Nem könnyű, de nem is lehetetlen. Kinyújtja, rászorítasz egy zsepit, akkor látod, hogy eláll-e a vérzés.
2017. jún. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kimosnám a száját vízzel, majd megkérném hogy nyújtsa ki a nyelvét. Papírzsepivel elszorítanám, és figyelném. Ha 20 perc alatt nem csillapodik vagy áll el a vérzés, akkor elvinném az orvoshoz. Egyébként meg az elvérzéshez nagy vérveszteség kell, kevés rá az esély, hogy ettől elvérezzen. Amúgy meg a patikában lehet kapni cserszömörcés szájvizet, jó sebösszehúzó, fertőtlenítő.
2017. jún. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Execlor ***** válasza:

azért nem oloyan egyszrű egy gyerek nyelvét szorongatni.. :D

ha fáj neki sztem tuti ki nem dugja a jó istenért sem

2017. jún. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!