Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a vélemény az azonos...

Mi a vélemény az azonos kezdőbetűjü nevekről?

Figyelt kérdés

Van már egy 4 éves kisfiúnk, Bálint:)

Most jön a két kistesó, egy kisöcsi és egy kishugi.

Nekünk tetszenek nagyon a B betűvel kezdődő nevek.

És arra lennék kiváncsi, hogy nektek mi a véleményetek arról ha a ugyan azzal a betűvel kezdődnek a nevek?! Illetve ha igen melyiket adnátok?


Eddig 2-3 név van a listán:

Botond, Bendegúz, Benedek

Boglárka, Blanka


Köszönöm előre a véleményeket! :)



2017. júl. 12. 21:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
80%
A lányaim Bettina és Bianka 
2017. júl. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
76%

3.és4.vagyok,asszem,félreértelmeztem a kérdést. Én arra gondoltam, hogy vezetéknév + keresztnév.

Nem értem, miért tenné függővé az egyik gyerek nevét a másik gyerekétől a szülő. Miért fontos, hogy együtt is jól hangozzanak? Szerintem ez tök gagyi felfogás, hogy "együtt kimondva is szépek legyenek a gyerekek nevei." Én spec nem tudok elképzelni olyan szituációt, amikor egy ilyen megható gyereknévfelsorolás rosszul hangzana. Amúgyis, általában hasonló kaliberű nevek csoportja szokott tetszeni adott szülőnek. Pl klasszikus, régi nevek csoportja; vagy új, menő, feltűnősködős, lehetőleg külföldi és idegenül csengő nevek csoportja; vagy tök mindegy, csak egyszerű legyen, tök mindegy (a másik gyerek neve), csak jól hangozzon. Na jó, most fáradt vagyok, az utolsó mondatom vége már , lehet, hogy h.lyeség;de most nem gondolom újra át. De most szerintem teljesen mindegy a neveknek a felsorolása; azzal nincsen semmi baj, hogyha valamelyik név kicsit elüt, kilóg a sorból a testvérei közül, csak ne csillogja túl, és vállalható legyen. Amiket felsoroltál, Kérdező, mind jók.

2017. júl. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
74%
*Ja amúgy nem kötözködés a szándékom, csak ez még bennem volt, és saját magam számára szükségesnek éreztem kifejteni.
2017. júl. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
74%

Megfigyeltem, hogy a nekem tetsző nevek közül elég sok, több mint fele ugyanolyan betűvel kezdődik.

Miért is ne lehetne valakinek ilyen az ízlése?

2017. júl. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Nora,Noemi,Nikolettunk van, meg sosem zavarta oket..sem minket...

Nekunk ezek a nevek tetszettek es a gyerekek is szeretik

2017. júl. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 jafnrétti ***** válasza:
90%

Nekünk öcsémmel ugyanazzal a betűvel kezdődik a nevünk, sőt, tulajdonképpen egyazon név férfi és női alakját kaptuk. Felnőttként tűnt csak fel, hogy ez igazából kissé komikus, mintha a szüleinknek nem sok fantáziája lett volna névadás terén, pedig igazából csak egyszerűen pont ezek tetszettek nekik. Hátrányát sose tapasztaltuk annak, hogy hasonló a nevünk.


Egyébként nálatok a fiú nevek közül a Botond tetszik (a másik kettőt nem szeretem), lány nevek közül mindkettő :) De B betűvel szép még szerintem a Barnabás, lány nevek közül pedig a Bíborka és a Boróka is.

2017. júl. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
88%

Én szándékosan különböző kezdőbetűset adnék, mert nekem úgy tetszik, ha a monogramjuk, becézésük is egyedi a szűk családon belül. Például mi tesómmal sokat játszottunk olyat ahol a neveinknek is fontos szerepe volt és sokkal jobb volt hogy monogram alapján is tudjuk hogy kihez milyen emléktárgy tartozik (mint az ovis jelnél).

Két különálló személyiség vagyunk a mai napig, sok mindenben különbözünk, mégis összetartozunk. Ezt a neveink is kifejezik azzal, hogy egyforma a szótagszám és a magánhangzók is (rímelnek), mégis két teljesen más névről van szó.

Anyukánk szándékosan választotta, nem tudom hogy lehet évekig észre se venni hogy egyforma kezdőbetűs valakinek a 3 gyereke. Számomra ez kissé hihetetlen.


De mint mondtam nekem így tetszik, ha neked viszont máshogy akkor tedd ahogy ti jónak látjátok. Tényleg van olyan hogy bizonyos betűk jobban illenek, könnyebben kiejthetők a vezetéknév után.


Felsorolásból Botond és Boglárka tetszik.

2017. júl. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
92%

Hát én igazán elvetemült vagyok, mert nemhogy a gyerekeim keresztnevének kezdőbetűi azonosak, de ezek megegyeznek a vezetéknév kezdőbetűjével is.

Van három A.A. monogrammú gyerekem. Az első "véletlen volt" de megtetszett, hogy alliterál a neve, így a másik kettőt már így választottuk ki.

B betűsből a kedvenceim: Balassa, Barnabás, Benjamin, Botond, Bella, Brigitta, Boglárka (sokáig gondolkoztunk rajta, hogy az első gyerek monogrammja A.A. legyen, a másodiké pedig A.B. szerencsére elvetettük az ötletet)

2017. júl. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
88%
Akkor én leszek a kivétel, nekem nagyon nem jön be. Sosem tenném az egyik gyerek nevétől függővé a másikat. Szándékosan biztos nem adnék hasonlót. A kisebb egy külön személyiség, nem a nagyobb folytatása. De kistesóként sem hivatkozok rá soha.
2017. júl. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Botond és Boglárka tetszik
2017. júl. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!