Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyerek az apja házában...

Ha a gyerek az apja házában láthatás során elveszíti a drága, speciális szemüvegéből az egyik lencsét, akkor azt kinek kell pótolnia: az apának vagy az anyának?

Figyelt kérdés
2017. febr. 26. 22:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Felnőtt mòdjàra! KÖZÖSEN! Ez siman elofordulhatott volna vèletlenül nàlad , otthon is. :)
2017. febr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
53%

Annak, aki ki tudja fizetni, mert ahogy a gyernek közös, ugy a vele váratlanul felmerült kiadásokra is közös megoldást kellene találni.az erkölcs szerint.

Jogilag ez lehet teljesen más.pl jog szerint minden teher azé akié a felügyelet jog.kivéve a gyt fizetési kotelezettség

2017. febr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Harmincezer forintos azonnali kiadás, a gyerek nem lát szemüveg nélkül az iskolában. Az apa nem is keresi a házban. Ha velem történt volna otthon, akkor nem kértem volna pénzt az apától, nem is szoktam azokra a károkra, én úgy gondolom, itt nem megoldás, hogy teljesen kivonja magát ez alól, "a gyerek veszítette el, nem ő", holott 1. a gyerek kiskorú, 2. meg sem keresi, én hogy keressem nála? :(
2017. febr. 26. 22:25
 4/24 anonim ***** válasza:
69%
Akkor összedobjatok ra. Nem pedig egymasra fujtok.. istenem.. mire jo ez? Nem tinik szakìtottak. Hanem felnőttek ( ELVILEG..) elváltak..
2017. febr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

De hogy dobjuk össze, ha ő nem ad egy fillért sem? Az apának ennyi a feladata, hogy elegánsan idehajít nekem a láthatás végén egy használhatatlan szemüveget? :(


Nagyon felelőtlen, nem ez az első eset. Pl. a gyerek biciklijét az iskola előtt hagyta a zuhogó esőben péntektől vasárnapig, a lakatkulcsot is elvitték. A gyerek öt perc alatt hazahozta volna az iskolából a biciklit.

Amikor váltóruház adok, azt sem hozza vissza soha.

Minden eltűnik, semmire nem vigyáz. És mindig mindent nekem kell pótolni.


:(

2017. febr. 26. 22:33
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

A szemuvegre nem tudok mast irni mint elottem.

Viszont,a ruhara tudok.az en volt ferjemnel is mindog eltuntek a gyerekek ruhai.volt,hogy zsir uj melegito szett maradt nala,amit aztan nem talalt...

Vegul elegem lett,es egy lathatasra csupa ezer eves ruhakban kuldtem a gyerekeket.ilyen szep szines retro kabat,az a regi korbarsony nadrag es ilyenek.

Teljesen ki volt akadva,hogy,hogy neznek ki.

Azota mindig,minden visszajon.

2017. febr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
25%
://
2017. febr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, ezt a rossz ruhát már én is megpróbáltam. Az apuka ilyenkor lefotózta a lyukas zoknit, majd körbeküldte az ismerőseinek és feljelentett. :(


Teljesen belefáradtam ebbe az évek során. :(

2017. febr. 26. 23:03
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek, az apától minimum, hogy a felét kifizeti, bár gálánsabb lenne, ha az egészet, mert neki is kellett volna rá vigyáznia, az nagyon gyermeteg, hogy azt mondja nem ő tüntette el.
2017. febr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es! Jog szerint minden gyerekkel kapcsolatos költséget az anyának kell fedeznie?
2017. febr. 26. 23:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!