Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a vélemény az azonos...

Mi a vélemény az azonos kezdőbetűjü nevekről?

Figyelt kérdés

Van már egy 4 éves kisfiúnk, Bálint:)

Most jön a két kistesó, egy kisöcsi és egy kishugi.

Nekünk tetszenek nagyon a B betűvel kezdődő nevek.

És arra lennék kiváncsi, hogy nektek mi a véleményetek arról ha a ugyan azzal a betűvel kezdődnek a nevek?! Illetve ha igen melyiket adnátok?


Eddig 2-3 név van a listán:

Botond, Bendegúz, Benedek

Boglárka, Blanka


Köszönöm előre a véleményeket! :)



2017. júl. 12. 21:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Nekem tetszik. De egy gyakorlati hátránya biztos van, hogy ugyanaz a monogramjuk.
2017. júl. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%

Én szeretem, ha más a kezdőbetű. Egész kis koruktól megismerték a saját nevük betűjét a gyerekeim, és így egyszerűbb volt megjelölni a holmijukat idehaza.

Amúgy a neveitekből a Blanka tetszik, de B betűs fiúnevekből a Bulcsú meg esetleg a Baltazár tetszik, a felsoroltak nem igazán.

2017. júl. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
63%
Hangozhat akár jól is, de szerintem inkább ritkább lehet, amikor jól is hangzik együtt a kettő. De létezhet olyan, amikor tetszik. Lehet, hogy pont a tiétek lesz egy kivétel.
2017. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
68%
*Ja és Botondot és Blankát választanám, 3.vagyok.
2017. júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nagyon tetszik.

Személy szerint Botond igen, a többi kevésbé. Balázs is szép név nekem.

A lány nevek tetszenek, ezen kívül még a Boróka is szép szerintem.

2017. júl. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon gagyi szerintem. Kettő gyereknél még elmegy, mert az akár lehet véletlen is, de három gyereknél már egyértelmű, hogy direkt úgy akarták a szülők, és szerintem ez nagyon mulatságos.
2017. júl. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%

#6 vagyok. Viszont, ha nektek tényleg ezek a nevek tetszenek, akkor szerintem ne foglalkozzatok mások véleményével, mert utólag meg fogjátok bánni.

Még akkor is, ha szerintem tényleg gagyi. De nem nekem kell, hogy tetsszen.

2017. júl. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem simán kezdődhet ugyanazzal a betűvel.

Nálunk is Bálint az idősebb, és Barnabás a kicsi. Nem direkt, csak így alakult, ez a név tetszett a legjobban, ami megy a vezetéknévhez is. Csak azért nem dobtam volna a kukába, mert mind 2 B betűs.

Lány esetében pedig versenyben volt a Patrícia és a Bianka, ami megint csak B betűs.

Van, hogy egy vezetéknévhez egy bizonyos kezdőbetű nagyon passzol.

2017. júl. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk Botondunk van. Ha egyszer lesz egy kislányunk akkor Blanka vagy Bernadett lesz. A fiún még nem gondolkodtam :) ,de nekem nagyon tetszik az azonos betű. De olyat nem adnék ami azonos hangzású pl. Boti-Boldi
2017. júl. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%
Barátnőm és tesói: Norbert, Noémi, Nikoletta. (Azt mondta az Anyukája sokáig fel sem tűnt neki, hogy ugyanaz a monogramjuk.)
2017. júl. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!