Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rózsa Mária vagy Róza Mária...

Rózsa Mária vagy Róza Mária név Romi-nak becézve?

Figyelt kérdés

Mindenképp valami klasszikus, de kissé arisztokratikus nevet szeretnénk majd adni a kislányunknak.

Nem rajongunk a szappanoperák és külföldi hírességek neveiért, de Romy Schneider színésznő után nagyon megtetszett a Romi becenév.

Az ő anyakönyvezett neve Rosemarie volt.

Nekem mindkét ágról vannak svájci-délnémet gyökereim.

Tehát ezt a nevet Rózsa Mária vagy Róza Mária-ként lehetne átfordítani.

Nem tudjuk, melyik lenne bölcsebb választás.

A Rózsát mindenki le-"Rózsika nénizné" és öregesnek találná a mostani generáció, a Róza pedig most elég gyakori név.

Szerintetek melyik hangzik jobban?



2017. márc. 23. 15:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
az én lányom is Róza (én mondjuk egyet ismerek, többet nem), de én is úgy nézem kezd divatba jönni. A Rózsáról nekem a demjén Rózsi jut eszembe, nekem az nem jött szóba...Romy becenév nekem nem tetszik, bár a szinésznőnek nagy rajongója voltam
2017. márc. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
én a Rózát választanám. De ha azt akarjátok, hogy Romi legyen a kislány beceneve, azt majd mindenkinek el kell mondanotok, aki illetékes, mert nekem pl biztos nem jutna eszembe Romizni.
2017. márc. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Inkább Róza. De amúgy én ismerek egy Rominak becézett kislányt, az ő anyakönyvezett neve Romina ha jól tudom.
2017. márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
58%
Nekem a Rózsa Mária tetszik jobban, de inkább Mária Rózsaként. Nekem a Rózával befejezetlennek hat valahogy, pedig az az Egyik kedvenc nevem.
2017. márc. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%
Ez tök hülyeség szerintem.
2017. márc. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%
Hát, nekem ez sehogy sem tetszik. Nem tudok elképzelni kislányt ezzel a név kombinációval. Tényleg még a Romina a legjobban hangzó.
2017. márc. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó, csakhogy nem mindig lesz kislány..és ezek a nevek szerintem sokkal szebbek, mint a most divatos borzadályok, amik meg felnőttként gázok. Engem ezerszer inkább hívjanak Rózsa Máriának vagy Róza Máriának, mint Lorenának, Lettinek, Zarának, vagy Larának stb, még hosszan sorolhatnám.
2017. márc. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
22%
Jó, akkor úgy mondom, hogy nem tudom elképzelni, hogy egy nőt manapság Rózsának vagy Máriának hívjanak. Szerintem borzasztó elavult, már én is kellemetlennek érezném a viselését, pedig nem vagyok tizenéves.
2017. márc. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
62%
Végre egy normis név ! Nagyon szép mindkettő, de inkább a Róza Máriát adnám. A Róza fiatalosabb, mint a Rózsa. Nem tudom miért, de az emberek többsége így gondolja. De osztom utolsó véleményét. Inkább Rózsa Mária vagy akár külön-külön bármelyik, mint sok mai szörnyűség. Pl. Kiara, Lejla, Amira, Mia, Zorella. A hideg kiráz ezektől. Nem az Eszmeraldában vagy a Szulejmánban vagyunk.
2017. márc. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
58%

* normális

* utolsó előtti

2017. márc. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!