Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezményt igényel...

Családi adókedvezményt igényelheti-e a párom, a gyermekem után (nem közös a gyermek), ha nem vagyunk házastársak, de azonos a lakcím?

Figyelt kérdés

Nem vonnak annyi adót, hogy igénybe tudjam venni a családi adókedvezményt. Nem vagyunk bejegyzett élettársak.

Köszönöma válaszokat!



2017. júl. 1. 21:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
nem
2017. júl. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
2017. júl. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Hát,én nem vagyok biztos benne,hogy nem igényelheti...egy háztartásban éltek,ő is nevelőszülő,én jobban utána járnék a helyetekben...munkahelyén nem tudják megmondani?a munkaügyisnek tudnia kéne szerintem
2017. júl. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Csak saját gyerekre igényelheti.... Vagyis olyan gyerekre jár akire családi pótlékot is igényelhet.
2017. júl. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mindenképp utána járunk, csak gondoltam meg kérdezem itt, hátha valakinek van tapasztalata ezügyben. Házastársakként biztos, hogy igénybe vehetné, de nem szeretnénk összeházasodni.
2017. júl. 2. 07:01
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Igen mivel egy haztartasban eltek ...

Nalunk is megkapja a parom a gyerekeim utan es hazasok sem vagyunk

2017. júl. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 jafnrétti ***** válasza:
85%

Csak az veheti igénybe, aki igényelhetné az adott gyerek után a családi pótlékot is. Azt is csak saját gyerek után lehet, vagy házastárs gyereke után, nem elég a közös háztartás.

Az nem érv, hogy "nekünk is lehetett", mert sajnos sokszor járnak el szabálytalanul, de a felelősség az igénylőé, ha kibukik, hogy szabálytalanul lett felvéve a pénz, vissza kell fizetni.

2017. júl. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

3, nem nevelőszülő, csak ő neveli a gyereket. A nevelőszülő egy jogviszony...


Kérdező, nem jogosult a gyermek után családi pótlékra, ezért nem jogosult a családi kedvezmény közös érvényesítésére. Én végén viszont megoszthatod vele az általad igénybe nem vett kedvezményt.

2017. júl. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Csak az veheti igénybe, aki igényelhetné az adott gyerek után a családi pótlékot is.


Fenéket, igényelhetem én a te gyerekedre is. jogosultnak kell lenni... Ráadásul ez is csak a közös érvényesítésre vnatkozik, megosztásnál nem kell jogosultnak lennie (ettől megosztás)

2017. júl. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 jafnrétti ***** válasza:
46%
Jó, köss bele egyetlen rosszul használt szóba, a lényeget rajtad kívül mindenki értette, mert érteni akarta, és nem kötekedni.
2017. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!