Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha van TB tartozásom, amit...

Ha van TB tartozásom, amit jovore tudok torleszteni, de közben jelenleg fizetem 2 honapja akkor hogy fogok szulni?

Figyelt kérdés

Szóval


Kulfoldon dolgoztam, es ott munkanelkuli voltam 5 8 honapig osszesen a 3 es fel ev alatt. Azt itthon ugye nemtudtam igazolni ( a 8hót) hazakoltoztunk. 3 honapig nem fizettem csak miutan jott a level. Most teherbe estem. Folyamatosan fogom fizetni(kuldtek csekkeket egesz evre h havi 7100 Ft ot fizessek) jovore pedig egyben torlesztem a 170 ezret! Igy drága lesz a szules? Iden nemtudjuk egybe torleszteni mert elment sok penz felujitasra es a vállalkozasra stb.


Volt valaki igy?


Ha fizetem innentol a TB-t rendesen idoben, akkor nem számlázzak majd ki a szulest /vizsgálatokat/ verveteleket??


2017. júl. 7. 16:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat (8honapig) az 5 ös nemtudom h került oda.:)
2017. júl. 7. 16:14
 2/8 A kérdező kommentje:
Jobban belegondolva rossz kategóriát választottam.. de buta vagyok
2017. júl. 7. 16:18
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Én tavaly szültem, nekem is volt TB elmaradásom, akkor azt olvastam interneten, hogy a kismamák ellátása ingyenes, ha nincs fizetve a TB, egy kismamát akkor is kötelesek ellátni. Azóta lehet hogy változott ez, de szerintem nem kell fizetned érte
2017. júl. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, azert enis igyekszem utána olvasni. Koszonom szépen, h írtál!! Neked is ilyen sok tartozasod volt ha nem baj h rákérdezek? Azert erdekel,h mondták h a tartozókkal rondan beszélnek az ugyfélfogadáson.. ez valóban igy van? Eddig nem voltam bent! Ez a tartozas soknak számít?
2017. júl. 7. 16:22
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Az elmaradás mindegy, ha a most küldött csekk alapján fizeted a TB-t. Tehát elkezded fizetni a 7110 Ft-ot, onnantól érvényes biztosításod van. Minél később fizeted az elmaradt biztosítást, annál nagyobb a késedelmi kamat is. A szülés költségeit nem befolyásolja.
2017. júl. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm
2017. júl. 7. 17:08
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy előttem írták.

Annyival kiegészíteném, hogy NEM számláznak ki semmit akkor sem, ha nincs rendezve a tb-d. Csak ha orvoshoz mész, az orvos jelenti a NAV-nak, hogy piros vagy a rendszerben, és a NAV behajtja rajtad az elmaradt tb-d kamatokkal együtt. Mivel te már fizeted visszamenőleg is, így még erre sem fog sor kerülni, de az ellátásért semmilyen esetben sem kell fizetned.

2017. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Orulok, h kiegészítetted!!:)
2017. júl. 7. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!