Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Nunus tényleg vállalhatatlan...

A Nunus tényleg vállalhatatlan becenév?

Figyelt kérdés
Még kicsi a lányom, pár hónapos. Nem tudom, hogy hogyan de az jött a számra, hogy Nunusnak becézzem, ritkán Ninusnak, nem a nevéből adódóan jött, viszont a keresztenvéhez is passzol, ami Natasa. Anyósom mondta,hogy felejtsem el ezt a becenevet mert nuninak, punusnak vagy puninak fogják csúfolni, ha meghallják. Belegondolva tényleg van igazság benne, igaza van, de nekem nagyon tetszik ez a becenév, nem tudom miért. A Natitól meg a Nasitól kiráz a hideg. Szerintetek? Tényleg sürgősen felejtsem el? Vagy még belefér?
2017. júl. 7. 13:02
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm szépen. Tényleg eszembe se jutott ez a csúfolási lehetőség. Akkor a Ninus is teljesen vállalhatatlan? Elgondolkodhattam volna én is rajta...

Kedves második, nem kell azonnal támadni, hátrébb az agarakkal. Kifejtheted a véleményedet szépen is. Tudod, a 9 hónap pont elég volt nekem, hogy felkészüljek a babára és nevet válasszunk neki. Nem a 9 hónap alatt döntöttem el a becenevét. Mi van akkor ha egy névnek nem tetszik az elsődleges becézési formája? Uram atyám, mekkorát vétkeztem... Nem a becenév kerül bele majd a személyibe, hanem a keresztneve ami pedig tetszik. A becenevet mi alakítsuk ki, ez nem megadott, hogy csak ez vagy az lehet. Nem sértődök be rajta, ha valaki Natinak becézi, ha az tetszik neki egész nyugodtan, de én nem szeretném így hívni, ez had maradjon már meg az én döntésem.

2017. júl. 7. 13:24
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én azon csodálkozom, hogy hogyhogy eddig csak anyósod szólt hogy gáz. Vállalhatatlan. Abszolút. Szép neve van, amit sokféleképpen lehet becézni, úgyhogy ne cs*sszél ki vele ennyire.
2017. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Abszolút igazatok van. Nem tudom mi volt velem, hogy eszembe se jutott ez.
2017. júl. 7. 13:31
 14/23 anonim ***** válasza:
80%
Muszáj a nevét becézni, nem lehet valami mást kitalálni?
2017. júl. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
31%
Az en lanyomon rajtamaradt a hunci becenev, a huncutbol, viszont mi kulfoldon elunk, Igy itt nem asszocialnak semmire, pedig ugye lehetne.
2017. júl. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
82%
Én kisfiam is pici még, sajtkukacnak kezdtük el hívni mert állandóan megy, meg se áll, abból lett kukac, abból meg kuki :D Próbálok leszokni róla, maradok a többi becenevénél (szív, szívecske, életem, élet, babó stb stb rengeteg van, a neve nem becézhető). Próbáld te is máshogy hívni, mert ez nem lesz így jó :D
2017. júl. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
A Ninus szerintem nem gáz, a Nunussal ellentétben. Kislányok nemi szervét becézik így. Ha jót akarsz neki, így nem szólítod.
2017. júl. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Ninus szerintem aranyos és jó becenév. Nunust maximum otthon használnám, de inkább ott sem.
2017. júl. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
57%
En Csuncsinak becezem a lanyomat, sogornom talalta ki :)
2017. júl. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
43%
Mi is nunusnak (is) becézzük a kislányunkat, de valahogy úgy alakult, hogy a lakásunkon kívül nem jön a szánkra ez a becenév. Házon kívül a nevén szólítjuk, meg az ezer másik vállalható becenevén (Tündér, Napocska, Virágszál és ami épp a szánkra jön, de ezek a leggyakrabban használt publikus becenevei). A családon belül még senki nem szólt ránk, hogy ne tegyük, alapvetően intelligens emberek vagyunk, nem jutott eszébe egyik családtagomnak sem nunusnak becézni a kislányunkat. Sosem gondolkodtam még ezen, de talán az lehet az oka, hogy ez egy intimebb becenév, ami csak a legszűkebb családunk (férjem és a kisfiam) kiváltsága. Még a hozzánk nagyon közelálló nagyszülők sem nunusozzák a kis unokájukat.
2017. júl. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!