Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik elváltak:mi számít a...

Akik elváltak:mi számít a láthatas akadalyozasanak?

Figyelt kérdés

Azzal fenyegetőzik (külföldi férfi ),hogy visszaviszi külföldre a gyerekünket, ezért nem merem odaadni neki,hogy vigye el itt Magyarországon sem sehova.

Ilyenkor ő mit tud tenni?

És én hova tudok ezzel fordulni?



2017. júl. 27. 23:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Melyik orszag allampolgara a gyermek apja, es milyen allampolgarsagu a gyerek? Ugyanis sok mulik rajta.
2017. júl. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tanud van? Irány a gyámügy vagy a rendőrség,a védőnő meg tudja mondani,hol jelezd. Ez nem játék,a gyerekedről van szó.
2017. júl. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Külföldre nem viheti csak úgy, de szerintem is szólj a gyámhatóságnak, kérdezd meg mit lehet ilyenkor tenni. Van jelenleg érvényes útlevele a gyereketenek? Ha igen akkor, vidd el pl a szüleidhez és ők rakják el, hogy az apa ne férjen csak úgy hozzá a tudtod nélkül. Új útlevelet pedig csak akkor adnak ki ha mindketten ott vagytok/aláirjátok a kérvényt. Ha EU-s országból származik a férjed és EU-n belül vinné el akkor viszont már személyivel is tudja vinni ...
2017. júl. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A gyerek kettős állampolgár(magyar és EU ország ).Az apa csak külföldi.

A gyerek több mint egy éve itthon Magyarországon van velem.

Az összes dokumentuma (magyar és külföldi )személyi nálam van.

2017. júl. 28. 06:42
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Megvolt a gyermek elhelyezési per?Kié a szülői felügyelet joga?
2017. júl. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Azért azt jó tudnod, hogy amikor a gyereket az apja elviszi azt nem bűncselekménynek hívják, hanem szülői felügyeletnek. Különösen, hogy kettős állampolgár. Azzal sem követne el bűncselekményt, ha elvinné. Pont ez történt a családunkban. Egyéves babát (aki még szopott), elvitte az apja külföldre. Egy évig nem látta az anyja. Itt Magyarországon lényegében elküldte a rendőrség, semmit sem csinálnak ilyen ügyben. A nő magánnyomozókkal kerestette meg (több millióba került), a gyerek már nem is emlékezett rá, azt sem tudta, hogy az anyja van előtte..

Ebből annyit akartam kihozni, hogy Magyarországon téged hamarabb megbüntetnek, ha akadályozod a láthatást, mintha elvinné az apja külföldre, akár az engedélyed nélkül.

2017. júl. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan le lehet pontozni, de ez a szomorú igazság.
2017. júl. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha elváltak és a gyerek az anyánál van elhelyezve,akkor nem viheti csak a láthatási időre,nem? Szerintem akkor is beszélj valakivel,aki benne van a gyermekvédelmi rendszerben. Ők biztos jobban tudják a választ,mint mi.
2017. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy erre a fenyegetőzésre sem tilthatja el az apjától, akárhol van elhelyezve. Akkor meg már ott van, hogy gond nélkül elviheti egy ilyen alkalomnál.
2017. júl. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam,hogy megpróbálok beszélni vele és ketten ügyvédekkel egyeztetni ezt...Megprobalni így..

Nem tudom ügyvéd előtt lehet e ilyen megállapodásokat kötni.

Nem tudok jobbat.

2017. júl. 29. 07:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!