Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak anyámmal?

Mit csináljak anyámmal?

Figyelt kérdés

A szüleimnél nyaral a lányunk. Anyám alapvetően hajlamos mártír pozícióba helyezni magát, ez a gyerekkoromat is végigkísérte.

Ma hazaküldtek a munkahelyemről, mert valami emésztőszervi cuccot elkaptam a főnökömtől és ő is nagyon dögrováson volt napokig.


Telefonon éppen mondtam a szüleimnek, hogy most örülök, hogy a lányunk nincs itt, hiszen ő könnyebben kiszáradna és az erős hasi fájdalmat se kívánom neki. (Valószínűleg vírusos cucc)

Anyám erre elkezdett panaszkodni, hogy jön a kánikula, micsoda teher ez neki...

- Miért, hisztizik, nehéz vele?

- Nem, nagyon aranyos, nyugodt, nincs vele semmi gond. Csak fáj a vállam...

- Akkor miért nem mész el egy ortopéd orvoshoz?

- Mert a közeli városban van csak.

- De hát tegnap voltatok ott és napok óta panaszkodsz a válladra!

- Jó, majd elmegyek valamikor.... Meg hát a meleg...

- Van klímátok, használd.

- De főzni kell és ott meleg van és nem szeretem, ha kajaszag van a lakásban!

- Miért nem rendeltek vagy csinálsz egyszerűbb ételt, pl. rántottát?

- Nem fogok, mi rendesen eszünk!

- Hát, akkor sülj meg a konyhában, mit mondhatnék? Amúgy miért nem fekszel le most pihenni, unoka úgyis alszik?

- El kell mosogatni!

- Hagyd ott, ráér az.

- Nem, akkor nem érzem jól magam, ha rendetlenség van!

- Kérd meg apát...

- Nem, csak én tudom jól csinálni!


Szóval minden könnyítési javaslat leütve. Amúgy teljesen egészségesek, fittek és anyagi nehézség sincs. 250 km a távolság. Elhoznátok most a gyereket a helyemben, vagy hagyjam anyámat puffogni és inkább ne kockáztassam, hogy megfertőzöm a vírusommal?


2017. júl. 28. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy elhozod a gyereket. Másnap felhívod anyukádat.

- Szia anya! Hogy van a vállad.

- Jobban, csak úgy hiányzik a kis Eszmeralda.

.

Ne törődj vele, ilyen és már ilyen marad.

Hagyd csak ott a gyereket, kár lenne megfertőzni. Jobbulást!

2017. júl. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hagyd ott a lányod szerintem is. Nyaraljon csak nyugodtan. Ha ő jól érzi ott magát, és szereti a nagyszülőket, nem kell hazahozni.

Anyukádat tényleg nem tudod megváltoztatni. Valami mindig lesz, ami nem lesz jó neki. :)

Gyógyulgass nyugodtan otthon.

2017. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
:) dehogy. Az én anyukam is ilyen. szereti ha kicsit körülötte forog a világ, valszleg apukád már elbagatelizalja a dolgait, és ha elmennék a helyedbe anyuhoz a gyerekemért vérig lenne sértve. Hallgasd meg mondd, hogy jaj szegény jobbulast neked anyu és ennyi. Nekem ezekre abbahagyja. :) (remélem anyukádnak nincs igaza és nem jön nagy kánikula és jobbulást nektek!!)
2017. júl. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek miatt ilyen? Nem. Akkor miért is hoznád el???

Pont ugyanez lenne, nem? Most sem a gyerekkel van baja, akkor minek hoznád haza lefertőzni???

2017. júl. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hoznám el a helyedben.

Anyukád az a típus, akinek mindig van valami baja. Ha elhoznád,akkor is lenne.

A kicsit csak szereti, ha nála van, és az is elképzelhető, hogy a panaszáradat ellenére élvezi az unokázást.

2017. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A gyerek abszolút jól érzi magát és vele jól bánnak. Ha nem így lenne, nem hagynánk náluk.

Ez a hiszti a felnőtt családtagoknak szól. Már a férjem is a szemét forgatta, amikor telefonon beszélt vele, őt is kiakasztotta.


Azért is panaszkodott, hogy nem bírja hurcolni az unokát, ő meg kéri néha. Mondtam, hogy nyugodjon meg, én se bírom el a 15 kilóját, így letérdelek és hagyom, hogy rám másszon. Neeeem, az nem jó, ő cipeli inkább. Jó, akkor cipeld és fájjon a vállad, sok sikert :)

2017. júl. 28. 13:18
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyébként először apámmal beszéltem, aki elmesélte eddig a napját és az jött le, hogy ébredéstől mostanáig ő szórakoztatta. Elmentek csavarogni, csak ebédre értek haza. Így még kevésbé értem, hogy ma pl. miben fáradt el anyukám.

Azt tényleg nem értem, hogy miért kell háromfogásos, bonyolult kajákat csinlni, ha nem érzi jól magát. A gyereknek sem árt, ha most az egyszer hideget ebédel, vagy pizzát. Vagy tejfölös tésztát. Nagyrészt úgyis egészséges kajákat kap, beleférne. Ráadásul szereti a nyers zöldségeket, azt felvágni nem nagy cucc és apám is simán megcsinálja neki. Sőt, főzne is, ha hagynák.

2017. júl. 28. 13:22
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne várd meg, amíg anyukád panaszkodni kezd, sajnáld előre. Nem megoldásokat akar hallani, arra vágyik, hogy valaki elismerje az erőfeszítéseit. Ha egyszerű megoldásokat adsz "süss rántottát", azzal leértékeled a teljesítményét, persze, hogy tiltakozik.

Ilyeneket mondj: "annyira sokat segítesz azzal, hogy..." "Tudom, mennyire fárasztó egész nap a gyerekkel lenni, most még ez a meleg is..., a derekad nem fáj? és a fejed? A klímától meg könnyen megfázik az ember, stb.

Ha te a negatívumokat sorolod, akkor lehet, hogy ellentmond és így valami pozitív is elhagyja a száját. Ha meg nem, legalább érzi, hogy megérted és elismered az ő nagy erőfeszítését.

2017. júl. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!