Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen magas...

Szerintetek milyen magas gyerekeink lesznek?

Figyelt kérdés

Én 180 cm vagyok, a párom 195. Egyelőre nem tervezünk gyereket, majd pár év múlva, de már elgondolkoztam rajta, hogy milyen magasak lesznek a jövőbeli gyerekeink. A páromnak az egész családja ilyen magas, az anyukája még nálam is magasabb 1-2 centivel, az apukája 2 méter magas. Nekem a szüleim átlagosan magasak (anya 170, apa 180 cm, nővérem 165).


Mennyi esély van rá, hogy a gyerekeink minket is túlnőnek? Őszintén egy kicsit félek, ha lányunk születik és még nálam is magasabb lesz, nem lesz könnyű élete. Már nekem se volt könnyű, hát még ha mondjuk 190 centi lettem volna. Fiúnál ez nem gond, ott csak előny a magasság. :)


Szerintetek? Kitől örökölheti a gyerek inkább a magasságát?


2017. júl. 27. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Megjósolhatatlan. Anyám családjában mindenki alacsony volt, azaz nők max 155-160 cm, férfiak max 170. De az egyik nagybátyja a 10 testvérből (tehát nagypapám testvérei) 190 cm lett.

Anyukám 155, a nagymamám szintén, nagypapám 165-170 körül volt, anyám öccse meg 185.

Apai ágon mindenki alacsony, én is 155 cm lettem. A férjem 168. A közös lányunk biztosan nem lesz 160 cm-nél magasabb. Hogy honnan tudom? Már magzati korban minden mérete korának megfelelő volt, kivéve a combcsont. Az két hét lemaradásban volt. Már akkor mondták, hogy bizony nem lesz ő se magas, hiszen a deficit általában a végtagoknál jelentkezik (rövidebb lábszár, comb, rövidebb karok).

Ez egyébként igaz, egy 175 centis barátnőmmel lemértük a lábunkat, 15 cm különbség volt talptól a combcsont végéig (ahol a medencecsonthoz kapcsolódik). A maradék 5 cm valahol a felsőtesten és a fejem oszlik el.

2017. júl. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze nagyobb a valószínűsége, hogy magasak lesznek a gyerekek, de a gének viccesek, akár 5-6 generációról is lecsúszhatnak gének.

(Amerikában fordul néha elő, hogy fehér párnak fekete gyereke születik, az anyát rögtön meggyanusítják, aztán kiderül, hogy a dédmama mégse volt olyan szűzies, csak akkor nem bukott ki a félremenés)

2017. júl. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha átlagolni akarsz, akkor vedd alapul a szüleiteket, meg magatokat. Jósolni senki sem tud. Lányotok is nagy valószínűséggel 180 felett lesz, fiatok 190 körül. Szerintem nem lesznek magadabbak az apjuknál. Nézz utána. Persze kiugró eset is előfordulhat, korábbi rokontól.
2017. júl. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezen én is tépelődöm, mi is magasak vagyunk, és mindenki a családban (én 178), lányom most 3,5 éves és totál átlagos magasságú (irodalmi értékeket hozza), miközben én már ilyen koromban nagyon kilógtam a sorból a magasságommal, és mindig is zavart. Úgy gondolom legalább akkora lesz, mint én, de lehet, hogy magasabb. Még nem láttam olyat, hogy a gyerek ne nője túl az azonos nemű szülőjét.
2017. júl. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nalunk parom 174 cm.en 175 (en vagyok a no)

A nagyobb 10,5 eves mar most 152cm.a kozepso viszont alacsonyabb a korosztalyanal.

Az en csaladomban anyukamat leszamitva mindenki 190 korul van(3 ferfi)

Parom csaladjaban parom a legmagasabb.

Valoszinuleg a nagy az en csaladom magassagat orokolte,a kozepso pedig az apja csaladjaet.

A pici meg pici,de o is az atlagnal magasabb a maga 87 centijevel 16 hosan.

2017. júl. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Magasak lesznek, dhogy mennyire azt nem lehet tudni. Én pici vagyok 168 cm. Párom átlag magasságú 185. Gyerekünk most múlt 6 éves 135 cm, ami majdnem a 9,5 éves átlagnak felel meg.
2017. júl. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es, én pl. nem nőttem túl anyukámat, barátnőm se. Ilyen is van.
2017. júl. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen magas gyerekeitek lettek?
2023. febr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!