Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 évesnek ugye ettől már nem...

3 évesnek ugye ettől már nem lehet baja? És szerintetek mit csinálhatott a kishugával? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Ma reggel a 3 éves fiam 5 hónapos kistestvére ágyánál volt, beszélgetett hozzá, stb.. ezt szokta csinálni reggelenként. Én közben ott mellettük öltözködtem, nem mentem ki a szobából vagy ilyesmi, de egyszer csak a kicsi olyan sikítva elkezdett sírni, hogy így még sosem hallottam, torkaszakadtából sikított, és bármit csináltam nem hagyta abba, a nagy meg ott kuncogott, láthatólag ő csinált vele valamit, ráadásul amikor kicsit végre lecsendesedett a kicsi, amint meglátta a bátyját újra sikítani kezdett, látszott hogy fél tőle... Nagyon sokszor türelmesen kérdezgettem, hogy mit csinált vele, aztán már mérgesebben, mert csak nevetgélt, meg vigyorogva közölte, hogy "hát bántottam"... végül már annyira felmérgesítettem magam, hogy miközben előtte guggoltam a vállánál fogva kicsit (nem erősen) megráztam a nagyot és úgy kérdeztem, hogy "Mit csináltál vele?"... utána jutott eszembe, hogy kisgyerekeknél bajt okozhat az ilyen rázó mozdulat... egy 3 évesnél is veszélyes? Lehet valami baja ettől? Nem volt erős, közben egyenesen tartotta a fejét. Szégyellem, még sosem bántottam, nem is fogom, de nagyon ijesztő volt, hogy annyira sikít a kicsi, és mindenképpen ki akartam szedni belőle, hogy mit csinált vele, hogy tudjam, hogy mennyire lehetett veszélyes amit csinált, és nagyon dühös lettem, hogy csak nevet az egészen annak ellenére, hogy látja mennyire fáj a hugának... azóta sem mondta meg egyébként...

A másik kérdésem, hogy szerintetek mit csinálhatott, hogy ennyire sikított tőle a kicsi? Végignéztem, nem látok rajta látható sérülést... Vigyem el orvoshoz?... Már nem sír, de nagyon nehezen nyugodott meg.. Egy órája történt kb.


2017. júl. 25. 10:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

1. Szerintem ettől nem lesz baja a nagynak

2. az is lehet hogy nem fizikailag bántotta (esetleg meghúzta a haját, ez ugye nem látszik utána) hanem ráijesztett, ijesztő arcot vágott ilyesmi.

2017. júl. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
11%
Meg kéne nevelni a nagyot, nem gondolod? Nem lesz baja a nagynak, de én nem is miatta aggódnék. A kicsit elvinném dokihoz, hátha ő lát valamit rajta, amit te nem vettél észre.
2017. júl. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
16%
Jesszus, a fiad valami pszichopata??
2017. júl. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Talán megcsípte, vagy csavarta az ujját, ilyesmik. A nagynak ettől nem lesz baja, az erősebb rázás okoz bajt.
2017. júl. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

2-es, hogyan gondolnád megnevelni? Szerintem nem a kérdező gyerekei az elsők a világtörténelemben ahol a nagy bántja a kisebb testvért, ebben a korban elég erős tud lenni a testvér féltékenység és még nem tudják úgy kontrollálni az indulataikat... Úgy tűnik a leírása alapján, hogy kérdező nem hagyta annyiban.. mit kellene még tenni szerinted?

Kérdező, egy 3 éves gyereknek már nem lehet ennyitől baja, gondolj bele, ugrál, stb.... akkor sokkal jobban rázkódik a feje.

Nem hinném, hogy orvoshoz kell vinni a kicsi, lehet hogy pl. kicsit megszorította a kezét vagy ilyesmi, ha ott voltál nem hiszem, hogy túl nagy dolgot tudott volna csinálni anélkül hogy észrevennéd...

2017. júl. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem pszichopata, normális vagy???? Csak gyerek, és viccesnek találta, hogy ennyire sikerült megijesztenie a hugát... amikor látta, hogy mennyire haragszom a végén már ő is sírt, de elmondani nem mondta, hogy mit csinált.. lehet hogy már nem merte amiatt hogy látta milyen dühös vagyok.
2017. júl. 25. 10:28
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Aki le-pszichopatáz ezért egy 3 évest az nem nagyon látott még gyereket közelről, az tuti... Esetleg valami extra nyugis, megalszik a tej a szájában gyereke lehet...
2017. júl. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

De hát ahogy leírta, hogy a bátyja, hogy nevetett, miközben a kicsi sírt, hogy direkt élvezte. Azért ez nemcsak sima bántás.

A thrillerekben szokott ilyen lenni.

2017. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Valószínűleg valami olyat csinált amit ő 3 éves fejjel nagyon viccesnek tartott, de a baba kevésbé... ez lehet a dolog egyszerű magyarázata, nem pedig az ami thrillerekben szokásos.. ne nézz annyi tévét.
2017. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Én nem hiszem, hogy szerinte vicces dolgot csinált, mert akkor nem azt mondta volna, hogy "hát bántottam".
2017. júl. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!